Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Innoform 2022

Informacje prasowe

 

Ecoclean: Kompleksowa oferta do czyszczenia części w oparciu o potrzeby na parts2clean

2021-08-18

Niezależnie od tego, czy chodzi o precyzyjne czyszczenie części o specyfikacji czystości cząstek w zakresie nanometrów i najwyższych poziomach czystości cienkowarstwowej, złożone wymagania dotyczące usuwania zadziorów i czyszczenia, czy też odtłuszczanie i czyszczenie specyficzne dla danego zastosowania – Ecoclean zaprezentuje kompletny program, który zapewnia technicznie i ekonomicznie optymalne rozwiązanie dla każdego zadania na tegorocznych targach parts2clean (hala 4, stoisko C 28). Niektóre systemy będą prezentowane na żywo. Prezentacja obejmuje również innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyzacji i cyfryzacji procesu czyszczenia oraz usługi dostosowane do wymagań klienta.

 

Ecoclean: Kompleksowa oferta do czyszczenia części w oparciu o potrzeby na parts2clean

Wydajne rozwiązania do wszelkiego rodzaju prac porządkowych


Niezależnie od tego, czy chodzi o sektor wysokiej czystości, czy przemysł ogólny, pełna gama technologii systemowych i procesowych Ecoclean - niektóre z nich zostaną zaprezentowane na żywo na parts2clean - oferuje optymalne techniczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego zadania związanego z czyszczeniem. 
Źródło zdjęć: Ecoclean

Branże takie jak przemysł medyczny, optyczny, elektroniczny, obrabiarkowy oraz producenci urządzeń produkcyjnych dla przemysłu półprzewodnikowego, a także jubilerskiego i zegarmistrzowskiego stawiają różne, ale niezmiennie bardzo wysokie wymagania dotyczące czystości komponentów. Grupa SBS Ecoclean zaprezentuje rozwiązania do tych zadań w sekcji wysokiej czystości swojego stoiska na tegorocznych targach parts2clean (hala 4, stoisko C 28). Jest to również pierwszy raz, kiedy nowa UCMSmartLine zostanie zaprezentowana na targach. Dzięki modułowej koncepcji z trzema do dziewięciu etapami mycia i płukania, kompaktowy ultradźwiękowy system zanurzeniowy może być indywidualnie skonfigurowany do zadań czyszczenia wstępnego, pośredniego i końcowego i dostosowany w dowolnym momencie do zmieniających się warunków rynkowych.

Przemysł ogólny, obejmujący szerokie spektrum sektorów, produkuje części z szerokiej gamy materiałów przy użyciu bardzo różnych technologii produkcyjnych. Produkty obejmują na przykład części odlewane i obrabiane, części tłoczone, gięte, tłoczone i głęboko tłoczone lub komponenty wytwarzane metodą przyrostową. Nie tylko kolejne etapy, takie jak obróbka cieplna, powlekanie, klejenie i montaż, ale także długotrwała, bezbłędna funkcjonalność, wymagają poziomów czystości zgodnych z wymaganiami. Do tych zadań producent sprzętu - z prawdopodobnie najbardziej kompleksową ofertą sprzętu czyszczącego w głównym sektorze - będzie dostarczał informacji na temat standardowych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb systemów komorowych do czyszczenia wodą i rozpuszczalnikami, a także systemów zanurzeniowych typu in-line. Wyposażone w technologie procesowe specyficzne dla danego zastosowania, takie jak czyszczenie wysokociśnieniowe, gratowanie, czyszczenie ultradźwiękowe, czyszczenie pulsacyjne, czyszczenie plazmowe, pasywacja/konserwacja i suszenie, systemy te zapewniają, że coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące poziomu czystości cząstek i cienkowarstwowych wiele sektorów jest spełnianych niezawodnie i przy najniższych możliwych kosztach operacyjnych. Dotyczy to również rozwiązań, które zostaną zaprezentowane, aby sprostać nowym i zmienionym wymaganiom wynikającym z procesów transformacji w branży motoryzacyjnej i dostawców.

Ecoclean zaprezentuje również przyszłościowe rozwiązania na parts2clean do automatyzacji i cyfryzacji procesów czyszczenia. Wśród nich jest innowacyjne rozwiązanie w chmurze, które przesyła zdefiniowane dane generowane przez system sterowania maszyną za pośrednictwem bezpiecznego połączenia w formie zaszyfrowanej. Są one przechowywane, oceniane, analizowane i inteligentnie łączone na platformie IoT przy użyciu najnowszych technologii i infrastruktury. Skutkuje to wartością dodaną dla użytkownika maszyny w zakresie monitorowania stanu, planowania produkcji, dokumentacji, konserwacji predykcyjnej i łączności.

Doświadczony personel obsługi klienta na „wyspie serwisowej” będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące korzystania z aplikacji serwisowej, niestandardowych koncepcji serwisowych, szkoleń i kształcenia ustawicznego dla pracowników klienta, a także modernizacji i adaptacji maszyn.

Ecoclean na parts2clean, centrum wystawowe Stuttgart (Niemcy),
5-7 października 2021:
Hala 4, stoisko C 28.

www.ecoclean-group.net

 

 

Źródło: Ecoclean

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.