Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

EMO 2021: Salon wystawowy plus showroom – w dwóch lokalizacjach DMG MORI zaprezentuje najnowsze trendy w produkcji obrabiarek – na żywo i w dialogu.

2021-09-15

W dniach 4 do 9 października 2021 r. DMG MORI wita gości na targach EMO w Mediolanie. W tym roku tradycyjna obecność na targach we włoskiej metropolii odbywa się w całości pod hasłem „Spotkajmy się” – i to w dwóch miejscach jednocześnie: na stoisku targowym w hali 1 oraz w salonie DMG MORI w Mediolanie, gdzie wystawianych jest dziewięć obrabiarek high-tech, z których pięć to holistyczne rozwiązania automatyzacji.

 

Salon wystawowy plus showroom – w dwóch lokalizacjach DMG MORI zaprezentuje najnowsze trendy w produkcji obrabiarek – na żywo i w dialogu.

 

  • Dwie lokalizacje: trendy w produkcji obrabiarek na targach EMO i w salonie w Mediolanie
  • Jedenaście zaawansowanych technologicznie maszyn, w tym cztery holistyczne rozwiązania automatyzacji
  • Automatyzacja: autonomiczne rozwiązania produkcyjne z jednego źródła
  • PAYZR: Produkcja bez ryzyka dzięki sprzętowi jako usłudze i podniesieniu wydajności oprogramowania jako usługi
  • Zintegrowana cyfryzacja: bezpieczna procesowo produkcja w zdigitalizowanym łańcuchu wartości
  • Światowa premiera platformy NZ: DUE, TRE, QUATTRO – toczenie produkcyjne z maksymalnie czterema głowicami rewolwerowymi i czterema zredefiniowanymi osiami B na 17,8 m2


W tym roku tradycyjna obecność na targach we włoskiej metropolii odbywa się całkowicie pod hasłem „Spotkajmy się” – i to w dwóch miejscach jednocześnie: na stoisku targowym w hali 1 oraz w salonie DMG MORI w Mediolanie.

Od 4 do 9 października 2021 r. DMG MORI wita gości na targach EMO w Mediolanie. W tym roku tradycyjna obecność na targach we włoskiej metropolii odbywa się w całości pod hasłem „Spotkajmy się” – i to w dwóch miejscach jednocześnie: na stoisku targowym w hali 1 oraz w salonie DMG MORI w Mediolanie, gdzie wystawianych jest dziewięć obrabiarek high-tech, z których pięć to holistyczne rozwiązania automatyzacji. Dodatkowy namiot gościnny zaprasza odwiedzających do dialogu. Obie lokalizacje będą połączone bezpłatnym transferem wahadłowym. W ten sposób producent obrabiarek oferuje liczne możliwości, aby po długim czasie ponownie zaangażować się w intensywne dyskusje. Lider technologiczny zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w obu lokalizacjach. Absolutną atrakcją w obu lokalizacjach jest światowa premiera serii NZ, dzięki której DMG MORI wyznacza zupełnie nowe standardy w zakresie zastosowania toczenia produkcyjnego. Zautomatyzowany NZ TRE zostanie zaprezentowany w salonie, a NZ QUATTRO przyciągnie uwagę odwiedzających na stoisku DMG MORI. Nowy model biznesowy PAYZR dla oprogramowania i sprzętu jako usługi będzie również tematem rozmów na EMO. Dzięki temu klienci mogą subskrybować zarówno rozwiązania maszynowe, jak i programowe po niskich kosztach, bez ryzyka i z elastycznością planowania. Na przykładzie pakietu Digital Manufacturing Package, DMG MORI zademonstruje cyfryzację jako istotny element produkcji zorientowanej na przyszłość. Na prezentację innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych producent obrabiarek zaprasza zainteresowanych do swojego salonu wystawowego w Mediolanie, oddalonego o około dziesięć kilometrów i dostępnego kilka razy dziennie bezpłatnym transportem wahadłowym.

Automatyzacja:
Autonomiczne rozwiązania produkcyjne z jednego źródła

Jako pionier zautomatyzowanej produkcji, DMG MORI oferuje łącznie 53 rozwiązania automatyzacji w dwunastu liniach produktów z jednego źródła. Przykładem tej kompetencji są cztery rozwiązania produkcyjne, które DMG MORI zaprezentuje na żywo w swoim salonie podczas EMO. W sektorze frezowania jednym z nich jest kompaktowe centrum obróbcze DMP 35 z zajmującym niewiele miejsca systemem obsługi obrabianych przedmiotów WH 3 Cell. Z drugiej strony na wystawie pojawi się DMU 65 H monoBLOCK. System transportu palet ma konstrukcję modułową i może być wyposażony w różne rozmiary palet zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. W obszarze toczenia DMG MORI zaprezentuje elastyczne i łatwe w obsłudze Robo2Go na CLX 450 TC, wysokowydajne centrum tokarsko-frezarskie w segmencie podstawowym.

