Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Sorma kończy 70 lat

2020-11-06

Sorma, włoska firma z siedzibą w Venice Mestre (VE), lider w dystrybucji narzędzi dla przemysłu obróbki metali oraz obróbki kamienia i szkła, obchodzi 70-lecie swojej działalności. Kamień milowy, który pomimo obecnego okresu niepewności związanej z pandemią nie może pozostać niezauważony: zarządzany przez tę samą rodzinę, która założyła firmę, Sorma patrzy na następne pokolenie z odrobiną dumy i optymizmu.

 

Sorma kończy 70 lat


Siedziba firmy Sorma. Firma została założona w 1950 roku w Wenecji i prowadzi dystrybucję własnych produktów w 57 krajach.
 

Założona w 1950 roku w Wenecji, Sorma jest dziś skonsolidowaną firmą działającą w 57 krajach i zatrudniającą ponad 100 pracowników, w tym personel marketingowy i administracyjny, personel logistyczny i personel sprzedaży. Jego historia rozpoczęła się w bliskim kontakcie z dzielnicą Murano, od dostaw narzędzi do obróbki szkła. W latach po założeniu firmie udało się wypracować sobie rolę innowacyjnego lidera w dziedzinie narzędzi ściernych, będąc pierwszym we Włoszech, który wprowadził elastyczne arkusze diamentowe stosowane z powodzeniem w budownictwie i do obróbki kamienia. Z roku na rok Sorma rozwijała się i rozpoczęła przygodę w branży obróbki skrawaniem we współpracy z dużymi japońskimi firmami, takimi jak Yamawa i Kyocera, z którymi nadal współpracuje.


Założyciele Sormy, Alberico Sorgato i Zoe Marano.

Lata, które minęły od założenia Sormy do dnia dzisiejszego, zmieniły ją i były świadkami ciągłego rozwoju firmy, która w ślad za wielowiekową wenecką tradycją handlową, rozpoczęła się w małych granicach Zalewu, aby splatać relacje. z ludźmi i firmami na całym świecie. To właśnie terytorium, z którego się wywodzi, zawsze było dla firmy dynamicznym dążeniem do ciągłej ewolucji i odnowy, mającej na celu odkrywanie mniej uczęszczanych dróg w okresie prosperity, a także w okresach trudnych. Istota firmy, zarządzanej przez tę samą rodzinę, która ją założyła, zawsze gwarantowała firmie Sorma ciągłość i transfer doświadczeń z pokolenia na pokolenie, co przyczyniło się do stworzenia mikrokosmosu biznesowego spokoju i przedsiębiorczości.


Sorma dystrybuuje narzędzia skrawające dla przemysłu metalowego oraz narzędzia do cięcia i obróbki kamienia, szkła, ceramiki, metalu i materiałów kompozytowych.


Od 70 lat Sorma jest pionierem w dziedzinie narzędzi diamentowych.

Przez siedem dziesięcioleci, podczas których tak wiele się zmieniło, inne elementy przez pokolenia pozostawały kamieniem węgielnym: wartości etyczne. Wartości takie jak uczciwość, szacunek i zrównoważony rozwój znajdują konkretne zastosowanie w pracy wykonywanej na co dzień przez wszystkich w firmie. „Historia firmy Sorma to historia ludzi, którzy przyczynili się do jej rozwoju - wyjaśnia Arturo Sorgato, prezes firmy Sorma - Od lat staramy się budować trwałe relacje ze wszystkimi naszymi pracownikami, oparte na przejrzystości i wspólnej odpowiedzialności. Dzięki tej filozofii firma od lat osiąga solidne wyniki, nawet w trudnych czasach, a takie podejście do naszej pracy pozwoliło nam korzystać z zaufania ludzi, z którymi na co dzień współpracujemy: naszego zespołu, nasi partnerzy i nasi klienci. Za każdym razem, gdy słyszymy, że „Sorma to poważna firma”, mamy potwierdzenie, że działamy dobrze i musimy podążać tą drogą ”.


Nowe centrum logistyczne o powierzchni 4000 m2 wyposażone jest w w pełni zautomatyzowany system, który minimalizuje marginesy błędów i poprawia efektywność dostępu i wysyłki towarów.

 

Przydatne linki:

 

Inne artykuły:

 

Źródło: SORMA

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.