Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Po co toczyć, skoro można szlifować?

2021-03-31

Weifuautocam Precision Machinery Corporation z Wuxi, Chiny, stosuje maszynę GRINDSTAR firmy JUNKER do produkcji śrub nastawczych dla hydraulicznych pomp wysokociśnieniowych. Dzięki maksymalnej wydajności i najwyższej stabilności procesów, maszyna do szlifowania profilowego i odcinającego przewyższa wszelkie oczekiwania klientów.

 

GRINDSTAR - przewyższa wszelkie wyobrażenia

Po co toczyć, skoro można szlifować?

 

Nazwa „Weifu“ oznacza prestiżowe produkty najwyższej jakości. Weifuautocam jest częścią grupy Weifu, która odważyła się na techniczny przełom z firmą JUNKER i postawiła na innowacyjny proces produkcji GRINDSTAR. Ta renomowana firma produkuje w Chinach części samochodowe i komponenty. 

Perła jeziora Taihu: miejsce narodzin talentów

Wuxi, również znane jako „perła jeziora Taihu“, miasto z historią liczącą ponad 3000 lat, jest miejscem narodzin nacjonalnej marki, z której Chińczycy są dumni. Fabryka pomp olejowych, stąd rodzimy przydomek, wyprodukowała pierwszy zawór wtryskowy w Chinach. Aż do końca ubiegłego stulecia fabryka pomp olejowych w Weifu High Technology Group Co., Ltd. zmieniała nazwę i przechodziła reformy. Weifu Group zarządza obecnie 10 jednostkami zależnymi, z których większość należy do firmy. Aktualnie zatrudnionych jest ponad 7000 pracownic i pracowników.

20 lat ścisłej i partnerskiej współpracy

Współpraca pomiędzy Weifu i JUNKER zaczęła się na początku roku 2000. Od tej pory JUNKER jest stałym elementem historii firmy Weifu - od szlifowania pomp turbinowych aż do pomp Common-Rail.

Podczas wieloletniej współpracy pomiędzy Weifu i JUNKER przekonała nas jakość oferowana przez firmę JUNKER


Z wizytą w firmie Weifuautocam. Od lewej do prawej: Pan Ding Yu, menedżer ds. projektów w Weifuautocam; Pan Ge Wei, inżynier produkcji w Weifuautocam; Pan Sun Wenlai, Kierownik ds. sprzedaży regionalnej w JUNKER Shanghai Representative Office. (źródło: JUNKER)

Maszyna do szlifowania profilowego i odcinającego 

Maszyna GRINDSTAR produkuje śruby nastawcze do hydraulicznych pomp wysokociśnieniowych, które stosowane są w pojazdach z turbosprężarką - jednej z technologii, która spełnia najnowsze krajowe standardy emisji VI. „Nasze produkty znajdują się we wtryskiwaczach silników pojazdów silnikowych, pompach wysokociśnieniowych i elektrozaworach w skrzyniach biegów. Produkcja prowadzona jest zawsze na trzy zmiany na dobę. Jakość i szybkość są dla nas najważniejszymi wartościami. Ciągle poszukiwaliśmy lepszych i szybszych maszyn, podczas targów EMO 2017 zobaczyliśmy lśniącą maszynę GRINDSTAR na stoisku JUNKER“, tak Ding Yu, menedżer ds. projektów w Weifuautocam, wyjaśnia zaczątki projektu.


Szlifowanie zamiast toczenia. W roku 2019 Weifuautocam Precision Machinery Corporation z Wuxi, Chiny, zakupiła od firmy JUNKER maszynę do szlifowania profilowego i odcinającego, by zastosować ją w masowej produkcji śrub nastawczych dla hydraulicznych pomp wysokociśnieniowych. (źródło: JUNKER)

 

Maszyna obsługuje dwa procesy obróbki: szlifowanie profilowe i szlifowanie odcinające. Istotny efekt synergii można znaleźć w połączeniu tych dwóch procesów w jednej podporze.

