Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Intec 2023

Informacje prasowe

 

PRZYRZĄD DO POMIARU PŁASKOŚCI

2022-09-18

Firma MARCOSTA zaprezentowała w ostatnim czasie przyrząd do pomiaru płaskości umożliwiający pomiar w zakresie od 140 do 300 mm. Jest to nowość w ofercie produkcyjnej. Estetyka wykonania i łatwość obsługi są wielkimi atutami tego przyrządu. Znajdzie ono zastosowanie tak w dużych zakładach jak i małych warsztatach produkcyjnych.

 

PRZYRZĄD  DO  POMIARU  PŁASKOŚCI

Uniwersalny przyrząd do pomiaru płaskości umożliwia pomiar płaskości wyrobów  na długościach w zakresach od 140 do 300 mm. Współpracuje z czujnikiem zegarowym tradycyjnym lub elektronicznym o średnicy części mocującej 7,8 mm.

Posiada sztywną a jednocześnie lekką konstrukcję o ergonomicznym kształcie, umożliwiającą obsługę przyrządu z obu stron, zależnie od dostępu do powierzchni podlegającej pomiarowi jak też preferencji manualnych użytkownika.

Podstawowe dane techniczne

  • Długość całkowita :   340 mm
  • Szerokość maksymalna ( w miejscu podpory stabilizującej ):  170 mm
  • Szerokość konstrukcji przęsłowej   50 mm
  • Wysokość maksymalna:   100 mm
  • Minimalny rozstaw między podporami:   140 mm
  • Maksymalny rozstaw między podporami:   300 mm
  • Masa przyrządu bez czujnika pomiarowego   1,1  kg 

 

Ustawienie takich samych wartości na linijkach z prawej i lewej strony oznacza rozstaw między podporami przyrządu. Np. ustawienie na wartość 150 mm z lewej i prawej strony oznacza rozstaw podpór – 150 mm. Wysunięcie podpór stabilizujących i podpory zerowania czujnika można regulować w zależności od potrzeb za pomocą pokręteł i nakrętek. Przyrząd jest objęty 24 -miesięczną gwarancją. 

 

 

O firmie MARCOSTA:
Firma MARCOSTA® - dostawca obrabiarek do metali, narzędzi i oprzyrządowania na polski rynek (produkcja, sprzedaż, import, serwis, remonty i modernizacje, dostawa części zamiennych. Firma powstała w roku 1988 – 1 kwietnia  pod nazwą MARCOSTA - Elektronika Profesjonalna. Obecnie, nosząc nazwę MARCOSTA - Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek, jako przedstawiciel handlowo-serwisowy producentów obrabiarek posiada w swojej ofercie wyroby firm polskich, czeskich, niemieckich, chińskich, tajwańskich, japońskich, duńskich holenderskich i angielskich. W firmie prowadzona jest produkcja obrabiarek, części zamiennych, podzespołów oraz realizowana jest obróbka detali według zamówień klientów. Wykonywane są remonty i modernizacje drążarek elektroerozyjnych wgłębnych, szlifierek do wałków i płaszczyzn. Więcej na: www.marcosta.pl.

 

Źródło: MARCOSTA

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.