Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Innowacyjna koncepcja serii kolumn jezdnych

2020-10-13

Światowa premiera DMF 200|8 wyznaczającego nowe standardy w wysoce precyzyjnej i produktywnej 5-osiowej obróbce elementów konstrukcyjnych i komponentów o długości do 2300 mm.

 

Innowacyjna koncepcja  serii kolumn jezdnych

  • Maksymalna sztywność dzięki trzem prowadnicom liniowym w osi X.
  • Stała wydajność frezowania dzięki stałym odwzorowaniom
  • Najlepsze powierzchnie i dokładność dzięki bezpośrednim napędom w osi Y i Z
  • Najwyższa elastyczność obróbki dzięki głowicy frezarskiej osi B z zakresem obrotu ± 120 °
  • Duży obszar roboczy z przesuwami X = 2000 / Y = 800 / Z = 850 mm
  • Unikalna i innowacyjna wymiana narzędzi, szybka, bezkolizyjna i bezpieczna dla procesu za stołem roboczym
  • Elastyczność w rozbudowanej konfiguracji dzięki systemowi modułowemu i dużej różnorodności opcji
  • Bardzo wysoka długoterminowa dokładność termiczna dzięki całościowej koncepcji chłodzenia w standardzie
  • Wysoka dynamika z szybkimi przesuwami do 50 m/min w standardzie i do 80 m/min z napędem liniowym w osi X (opcja)


Światowa premiera: W 5-osiowej obróbce długich elementów do 2300 mm DMF 200|8 kontynuuje historię sukcesu wśród maszyn z ruchomą kolumną.

„Dzięki DMF 200|8, firmie DMG MORI udało się kontynuować historię sukcesu maszyn z ruchomą kolumną w zakresie 5-osiowym, z ponad 2700 maszynami zainstalowanymi do tej pory na rynku” - mówi Markus Rehm, dyrektor zarządzający DECKEL MAHO Seebach . Tym samym światowa premiera oznacza również absolutną precyzję obróbki, która przenosi serię ruchomych kolumn na niespotykany wcześniej poziom.

„Dzięki sztywnemu stołowi o wymiarach 2300 x 850 mm i ścieżkom trawersu o wymiarach 2000 x 800 x 850 mm DMF 200|8 oferuje użytkownikom z branży form i modeli oraz lotnictwa wystarczający zakres do elastycznej obróbki nawet długich elementów konstrukcyjnych lub wkładek do form”, wyjaśnia Markus Rehm. Obciążenie stołu wynosi 2000 kg. Podczas opracowywania nowej koncepcji maszyny, obszar roboczy maszyny został zoptymalizowany poprzez innowacyjną wymianę narzędzi. Odbywa się to za stołem roboczym - szybko, bezkolizyjnie i bezpiecznie, dzięki czemu można wykorzystać całą powierzchnię mocowania. W porównaniu z poprzednim modelem obszar roboczy DMF 200|8 jest o ponad 50 procent większy, co stwarza nowe możliwości obróbki skomplikowanych elementów. Wyposażenie DMF 200|8 w narzędzia o długości 400 mm jest wyjątkową zaletą w tej klasie maszyn.

Najwyższa precyzja obróbki dla najniższych tolerancji komponentów

Głównym argumentem przemawiającym za obrabiarkami z ruchomą kolumną DMG MORI zawsze była ich stabilność, dlatego też DMG MORI wyraźnie uwzględniło ten obszar. DMF 200|8 został zaprojektowany w taki sposób, że wspornikowa oś Y zapewnia stałą sztywność maszyny na całej drodze przesuwu. Trzy prowadnice liniowe w osi X wzmacniają stabilność maszyny i tworzą niezbędną podstawę do wysoce precyzyjnej i produktywnej obróbki. Nawet przy całkowicie wysuniętej prowadnicy Y, maksymalna moc wrzeciona jest łatwo dostępna bez wychylania maszyny. Szerokie możliwości chłodzenie w standardzie zapewnia wysoką dokładność termiczną w długim okresie przy najmniejszych tolerancjach, podczas gdy śruby kulowe z napędem bezpośrednim w osiach Y i Z zapewniają najlepsze wykończenie powierzchni.


Szerokie możliwości chłodzenia w standardzie zapewniają wysoką, długoterminową dokładność termiczną z najmniejszymi tolerancjami

DMF 200|8 porusza się standardowo z szybkim przesuwem do 50 m/min. Z opcjonalnym napędem liniowym w osi X osiąga prędkość do 80 m/min, zapewniając dynamiczną i wysoce wydajną obróbkę przez cały czas. Głowica frezarska osi B - jej maksymalny moment mocowania wynosi 6000 Nm - oferuje zakres obrotu +/- 120°, a tym samym niezbędną elastyczność w obróbce 5-osiowej. Rozbudowany modułowy system wrzecion dopełnia różnorodność wyposażenia. Wrzeciono speedMASTER o mocy 15000 min-1 jest standardowo zintegrowane. „Oczywiście z 36-miesięczną gwarancją, niezależnie od parametrów pracy” - dodaje Markus Rehm. Wersja z wysokim momentem obrotowym 200 Nm jest dostępna w modułowym systemie wrzeciona, a także wrzecionem 20 000 obr./min.

Zautomatyzowane i zdigitalizowane

Po stronie sterowania DMF 200|8 jest wyposażony w CELOS i SIEMENS i jest dostarczany z najnowszą wersją CELOS w standardzie, dzięki czemu użytkownicy są dobrze przygotowani do cyfrowej produkcji. Markus Rehm odnosi się do przyszłościowej i konkurencyjnej produkcji na maszynie z ruchomą kolumną: „DMF 200|8 oferuje interfejs do zautomatyzowanej produkcji, na przykład z naszą paletą PH Cell”.


Zorientowany na przyszłość i konkurencyjny: DMF 200|8 jest wyposażony w interfejs do zautomatyzowanej produkcji, na przykład do obsługi palet PH Cell.Innowacyjna koncepcja obrabiarki DMF 200|8 zapewnia maksymalną elastyczność i produktywność w kluczowych gałęziach przemysłu, takich jak matryce i formy, sektor lotniczy i inżynieria.Precyzyjna obróbka matrycy do modeli i form
.

 

 

 

 

Źródło: DMG MORI Polska Sp. z o.o.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.