Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Nowe 5-osiowe centrum obróbkowe: elastyczna manipulacja przedmiotami obrabianymi w przypadku większych elementów

2021-08-18

5-osiowe centrum obróbkowe VCX600i XP to zaprojektowana całkowicie od nowa maszyna, której konstrukcję firma HURCO oparła na swoim kompletnym know-how w zakresie obróbki 5-osiowej. Tym samym maszyna ta zapewnia trwały wzrost parametrów pod względem wydajno-ści, stabilności i dokładności w porównaniu z dotychczasowymi 5-osiowymi modelami.

 

Nowe 5-osiowe centrum obróbkowe: elastyczna manipulacja przedmiotami obrabianymi w przypadku większych elementów

 

Model VCX 600i XP jest kierowany do użytkowników, którzy pracują wyłącznie w zakresie obróbki 5-osiowej i produkują przede wszystkim średniej wielkości części. W tym celu wrzeciono SK-40 może odznaczać się parametrami wynoszącymi nawet 16 kW, 102 Nm oraz 12 000 obr./min; w magazynku narzędzi może znaleźć się 40 narzędzi. Dzięki osobno otwieranemu dachowi do załadunku suwnicą manipulacja większymi przedmiotami obrabianymi staje się bardziej elastyczna. 


Model VCX 600i XP firmy HURCO jest kierowany do użytkowników, którzy pracują wyłącznie w zakresie obróbki 5-osiowej i produkują przede wszystkim średniej wielkości części. (Fotoe: HURCO)
 

Jednocześnie maszyna została skonstruowana w sposób bardzo masywny. Maszyna VCX600i XP, wyposażona w stół uchylno-obrotowy oraz znajdujący się za nim stojak ruchomy, prze-mieszcza mniej osi w grupie, co już samo w sobie zwiększa dokładność mechaniczną. Mostek jest wpuszczony w łoże maszyny i nie porusza się w przestrzeni, co wywiera pozytywny wpływ wraz z rosnącą wielkością i masą elementów. Mostek i stół uchylny są wyposażone w napędy momentowe, dzięki czemu odznaczają się 100% zdolnością do jednoczesnego działania w 5 osiach – wysoce dynamicznie także w trybie pracy ciągłej. 

Sebastian Herr, kierownik działu techniki zastosowań HURCO: „Maszyna VCX600i XP umożli-wia start z pierwszej pozycji startowej w zakresie 5-osiowych centrów obróbkowych. Została zaprojektowana do obróbki o wysokiej dokładności i dynamice. Tym samym bierzemy pod uwa-gę fakt, że trzeba produkować coraz bardziej kompleksowe i dokładniejsze elementy."

Więcej informacji:

www.hurco.pl/produkty/5-osiowe-centra-obrobkowe/

 
O firmie HURCO
HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemy-słowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, opro-gramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjali-zacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych oraz małej produkcji seryj-nej na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw, działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów.
 
 
HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę: Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Oddział w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia około 100 pracowników.
 
 
Kontakt:
HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening
Alexandra Banek
Tel. +49 89 905094 29
 
Hurco Sp. z.o.o.
GibnerJaroslaw, jgibner@hurco.pl
Surma Tomasz, tsurma@hurco.pl
 
 
Źródło: HURCO
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.