Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Rösler TuneUp: Modernizacja sprzętu do śrutowania dla wszystkich marek

2020-12-16

Jeśli chodzi o przepustowość, osiągnięte wykończenie powierzchni, koszty konserwacji lub zużycie energii, starsze śrutownice często nie spełniają już dzisiejszych wymagań. Ale inwestycja w nową maszynę niekoniecznie jest jedyną alternatywą! Dział TuneUp firmy Rösler, specjalizujący się w modernizacji oczyszczarek strumieniowych dowolnej marki, oferuje pełny program modernizacji istniejącego sprzętu.

 

Rösler TuneUp: Modernizacja sprzętu do śrutowania dla wszystkich marek 

Znacząca poprawa produktywności, dostępności maszyn, jakości i zużycia energii 

Modernizacja techniczna, dostosowana do indywidualnych wymagań klientów, pozwala nie tylko zwiększyć wydajność, ale także poprawić jakość, dostępność sprzętu i efektywność energetyczną. I oczywiście pomaga również obniżyć koszty eksploatacji i dostosować sprzęt do najnowszych prawnych norm technicznych. Wiążąca z góry wiążąca kalkulacja zwrotu z inwestycji zapewnia klientom indywidualnym wysokie bezpieczeństwo inwestycji.Dzięki konstrukcji „Y” łopatek turbiny Gamma zapewniają wartość dodaną pod względem wydajności i jakości piaskowania: W ten sposób można osiągnąć wyższą produktywność, a także oszczędność energii do 25 procent dzięki energooszczędnemu dostarczaniu ścierniwa. Ponadto zastosowanie obu stron łopatek miotających skutkuje znacznie dłuższą żywotnością łopatek.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą wymagać wymiany starszych oczyszczarek, na przykład zbyt wysokie koszty energii i konserwacji, częste przestoje sprzętu, niewystarczająca przepustowość, słabe wyniki obróbki lub zmiany w składzie obrabianych elementów . Wszystkie te przyczyny mogą skutkować koniecznością zainwestowania w nowy zakład. Oczywiście inwestycja w nowy sprzęt może być bardzo kosztowna. Dlatego też, zwłaszcza w dzisiejszych trudnych ekonomicznie czasach, potrzebne są bardziej opłacalne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest modernizacja istniejących maszyn do śrutowania. „Oczywiście ulepszenie techniczne nie jest uniwersalnym środkiem zaradczym. Jednak wymiana i modernizacja elementów wyposażenia wraz z ogólnymi usprawnieniami systemu daje możliwość doprowadzenia śrutownic, które mają co najmniej 10 lat, do poziomu, na którym w ekonomiczny sposób w pełni spełniają wszystkie aktualne wymagania techniczne ” , wyjaśnia Manfred Kohmann, jako kierownik projektu technicznego, główny kontakt z klientami w zakresie projektów modernizacyjnych w TuneUp. Ta marka firmy Rösler Oberflächentechnik GmbH specjalizuje się w modernizacji urządzeń do śrutowania, niezależnie od marki.Zainstalowanie systemu automatycznego uzupełniania mediów w istniejących śrutownicach pomaga utrzymać stałą jakość mediów i gwarantuje spójne, wysokiej jakości rezultaty śrutowania.


Wiążąca kalkulacja zwrotu z inwestycji minimalizuje ryzyko dla klientów 

Indywidualne wymagania właściciela sprzętu są zawsze punktem wyjścia dla każdego projektu modernizacji. W pierwszej kolejności specjaliści ds. Modernizacji przygotowują dokładną analizę faktycznego stanu rozpatrywanej śrutownicy. Jeśli analiza wykaże, że pożądane ulepszenia techniczne można osiągnąć dzięki programowi renowacji, inżynierowie z Rösler opracowują koncepcję modernizacji, która uwzględnia wszystkie wymagania określone przez klienta. Michael Motschenbacher, lider zespołu w TuneUp, dodaje: „Jednocześnie przygotowujemy wiążącą kalkulację zwrotu z inwestycji, która uwzględnia wszystkie dane dotyczące sprzętu operacyjnego dostarczone przez klienta. W ostatnich latach liczne projekty dowiodły, że oszczędności kosztów osiągnięte np. Przez wymianę turbiny przełożyły się na okres zwrotu całej inwestycji wynoszący 12 - 15 miesięcy ”.Jeśli media zawierają duże ilości piasku, na przykład w odlewniach produkujących odlewy piaskowe, turbiny i inne elementy wyposażenia narażone są na wysokie i kosztowne zużycie. W takich przypadkach śrutownicę można doposażyć w separator magnetyczny, który zmniejsza ilość piasku w medium do 0,01%.

