Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

FANUC zaprasza do udziału w zawodach Robo Challenge 2021

2021-10-11

W dniach 19-20 października br. odbędą się pierwsze w Polsce profesjonalnezawody w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych Robo Challenge. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, organizowanego pod patronatem firmy FANUC, wiodącego na świecie dostawcy robotów przemysłowych, w szranki staną producenci stanowisk zrobotyzowanych (tzw. integratorzy) oraz przedstawiciele polskich uczelni technicznych.

 

FANUC zaprasza do udziału w zawodach Robo Challenge 2021

W dniach 19-20 października br. odbędą się pierwsze w Polsce profesjonalnezawody w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych Robo Challenge. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, organizowanego pod patronatem firmy FANUC, wiodącego na świecie dostawcy robotów przemysłowych, w szranki staną producenci stanowisk zrobotyzowanych (tzw. integratorzy) oraz przedstawiciele polskich uczelni technicznych. 

Robo Challenge to nowe wydarzenie, które powstało z inicjatywy enstuzjastów nowoczesnych technologii, a w szczególności robotyki przemysłowej, w celu ich integracji.

- „Do udziału zaprosiliśmy niezależnych specjalistów, firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych oraz uczelnie techniczne z całego kraju” - mówi Maciej Ratajczak, pomysłodawca i dyrektor organizacyjny zawodów.

Wydarzenie łączące w jednym miejscu i czasie wielu różnych uczestników zainteresowanych technologią i praktycznymi możliwościami jej zastosowaniama szansę stać się unikalną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, a także polem emocjonującej pracy zespołowej, polegającej na rozwiązywaniu ciekawych zadań programistycznych.Dodatkową zaletą zawodów jest to, że efekty zmagań zawodników mają szansę zostać przeniesione na grunt hal produkcyjnych i wnieść swój wkład w rozwój polskiego przemysłu.

Mimo że do zawodów pozostało jeszcze kilka tygodni udział w wydarzeniu potwierdziło już pokaźne grono specjalistów. Wśród nich są min. przedstawiciele firm:Kryonia, APAGROUP, DBR77, Robotrendy, FOGO Robotics. Zapowiada się również silna reprezentacja sektora akademickiego z całej Polski. Swój udział zapowiedziały m.in.: Politechnika Śląska, Politechnika Opolska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna WAT. 

Warto wspomnieć, że zapisy wciąż są otwarte. Organizatorzy zapraszają chętnych do skorzystania z możliwości udziału w wydarzeniu w charakterze uczestnika lub obserwatora. 

Pierwsza z wymienionych propozycji jest skierowana do 2-3 osobowych zespołów reprezentujących firmy specjalizujące się we wdrażaniu robotów przemysłowych. Druga to zaproszenie adresowane do przedstawicieli firm produkcyjnych, użytkujących rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki w codziennej produkcji.

W programie zawodów przewidziano 8 konkurencji.Pierwsza zatytułowana Dual Check Safety,będzie skoncentrowana na bezpieczeństwie.Zadanie będzie polegało na takim ustawieniu systemu FANUC DCS, aby robot zatrzymywał się dopiero w ostateczności. Druga pt.Collaborative robotzostanie poświęcona robotom współpracującym. Zadanie będzie wymagało od uczestnika ustawienia parametrów ruchu i czułości robota,w oparciu o normy, w taki sposób, aby ten był w pełni bezpieczny dla pracujących w pobliżu ludzi. Kolejna konkurencja, pt. Bin picking, będzie dotyczyła transportu międzyoperacyjnego. Uczestnik w tym zadaniu będzie musiał skonfigurować system wizyjny FANUC 3DV do aplikacji pobierania detali z nieuporządkowanego zbioru tzw. kosza. Punktowany będzie możliwie najkrótszy czas cyklu. Czwarta konkurencja będzie dotyczyła jednego z najpopularniejszych zadań robotów w produkcji tj. Pick and place. Uczestnik w tym zadaniu będzie musiał zaprogramować robota do jak najszybszego przekładania produktów na ruchomych taśmociągach.Roboguide stationto kategoria zawodów poświęcona programowaniu robotów w trybie offline. Zadaniem uczestnika będzie stworzenie prostej symulacji do spawania okrągłego detalu za pomocą robota ARC Mate 120iD oraz 2-osiowego pozycjonera.Zawodnicy startujący w kategorii Robot and PLC connection będą musieli skomunikować kontroler robota ze sterownikiem PLC i uruchomić robota do działania w pełnym trybie automatycznym.Śmiałkowie startujący w kategorii Grindingstation będą mieli szansęzaprogramować trajektorię ruchu robota z pneumatyczną szlifierką mimośrodową Schunk AOV w oprogramowaniu ChamferingPRO i wykonać proces oczyszczania powierzchni.Ostatnia kategoria zawodów to Internaltransportation. Uczestnik w tym zadaniu będzie musiał zaprojektować proces transportowy wykorzystując do tego symulację VersaBox Virtual Factory. Najwyżej punktowany będzie proces wykorzystujący minimalną liczbę robotów.

Kompetencje zwycięzców poszczególnych konkurencji zostaną nagrodzone. Wyłonieniem laureatów konkursu zajmie się jury zawodów Robo Challenge, w którym zasiądą ekspercibranżowi, m.in.:Arkadiusz Błaut (FANUC Polska), Dobromiła Włodarska (robotycy.com), Marcin Lewandowski (Tech-System), Adam Tupacz (SICK), Piotr Chościński, (Lenze). 

W programie wydarzenia zaplanowano także ciekawe wykłady i prezentacje przedstawiające najnowsze trendy oraz rozwiązania dedykowane do zróżnicowanych potrzeb produkcji, prezentujące szerokie spektrum zastosowań robotów. 

Zawody odbędą się w Zamku Topacz Resort & Art SPA, wyjątkowym miejscuz XIV-wieczną historią, zlokalizowanym na Dolnym Śląsku.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, a także formularz zapisu można znaleźć na stronie https://robochallenge.pl/#formularz

Zapraszamy!

 

Źródło: FANUC

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.