Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

JUNKER wyznacza nowe trendy w produkcji wałów wirnikowych

2021-07-15


Szlifierka w kompletnym pakiecie - JUNKER opracowuje nowe technologie, które umożliwiają kompletne szlifowanie wałów sprężarek śrubowych z najwyższą precyzją. W pełni automatyczna szlifierka przekracza wszelkie oczekiwania klientów i rewolucjonizuje rynek szlifierek.

 

Obrabiarka do zewnętrznego szlifowania obwodowego JUMAT rewolucjonizuje rynek szlifierek

JUNKER wyznacza nowe trendy w produkcji wałów wirnikowych

Jako światowy lider rynku szlifierek CBN, JUNKER ustanawia nowy kamień milowy w produkcji wałów wirnikowych. Jako partner w dziedzinie precyzji, JUNKER upraszcza procesy, opracowując elastyczną i wydajną koncepcję szlifierki, która mierzy wszystkie krytyczne wymiary w procesie, skanuje kształt, automatycznie dokonuje korekty kształtu, zapewniając w ten sposób najwyższą jakość.

Szybciej, wydajniej i z najwyższą jakością

Firma Sullair LLC z Michigan City w stanie Indiana jest klientem firmy JUNKER od 2011 roku i zmieniła swój proces wykańczania, aby wyeliminować konieczność montowania wałów w pary wirników i uzyskać najwyższą wydajność sprężarki. W przeszłości proces ten wymagał kilkukrotnego zaciskania na szlifierce w celu zakończenia szlifowania wału. Średnice i powierzchnie płaskie wałów szlifowano na szlifierce JUNKER. QUICKPOINT a następnie rowki sprężarki były szlifowane na szlifierce do form.

Z obrabiarką JUMAT 6L wszystko to odbywa się dzisiaj przy pojedynczym zamocowaniu i przy użyciu tylko jednej szlifierki. W celu umożliwienia szybkiej zmiany typu i kontroli jakości procesu, systemy pomiarowe szlifierki w trakcie procesu mierzą ważne cechy, automatycznie dostosowując proces do najlepszej jakości bez ingerencji operatora. Dzięki opracowaniu firmy JUNKER możliwy jest pomiar skomplikowanych profili rowków sprężarki i korekta drogi obciągania, aby w pełni automatycznie obciągać ściernice CBN.

Ekonomiczne całościowe szlifowanie z optymalną dokładnością

Korekta ma krytyczne znaczenie, ponieważ nacisk narzędzia zmienia się wraz z powierzchnią styku z kształtem. Aby uzyskać perfekcyjny detal, należy użyć ściernicy o niewłaściwym kształcie. Dzięki szlifierce JUNKER można to osiągnąć bez problemu. Dla zapewnienia optymalnej dokładności, szlifierka produkuje detale z całkowitą odchyłką podziałki +/-3 µm i dokładnością profilu poniżej 6 µm.


Wszechstronność pod każdym względem
Obrabiarki do zewnętrznego szlifowania obwodowego firmy JUNKER bazują na rewolucyjnych założeniach konstrukcyjnych i są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.(Źródło:JUNKER)

 

JUNKER zapewnia produktywność dzięki inteligentnym procesom

Obrabiarka jest wyposażona w zmieniacz ściernic do różnych kształtów rowków, jak również do szlifowania wstępnego i końcowego. Programy obrabiarki wywołują odpowiednie ściernice i zarządzają ich żywotnością. Jeśli żywotność ściernicy dobiega końca, sterownik żąda nowej ściernicy i powiadamia kierownika produkcji o konieczności jej zakupu. Obrabiane elementy są podawane do szlifierki za pomocą przenośnika taśmowego, który może pracować autonomicznie przez całą zmianę. Obrabiane elementy są ładowane do szlifierki za pomocą wewnętrznego systemu portali załadowczych. Zapewnia to bezpieczeństwo całej instalacji i umożliwia szlifowanie z nierozcieńczonym olejem.

Ekonomicznie, inteligentnie i z maksymalną dokładnością wymiarów

Technologia wałów wirnikowych firmy JUNKER umożliwia wysokowydajną obróbkę wałów sprężarek w jednym zamocowaniu, z odpowiednią kontrolą jakości detali i na jednej obrabiarce. JUMAT firmy JUNKER generuje nowe impulsy na rynku szlifierek.

 


JUMAT: obróbka wirnika
Elastyczna i wydajna koncepcja maszyny skutkuje najlepszą jakością i wysoką wydajnością obróbki. (Źródło:JUNKER)

 

Grupa JUNKER
Grupa JUNKER z siedzibą w Nordrach w Niemczech jest światowym liderem w produkcji szybkoobrotowych szlifierek CBN. Prawie 1300 pracowników na całym świecie zapewnia firmie przewagę technologiczną. Wszyscy znani producenci samochodów i ich dostawcy, a także producenci narzędzi i inne branże ufają innowacyjnym koncepcjom szlifowania firmy JUNKER. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję masową, czy też małoseryjną: szlifierki JUNKER pracują precyzyjnie, ekonomicznie i niezawodnie.
Oprócz Erwin JUNKER Maschinenfabrik, do Grupy JUNKER należą spółki LTA Lufttechnik GmbH i Zema Zselics Ltda. LTA Lufttechnik GmbH produkuje filtry powietrza i systemy ochrony przeciwpożarowej dla handlu i przemysłu. ZEMA wzmacnia grupę jako specjalista w zakresie szlifowania korundem.

www.junker-group.de

 

Źródło: JUNKER

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.