Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

CYFROWA TRANSFORMACJA DZIĘKI KO-KREACYJNEMU WARSZTATOWI DIGITAL ENTERPRISE WORKSHOP

2021-03-18

Od czego zacząć drogę przedsiębiorstwa do cyfrowej transformacji? Jak zaplanować działania, by przyniosły oczekiwane efekty? Odpowiedzią Siemensa na wyzwania związane z digitalizacją jest Digital Enterprise Workshop - warsztat ko-kreacyjny, którego efektem jest stworzenie roadmapy do rozwoju danego przedsiębiorstwa w stronę Industry 4.0.

 

Chcesz wprowadzić cyfryzację w swojej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć? 

SIEMENS POMOŻE CI PRZEPROWADZIĆ CYFROWĄ TRANSFORMACJĘ DZIĘKI KO-KREACYJNEMU WARSZTATOWI DIGITAL ENTERPRISE WORKSHOP

Digitalizacja to podstawowy i nieodłączny element Przemysłu 4.0. Możliwość urzeczywistnienia innowacyjnych wizji przez organizację w ogromnym stopniu zależy od stopnia jej cyfryzacji. Coraz więcej firm na rynku globalnym przekształca się w Digital Enterprise – cyfrowe przedsiębiorstwa. Są to firmy świadome, znające swoje potrzeby i potrafiące wykorzystywać trendy technologiczne do ich zaspokajania.

Czy Twoja firma jest gotowa na cyfrową transformację? 

Z badania Digi Index przeprowadzonego przez Siemens w marcu 2020 roku wynika, że poziom transformacji cyfrowej w Polsce wynosi obecnie 1,9 pkt. w 4-stopniowej skali, co oznacza pilną potrzebę zmian w tym zakresie. Jednocześnie otoczenie biznesowe, zwłaszcza w ostatnim czasie, sprzyja rozwojowi digitalizacji. A jakie jest miejsce Twojej firmy na tej skali?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, wypełnij ankietę, która wykaże Digi Index – czyli wskaźnik stopnia digitalizacji – Twojego przedsiębiorstwa. Pomoże Ci to określić, gdzie i jak przejść na technologię cyfrową. To narzędzie oceny zostało zaprojektowane w oparciu o doświadczenie firmy Siemens we wdrażaniu transformacji cyfrowych dla tysięcy klientów branżowych na całym świecie.

Sprawdź Digi Index Twojej firmy albo zgłoś się do tegorocznego badania Digi Index 2021 poprzez biuro prasowe Siemensa: https://dew.siemens.academy/digi-index 

Jak zostać cyfrowym przedsiębiorstwem?

- Do skutecznej implementacji założeń Industry 4.0 nie wystarczy sama paleta rozwiązań technologicznych, potrzebne są odpowiednie modele biznesowe, świadomość i zaangażowanie. Konieczna jest refleksja nad tym, czego danej firmie potrzeba, jak można ulepszyć jej funkcjonowanie. Nie ma jednego przepisu na transformację cyfrową, jej szczegóły muszą być wypracowane na bazie potrzeb konkretnej firmy i jej klientów – mówi Łukasz Otta, Digital Transformation Director w Siemensie.

Dlatego właśnie Siemens, w odpowiedzi na wyzwania związane z transformacją cyfrową, oferuje Digital Enterprise Workshop, czyli ko-kreacyjny warsztat, którego celem i efektem jest stworzenie roadmapy do rozwoju danego przedsiębiorstwa w stronę Industry 4.0. Jest to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy po pierwsze chcieliby zdobyć wiedzę na temat miejsca swojej firmy na rynku, w porównaniu z innymi, a po drugie – odczuwają potrzebę zmiany. Jeśli chcesz zanalizować potencjał swojej firmy, sprawdzić, gdzie jest w niej miejsce na optymalizację i odnaleźć najlepsze, dostosowane do swoich oczekiwań rozwiązanie – Digital Enterprise Workshop to warsztat dla Ciebie. 

Już teraz możesz zapisać się na konsultację z ekspertami Siemensa, podczas której omówiona zostanie możliwość udziału Twojej firmy w spotkaniu ko-kreacyjnym Digital Enterprise Workshop.

Zapisz się na konsultację: https://dew.siemens.academy/ 

 

Digital Enterprise to już nie pieśń przyszłości – to rzeczywistość, którą już teraz możesz wprowadzić w swojej firmie. 

 

 

Siemens sp. z o. o. (Siemens Polska), największa spośród spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Siemens AG w Polsce. Lider wdrażania innowacyjnych technologii i partner polskiej gospodarki na drodze do poprawy jej konkurencyjności, odporności i bezpieczeństwa. Promotor transformacji cyfrowej w przemyśle i infrastrukturze. W ramach przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju Siemens upowszechnia rozwiązania redukujące wpływ człowieka na środowisko. Centrala firmy znajduje się w Warszawie. Prezeską Siemens Sp. z o.o. jest Dominika Bettman. Kapitał założycielski Siemens Sp. z o.o. wynosi: 96 831 415,00 PLN

Siemens Digital Industries (DI) to technologiczny lider innowacji w dziedzinie automatyzacji i digitalizacji przemysłowej. Biznes DI Siemensa oferuje kompleksowe portfolio produktów i usług w zakresie automatyki, napędów, komunikacji, oprogramowania i digitalizacji procesów produkcyjnych oprogramowania przemysłowego, digitalizacji procesów produkcyjnych oraz serwisu. Rozwiązania Digital Industries wykorzystują m.in. takie technologie jak: Internet Rzeczy (IoT), cloud i edge computing, cyfrowy bliźniak oraz najwyższej klasy sterowniki i oprogramowanie do automatyzacji produkcji. Rozwiązania DI pozwalają na cyfrową transformację przemysłu, a tym samym na zwiększenie wydajności, szybkości, elastyczności, bezpieczeństwa i jakości procesu produkcji oraz zdobycie przewagi konkurencyjnej polskich przedsiębiorstw.  


Źródło: Siemens Polska

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.