Wymiana turbiny zwiększa produktywność i obniża zużycie energii 

Główną przyczyną tak krótkich okresów zwrotu jest niezrównana oferta najnowocześniejszych turbin Rösler, począwszy od konstrukcji z pojedynczym lub podwójnym kołem, a skończywszy na wysokowydajnych turbinach Gamma. Wszystkie komponenty turbiny są dostępne z różnych materiałów, takich jak staliwo, stal narzędziowa i stal węglikowa lub kombinacje tych materiałów. Ta niezrównana różnorodność umożliwia tworzenie pakietów turbin, które są indywidualnie dostosowane do danego zastosowania i które spełniają wszystkie wymagania klientów dotyczące przepustowości, kosztów operacyjnych, zużycia energii i konserwacji. Michael Motschenbacher wyjaśnia: „Większość klientów wybiera turbiny Gamma, ponieważ oferują one znaczne korzyści kosztowe i wyjątkowo wysoką produktywność”. Kluczem do wyjątkowej wydajności turbin Gamma są ich zakrzywione łopatki miotające w kształcie litery „Y” z precyzyjnie obliczonym kątem krzywizny. W porównaniu z konwencjonalnymi turbinami, konstrukcja Gamma pozwala na niezwykle duże prędkości wyrzutu i precyzyjnie zestawiony strumień strzału, co skutkuje drastycznie wyższą wydajnością. Zwiększa to ogólną wydajność i znacznie skraca czas przetwarzania. „Zainstalowanie turbin Gamma w ich istniejących śrutownicach pozwoliło wielu klientom wyeliminować całkowitą zmianę, zwiększyć ogólną przepustowość i znacznie poprawić jakość wyników śrutowania”, komentuje Manfred Kohmann.

Inną istotną cechą turbin Gamma z łopatkami wyrzutowymi w kształcie litery „Y” jest ich energooszczędne przyspieszanie i dostarczanie mediów. Zapewniają oszczędność energii do 25%. Michael Motschenbacher wyjaśnia: „Potencjał oszczędności energii jest również bardzo atrakcyjny w przypadku stosunkowo nowych śrutownic, ponieważ umożliwia operatorom uzyskanie lub odnowienie certyfikatu zgodnie z normą DIN EN ISO 50001”. Możliwe byłoby nawet częściowe finansowanie projektów modernizacji sprzętu poprzez dotację z programu pomocy na rzecz efektywności energetycznej. Specjalna konstrukcja łopatek do rzucania w kształcie litery „Y” pozwala również na użycie obu stron łopatek. W porównaniu z konwencjonalną turbiną prowadzi to już do podwójnej żywotności łopatek. Wybierając idealny materiał na zużycie, można wydłużyć żywotność nawet 16-krotnie. Zwiększa to ogólną dostępność sprzętu, a tym samym pomaga obniżyć koszty konserwacji. Firma Rösler jest tak pewna wyższości turbin Gamma, że TuneUp oferuje swoim klientom przetestowanie ich w ich neutralnych kosztowo śrutownicach przez określony czas bez konieczności podejmowania zdecydowanych zobowiązań.


Modernizacja obsługi materiału i transportu przedmiotu obrabianego - na przykład taśma stalowa w maszynie z taśmą bębnową - poprawia produktywność i zmniejsza ilość odpadów.

