Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

CZYSTE POWIETRZE W KRATZER DZIĘKI CENTRALNEJ EKSTRAKCJI LTA

2020-06-01

Doskonałym przykładem zastosowania najnowszej technologii filtracji jest nowo wybudowana hala produkcyjna dla Kratzer GmbH & Co. KG w Offenburgu, w której zainstalowano innowacyjne systemy filtracji firmy LTA Lufttechnik GmbH do ekstrakcji 21 maszyn emulsyjnych i czterech maszyn olejowych.

 

LTA Lufttechnik GmbH - cały pakiet

CZYSTE POWIETRZE W KRATZER
DZIĘKI CENTRALNEJ EKSTRAKCJI LTA

Centralna ekstrakcja usuwa szkodliwe cząstki od 0,001 do 100 μm z szerokiej gamy obrabiarek, takich jak tokarki i szlifierki z olejem i emulsją. Centralne systemy filtracji również maksymalizują przestrzeń i optymalizują konserwację. To indywidualne rozwiązanie oznacza, że Kratzer może osiągnąć optymalny dopływ powietrza w nowej hali.

Powierzchnia produkcyjna 5000 m2 jest podzielona na trzy sekcje hali i obejmuje centralny system filtracji. Dodatkowy system filtracji oczyszcza spaliny z czterech maszyn olejowych w hali 1. Dmuchawa o mocy 16 000 m3/h zapewnia również ciągłą ekstrakcję poprzez system rur o średniej długości około 150 metrów

Automatyczna kontrola przepływu reguluje każdy system filtracji w celu uzyskania maksymalnej wydajności energetycznej. Centralna ekstrakcja może następnie użyć linii sygnałowej do wykrycia stanu pracy różnych maszyn i automatycznie ustawić idealny punkt pracy poprzez specyficzną regulację dmuchawy i różnych zaworów motylkowych. Florian Kratzer, dyrektor zarządzający w Kratzer GmbH & Co. KG. potwierdza: „chcemy ciągle poprawiać warunki pracy i maszyny. Dlatego w nowej hali produkcyjnej zdecydowaliśmy się na centralny system odciągowy firmy LTA Lufttechnik GmbH, ponieważ cały pakiet po prostu działa dla nas.”

Na etapie planowania LTA i Kratzer zidentyfikowali najważniejsze aspekty tego projektu: bezpieczeństwo, bezproblemową instalację przyszłych systemów i niezawodną obsługę. Dzięki innowacyjnej i zrównoważonej koncepcji firma LTA Lufttechnik GmbH opracowała idealne rozwiązanie dla tej nowej hali produkcyjnej.

Cały pakiet po prostu działa dla nas

Systemy filtracji LTA
Elektrostatyczne systemy filtracji mgły olejowej i emulsyjnej są idealnym rozwiązaniem dla zrównoważonej produkcji. (Źródło: JUNKER)

 

Grupa JUNKER
Grupa JUNKER z siedzibą w Nordrach w Niemczech jest światowym liderem w produkcji szybkich szlifierek CBN. Blisko 1500 pracowników na całym świecie utrzymuje przewagę technologiczną firmy. Renomowane firmy motoryzacyjne i ich dostawcy, a także producenci narzędzi i inne branże ufają innowacyjnym koncepcjom szlifowania JUNKER. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję masową, czy w małych seriach, szlifierki JUNKER działają precyzyjnie, ekonomicznie i niezawodnie.
Oprócz Erwin JUNKER Maschinenfabrik GmbH, LTA Lufttechnik GmbH i ZEMA Zselics, Ltda. należą również do grupy JUNKER. LTA Lufttechnik GmbH produkuje systemy filtracji powietrza i ochrony przeciwpożarowej dla handlu i przemysłu. ZEMA uzupełnia grupę jako specjalista do mielenia korundu.


 

Źródło: Erwin Junker Maschinenfabrik GmbH

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.