Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

TOOLEX 2023

Informacje prasowe

 

Inwestycja w innowacyjność

2021-07-15

W ramach kontynuacji inwestycji w jakość obsługi klienta i udostępnianie wiedzy, firma Sandvik Coromant, lider w dziedzinie obróbki skrawaniem metalu, otworzyła trzy nowe Centra Sandvik Coromant. Trzy centra – w Mediolanie (Włochy), Stambule (Turcja) oraz Renningen (Niemcy) – będą częścią globalnej sieci obiektów, której misją jest prezentacja specjalistycznej wiedzy z zakresu obróbki wiórowej metali i wspieranie klientów w stawianiu czoła wyzwaniom.

 

Inwestycja w innowacyjność

Firma Sandvik Coromant otwiera trzy nowe centra produktywności i innowacyjności

 

Sandvik Coromant jako pierwszy z producentów narzędzi skrawających zaczął tworzyć Centra Zastosowań. Obecnie istnieje 17 Centrów Sandvik Coromant w Europie, obu Amerykach i Azji. Centra są niepowtarzalną częścią doświadczenia współpracy z Sandvik Coromant, umożliwiając klientom zdobycie praktycznego doświadczenia z najnowocześniejszymi obrabiarkami i uzyskanie porad od doświadczonego personelu. 

W centrach klienci współpracują z ekspertami Sandvik Coromant w opracowywaniu nowych sposobów pokonywania wyzwań związanych z obróbką. Wśród personelu centrów znajdują się specjaliści w zakresie technik skrawania, inżynierowie ds. rozwoju technologicznego i procesów obróbki, a także programiści CAM. W Centrach Sandvik Coromant odbywają się także pokazy na żywo, imprezy dla klientów i sesje szkoleniowe. 

Choć każdy obiekt posiada fizyczną lokalizację, nowe centra stworzono, pamiętając o możliwościach adaptacji do pracy zdalnej. Pandemia COVID-19 stworzyła nowy paradygmat pracy zdalnej: badania przeprowadzone przez firmę konsultingową Mckinsey wykazały, że 38% respondentów oczekuje od swoich zdalnych pracowników, że po zakończeniu pandemii będą pracować dwa lub więcej dni w tygodniu poza biurem, podczas gdy przed wybuchem pandemii odsetek ten wynosił 22%. 

Reagując na tę zmianę, firma Sandvik Coromant skorzystała z okazji, by poznać nowe sposoby nawiązywania kontaktu i komunikacji z klientami. W związku z tym nowe Centra Sandvik Coromant będą również pełnić rolę ośrodków wirtualnych szkoleń i eventów. 

Wzajemna łączność między centrami ułatwia korzystanie z licznych okazji do współpracy. Już teraz Centra Sandvik Coromant współpracują ze sobą i z partnerami branżowymi na całym świecie nad tworzeniem webinariów i wydarzeń realizowanych na platformie cyfrowej, poświęconym zagadnieniom mającym największe znaczenie dla produkcji, takimi jak skrócenie czasu przestojów, najlepsze praktyki obróbkowe i wybór właściwego narzędzia dla danego zabiegu.Trzy nowe centra w Renningen, Stambule i Mediolanie będą częścią tej sieci.

„Celem inwestycji w Centra Sandvik Coromant jest nie tylko pęd ku innowacyjnym rozwiązaniom, lecz także skorzystanie z sukcesu istniejących obiektów i promowanie współpracy między ośrodkami” – wyjaśnia Helen Blomqvist, prezes Sandvik Coromant. „Inwestycje te w sposób naturalny wynikają z koncentracji Sandvik Coromant na rozwoju wzdłuż całego produkcyjnego łańcucha wartości, poprzez powiększanie naszej oferty, jak i zasięgu. Robimy to z myślą o naszych klientach, a nasza ekspansja i inwestycje są częścią drogi prowadzącej do tworzenia ulepszonych rozwiązań obróbkowych, ze skutkami dla całego procesu technologicznego.

„Otwarcie nowych Centrów Sandvik Coromant to ważna część naszej strategii, polegającej na oferowaniu ekskluzywnej obsługi, wspierającej klientów fizycznie i zdalnie. Wiemy, że niewielka inwestycja, której celem jest podniesienie kwalifikacji pracowników w zakresie obróbki skrawaniem, może przynieść znaczącą poprawę produktywności firmy, i że do osiągnięcia tych korzyści nie wystarczy dobór właściwego narzędzia. Klienci mogą przyjść do Sandvik Coromant z problemem i wyjść z rozwiązaniem”.

W późniejszym terminie w 2021 roku firma Sandvik Coromant doda do swoich inwestycji kolejny obiekt, otwierając nowy ośrodek Sandvik Coromant w Mebane w Karolinie Północnej (USA). 

Oficjalna inauguracja nowych Centrów Sandvik Coromant we Włoszech, w Niemczech i w Turcji nastąpiła w czerwcu 2021 roku. Aby dowiedzieć się więcej o globalnej sieci centrów Sandvik Coromant, odwiedź witrynę.

 

 

Źródło: Sandvik Coromant

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.