GRINDSTAR to ekonomiczne rozwiązanie. Szczególnie w produkcji masowej zastępuje ono liczne tokarki. Dzięki bezpośredniej obróbce materiału w formie pręta (o długości do 4 metrów, opcjonalnie 6 metrów) maszyna GRINDSTAR jest bardzo wydajna. Rośnie nie tylko wydajność, lecz również jakość powierzchni obrabianego przedmiotu. Pan Ge Wei, inżynier produkcji z Weifuautocam, dodaje: „decydującym czynnikiem był brak potrzeby obciągania ściernic. Obsługa maszyny ułatwiana jest dzięki nielicznym ustawieniom. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w wewnątrz-procesowy system pomiarowy, który zapewnia stabilność jakości, co pozwala nam na niemal bezosobową pracę.“

JUNKER jest wspaniały pod względem umiejętności reagowania i czasu reakcji

Wsparta zaufaniem Weifu decyduje się na bycie pierwszą

Weifuautocam zdecydowała się na maszyny GRINDSTAR i została pierwszym właścicielem tej technologii w Chinach. Pan Ding Yu mówi otwarcie: „szlifowanie zamiast toczenia to wyrafinowana technologia, która została rozwinięta przez firmę JUNKER. Inwestycja w dobrze rozwiniętą technologię opłaciła nam się, teraz możemy wcześniej zaczynać produkcję i pozycjonować się na rynku. Podczas wieloletniej współpracy pomiędzy Weifu i JUNKER przekonała nas jakość oferowana przez firmę JUNKER“


GRINDSTAR. Nawet materiały ciężkie w obróbce skrawalnej, które do tej pory nie mogły być toczone, są teraz obrabialne. Możliwa jest również obróbka miękka i twarda. (źródło: JUNKER)

 

Uczucie wzajemnej troski i odpowiedzialności bardziej pogłębiło naszą wzajemną przyjaźń

Pan Ge Wei pochwala: „JUNKER jest wspaniały pod względem umiejętności reagowania i czasu reakcji. To uczucie troski i odpowiedzialności bardziej pogłębiło naszą wzajemną przyjaźń.“

Serwis klasy premium: niezawodność w najmniejszym detalu 

Już przed dostawą JUNKER Asia Service Center dobrze rozplanowało wdrożenie maszyn: serwisant techniczny został specjalnie przeszkolony w zakresie budowy i początkowych testów maszyn. „Po dostawie stwierdziliśmy, że temperatura naszego warsztatu nie pokrywa się z wymaganą przez maszyny standardową temperaturą otoczenia. Inżynier firmy JUNKER przeszkolił nas i wspierał podczas procesu optymalizacji i ulepszania, tak by warunki dla normalnej pracy maszyny były spełnione." Weifuautocam wraz z firmą JUNKER były przygotowane jak najlepiej.


Wysokoprędkościowe szlifowanie wgłębne. Z GRINDSTAR można osiągnąć najkrótszy czas obróbki. Ta nowatorska metoda szlifowania może być stosowana przy użyciu materiałów ścierających takich jak CBN i diament. (źródło: JUNKER)

 

Grupa JUNKER
Grupa JUNKER z siedzibą w Nordrach w Niemczech jest światowym liderem w produkcji szybkoobrotowych szlifierek CBN. Prawie 1300 pracowników na całym świecie zapewnia firmie przewagę technologiczną. Wszyscy znani producenci samochodów i ich dostawcy, a także producenci narzędzi i inne branże ufają innowacyjnym koncepcjom szlifowania firmy JUNKER. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję masową, czy też małoseryjną: szlifierki JUNKER pracują precyzyjnie, ekonomicznie i niezawodnie. Oprócz Erwin JUNKER Maschinenfabrik, do Grupy JUNKER należą spółki LTA Lufttechnik GmbH i Zema Zselics Ltda. LTA Lufttechnik GmbH produkuje filtry powietrza i systemy ochrony przeciwpożarowej dla handlu i prze
mysłu. ZEMA wzmacnia grupę jako specjalista w zakresie szlifowania korundem.

 

Źródło: JUNKER

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.