Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

FANUC dostarczy 1400 robotów do VW

2020-11-05

Japoński FANUC, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wesprze ekspansję firmy Volkswagen w obszarze przyszłościowych technologii napędowych. Producent dostarczy łącznie około 1400 robotów do fabryk VW w Emden w Niemczech i Chattanooga w USA.

 

FANUC dostarczy 1400 robotów do VW

Roboty przemysłowe trafią do zakładów w Emden i Chattanooga

Zakład VW w Emden w bliskiej przyszłości stanie się jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Firma VW podjęła decyzję o modernizacji swoich linii w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki FANUC. Z kolei fabryka w Chattanooga, w USA, zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych VW w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów marki FANUC.

„Wymagania stawiane robotom przemysłowym zmieniają się w ślad za konstrukcją pojazdów” - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH. „Bazując na szerokiej gamie produktów możemy bez trudu reagować na nowe potrzeby rynku i dostarczać roboty dostosowane do wymogów produkcji samochodów elektrycznych w sposób niezawodny oraz elastyczny”.

Firma FANUC, której siedziba znajduje się u podnóża góry Fudżi w Japonii, jest obecna w Europie od ponad 40 lat. Podobnie jak w innych regionach świata oferuje tu swoim klientom usługi przeglądowo-serwisowe oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych w nieograniczonym czasie.

„Dzięki obietnicy wsparcia fabryk w czasie eksploatacji produktów FANUC zyskujemy zaufanie klientów, którzy stawiają na elastyczne i jednocześnie zrównoważone rozwiązania w zakresie automatyzacji” - mówi Winkelmann. „W efekcie nasi klienci mogą polegać na niezawodnej produkcji, gwarantowanej przez nasze produkty”.

Aby realizować zobowiązanie wsparcia klientów w całym cyklu życia produktów, firma FANUC otworzyła liczne oddziały w Europie, zbudowała magazyn części zamiennych o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych oraz zapewnia wysoce profesjonalną obsługę serwisową. W Niemczech personel serwisowy FANUC pracuje nawet nocą, by jak najszybciej uruchamiać roboty w sytuacjach awaryjnych. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą sterowań CNC i robotów przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji linii montażowych. FANUC oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących. Bogate portfolio produktowe uzupełniają frezarki, elektrodrążarki drutowe, wtryskarki i lasery. 

Dodatkowe informacje: www.fanuc.pl

FANUC 
FANUC (Fuji Automatic Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od ponad 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. 
Firma FANUC Polska Sp. z o.o. istnieje od 2007r. Od momentu powstania polski oddział producenta oferuje krajowym przedsiębiorcom, w tym producentom zrobotyzowanych aplikacji, dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji. Na pełne wsparcie polskich inżynierów mogą oni liczyć w zakresie szkoleń, serwisu oraz przeglądów okresowych. FANUC Polska Sp. z o.o. zatrudnia obecnie ponad 70 pracowników.

FANUC Polska Sp. z o.o. 
ul. Tadeusza Wendy 2
52-407 Wrocław
Tel: +480717766160
Fax: +48 717766169

 

Źródło: Polska Sp. z o.o.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.