Systematyczne rozwiązania dla wszelkiego rodzaju wyzwań modernizacyjnych 

Do różnych zadań związanych z modernizacją sprzętu TuneUp oferuje szerokie spektrum różnych rozwiązań. Manfred Kohmann wyjaśnia: „Jeśli na przykład głównym zadaniem jest osiągnięcie powtarzalnych wyników śrutowania, często można to osiągnąć poprzez dodanie automatycznego systemu uzupełniania mediów”. Śrutownice są generalnie narażone na pewne zużycie. Szybkość zużycia jest znacznie wyższa w odlewniach stosujących proces odlewania w formach piaskowych, gdzie media mogą być zanieczyszczone pewną ilością rdzenia i piasku formierskiego. W takich przypadkach instalacja separatora magnetycznego może znacznie wydłużyć żywotność części eksploatacyjnych turbin i maszyny. Separator magnetyczny firmy Rösler zmniejsza zawartość piasku w medium do 0,01%.

Od 2017 r. 42. federalne rozporządzenie w sprawie ochrony przed emisjami (BImSchV) w Niemczech wymaga regularnych, dość kosztownych testów na zanieczyszczenie legionellą w odpylaczach mokrych. Jako alternatywę dla tych czasochłonnych i kosztownych testów Rösler oferuje automatyczny system dozowania do wstrzykiwania specjalnie opracowanego dodatku, który zapobiega skażeniu legionellą. „To rozwiązanie modernizacyjne, dostępne jako samodzielne urządzenie, utrzymuje stałą wartość pH na wysokim poziomie zasadowym w mokrym odpylaczu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się legionelli. Wartość pH jest stale monitorowana i dokumentowana ”, wyjaśnia Manfred Kohmann. Z punktu widzenia zdrowia system ten może również zainteresować operatorów, którzy przywiązują dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, nawet jeśli nie ma lokalnych przepisów regulujących jego stosowanie. Gama rozwiązań modernizacyjnych obejmuje również obsługę materiałów i transport elementów obrabianych. Manfred Kohmann wspomina projekt: „Właściciel maszyny z taśmą bębnową innego producenta miał problem z tym, że obrabiane elementy były regularnie zaczepiane między prętami stalowego pasa. Wytworzyło to znaczną ilość złomu. Rozwiązaliśmy ten problem, całkowicie przeprojektowując pasek. Opisane powyżej przykłady wyraźnie pokazują, że modernizacja istniejącej śrutownicy jest często bardziej opłacalną alternatywą zakupu nowej maszyny. Ze względu na obecną sytuację gospodarczą urządzenia do śrutowania są często niedostatecznie wykorzystywane. Dlatego jest to dobry moment dla właścicieli śrutownic, aby dowiedzieć się o możliwościach modernizacji swoich urządzeń. Oczywiście bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań finansowych.


Marka TuneUp firmy Rösler specjalizuje się w dostosowywanej do indywidualnych potrzeb modernizacji śrutownic. Program TuneUp jest dostępny dla urządzeń do śrutowania wszystkich marek, niezależnie od oryginalnego producenta.

 

Frma Rösler Oberflächentechnik GmbH od ponad 80 lat aktywnie działa w dziedzinie przygotowania i wykańczania powierzchni. Jako lider na rynku światowym oferujemy kompleksowe portfolio sprzętu, materiałów eksploatacyjnych i usług w zakresie technologii masowego wykańczania i śrutowania dla szerokiego spektrum różnych branż. Nasza gama około 15 000 materiałów eksploatacyjnych, opracowanych w centrach testowych zlokalizowanych na całym świecie, służy naszym klientom do rozwiązywania ich indywidualnych potrzeb wykończeniowych. Pod marką AM Solutions oferujemy liczne rozwiązania sprzętowe i usługi w zakresie wytwarzania addytywnego / druku 3D. Co nie mniej ważne, jako nasze centralne centrum szkoleniowe Akademia Röslera oferuje praktyczne, praktyczne seminaria na temat obróbki masowej i śrutowania, odchudzonego zarządzania i wytwarzania przyrostowego. Oprócz niemieckich zakładów produkcyjnych w Untermerzbach / Memmelsdorf i Bad Staffelstein / Hausen, grupa Rösler posiada globalną sieć 15 oddziałów produkcyjnych / handlowych i 150 agentów handlowych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.rosler.com

Źódło: Rösler Oberflächentechnik GmbH

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.