Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Frezowanie trochoidalne / Standardowa opcja sterowania WinMax firmy Hurco

2021-04-15

W porównaniu do frezowania konwencjonalnego, frezowanie trochoidalne umożliwia stosowanie większych prędkości i głębokości skrawania przy mniejszym obciążeniu narzędzia i maszyny. W ten sposób firmy produkcyjne, wspierane przez moc obliczeniową nowoczesnych portali obróbkowych CNC, mogą również produkować złożone prace frezarskie szybciej i bardziej ekonomicznie. W systemie sterowania WinMax firmy Hurco, frezowanie trochoidalne jest standardową opcją, którą można wywołać dla każdego rekordu danych za pomocą prostego kliknięcia.

 

Frezowanie trochoidalne

Standardowa opcja sterowania WinMax firmy Hurco 


„Proces frezowania trochoidalnego może wydłużyć żywotność narzędzi nawet dziesięciokrotnie, a czasy obróbki skracają się o 30 do 40 procent”. 
(Foto: HURCO)

We frezowaniu trochoidalnym lub wirowym, w przeciwieństwie do frezowania konwencjonalne-go, narzędzie nie posuwa się liniowo, lecz ruchem okrężnym. Frez zagłębia się całkowicie w przedmiocie obrabianym, a cięcie odbywa się na całej długości narzędzia. Do tego celu wybie-rany jest specjalny frez trochoidalny o średnicy mniejszej niż średnica obrabianego rowka lub konturu. Połączenie posuwu i ruchu obiegowego pozwala na utrzymanie stałego kąta nacisku, wynoszącego poniżej 90 stopni. Wynikające z tego mniejsze naprężenia na narzędziu i maszynie umożliwiają zastosowanie wyższych prędkości skrawania i skracają czas obróbki. 


Inżynier aplikacyjny Florian Kerkau: 
„W systemie sterowania WinMax firmy Hurco, frezowanie trochoidalne jest standardową opcją, którą można wywołać dla każdego rekordu danych za po-mocą prostego kliknięcia.” (Foto: HURCO)

„Proces trochoidalny może wydłużyć żywotność narzędzi nawet dziesięciokrotnie, a czasy ob-róbki skracają się o 30 do 40 procent” – informuje Florian Kerkau, inżynier aplikacyjny w firmie Hurco. Dlatego też w systemie sterowania WinMax firmy Hurco, frezowanie trochoidalne jest standardową opcją, którą można wywołać dla każdego rekordu danych za pomocą prostego kliknięcia. Miejsce zagłębienia i cała reszta jest określane są przez sam program. „Frezowanie trochoidalne jest zawsze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku, gdy frezowanie konwencjonalne przebiega na kilku poziomach w głąb” – mówi Kerkau. Zaleca on metodę tro-choidalną szczególnie do frezowania rowków i kieszeni oraz do eksponowania konturów. W przypadku konieczności zastosowania narzędzi do tego typu prac należy w krótkim czasie usu-nąć dużą ilość materiału. To proces, w którym frezowanie trochoidalne ma wyraźną przewagę nad frezowaniem konwencjonalnym ze względu na znacznie większe głębokości skrawania. 

Więcej informacji: hurco.de/video/adaptives-trochoidalfraesen

O firmie HURCO
HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemy-słowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, opro-gramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjali-zacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych oraz małej produkcji seryj-nej na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw, działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów.

www.hurco.com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę: Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Oddział w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia około 100 pracowników.

www.hurco.de

 

Kontakt:
HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening
Alexandra Banek
Tel. +49 89 905094 29
 
 
 
Źródło: HURCO
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.