PAYZR:
Produkcja bez ryzyka dzięki sprzętowi jako usłudze i podniesieniu wydajności oprogramowania jako usługi

„Subskrypcja i All-In zamiast inwestycji i zakupu” to recepta DMG MORI na sukces nowego modelu biznesowego PAYZR dla ofert sprzętu jako usługi i oprogramowania jako usługi. Główna obietnica dla klienta wywodzi się z marki. PAYZR oznacza „PAY with Zero Risk” i został wprowadzony na rynek na początku roku kompaktowym pionowym centrum obróbczym M1 w zakresie sprzętu jako usługi. Pionowe centrum obróbkowe imponuje w swojej klasie stabilną, monolityczną konstrukcją, wbudowanym wrzecionem o prędkości do 12.000 min-1 i automatycznym zmieniaczem narzędzi. Za miesięczną opłatę podstawową klienci otrzymują na przykład maszynę i kompleksowy pakiet beztroski na serwis i konserwację. Ponadto w modelu pay-per-use pobierana jest tylko tyle, ile maszyna faktycznie działa – dokładnie według minut wrzeciona. Drugą maszyną, którą DMG MORI dodała do portfolio PAYZR, jest wprowadzona w tym roku obrabiarka CLX 450 TC. Dzięki współczynnikowi osi B i wyposażeniu w wrzeciono tokarsko-frezarskie compactMASTER, kompletne centrum obróbcze tokarsko-frezarskie prezentowane na targach EMO skraca czasy przezbrajania i czasy nieprodukcyjne w bogatej w warianty produkcji małych i średnich partii.


PAYZR oznacza „PAY with Zero Risk” i został wprowadzony na rynek na początku roku kompaktowym pionowym centrum obróbczym M1 w zakresie urządzeń jako usługi. Drugą maszyną DMG MORI, która dołączyła do portfolio PAYZR, jest wprowadzona w tym roku CLX 450 TC

DMG MORI zajmuje się tematem oprogramowania jako usługi z TULIP, ISTOS i WERKBLiQ. Nowością jest up2parts: kalkulacja up2parts umożliwia automatyczne generowanie ofert na podstawie sztucznej inteligencji. Obliczenia i oferty można zatem tworzyć w kilka sekund i za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Zwiększa to nie tylko wydajność przygotowania pracy, ale także wskaźnik sukcesu, a tym samym długoterminową konkurencyjność naszych klientów, nawet od wielkości partii 1. Kalkulacja up2parts opiera się na specyficznej dla firmy bazie danych, którą mogą również wykorzystaj w całości w darmowym produkcie up2parts cloud basic. Dzięki nieograniczonej przestrzeni magazynowej maszyny, materiały, klienci i komponenty są tam przechowywane centralnie – ten ostatni jako model 3D. Wyszukiwanie podobieństwa geometrycznego automatycznie znajduje identyczne lub podobne elementy w ciągu kilku sekund.

Zintegrowana cyfryzacja:
Bezpieczna procesowo produkcja w zdigitalizowanym łańcuchu wartości

Jako lider technologiczny, DMG MORI wnosi znaczący wkład w kształtowanie cyfrowej transformacji. Grupa wspiera swoich klientów przyszłościowymi rozwiązaniami w zakresie tworzenia sieci obrabiarek i cyfryzacji łańcucha wartości. Użytkownicy mogą uzyskać optymalny start w tej przyszłej dziedzinie dzięki cyfrowemu pakietowi produkcyjnemu. Zawiera DMG MORI Connectivity do łączenia w sieć zarówno obrabiarek DMG MORI, jak i wybranych marek innych producentów, niezależną od PLC aktualizację do najnowszej wersji CELOS oraz DMG MORI Messenger. DMG MORI Monitoring pokazuje aktualny stan wszystkich maszyn podłączonych do sieci – zarówno na komputerze PC, jak i na urządzeniach mobilnych. Bezpłatny portal klienta my DMG MORI zapewnia kompleksowe cyfrowe procesy serwisowe dla obrabiarek DMG MORI, a DMG MORI NETservice umożliwia bezpośrednią zdalną komunikację z DMG MORI Service. Pozwala to na szybkie i łatwe rozwiązywanie wielu przypadków serwisowych.

Światowa premiera platformy NZ:
DUE, TRE, QUATTRO – toczenie produkcyjne z maksymalnie czterema głowicami rewolwerowymi i czterema osiami B na nowo zdefiniowane na 17,8 m2

DMG MORI prezentuje nową platformę NZ jako fascynującą światową premierę na EMO. Na wystawie pojawią się NZ TRE i NZ QUATTRO. Dostępna w dwóch rozmiarach, nowa platforma NZ obsługuje szeroką gamę komponentów i wydajności, które na nowo definiują toczenie produkcyjne. Wersja krótka jest przeznaczona do detali o długości do 690 mm, podczas gdy w wersji długiej spektrum rozciąga się do 1290 mm. Obróbka uchwytów jest możliwa w obu przypadkach do średnicy o 120 mm, a dla obróbki prętów przelot wynosi o 65 mm. Seria NZ zaskakuje również niezwykle kompaktową konstrukcją. Łącznie z podajnikiem prętów o długości 3 m, NZ zajmuje tylko 17,8 m2 powierzchni.


Dzięki nowej platformie NZ DMG MORI na nowo definiuje toczenie produkcyjne – z maksymalnie czterema głowicami rewolwerowymi i czterema osiami B na 17,8 m2.

Najważniejszym punktem platformy NZ są indywidualne opcje wyposażenia, dzięki którym każdy użytkownik może zainstalować rozwiązanie produkcyjne dostosowane do jego dokładnych wymagań. Ze względu na modułową koncepcję maszyny, platforma NZ obejmuje NZ DUE, NZ TRE i NZ QUATTRO. Oznacza to, że w przestrzeni roboczej można umieścić dwa, trzy lub cztery stanowiska obróbkowe rewolwerowe. Każda z tych jednostek może działać autonomicznie i posiada oś Y z przesuwem 80 mm oraz oś B z zakresem obrotu od -10° do +100°.


Ze względu na modułową koncepcję maszyny, platforma NZ obejmuje NZ DUE, NZ TRE i NZ QUATTRO. Oznacza to, że w przestrzeni roboczej można umieścić dwa, trzy lub cztery stanowiska obróbkowe rewolwerowe.

 

 

Źródło: DMG MORI

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.