Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Firma HURCO na Targach AMB 2022 partnerem w dziedzinie automatyzacji

2022-07-27

Na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali (AMB) 2022 w Stuttgarcie firma HURCO, zaprezentuje możliwości precyzyjnej realizacji indywidualnych koncepcji automatyzacji w zakresie obróbki skrawaniem. Od 13 do 17 września na stoisku A10 w hali B62 będzie można uzyskać porady dotyczące rozwiązań zorientowanych na praktyczne zastosowania

 

Firma HURCO na Targach AMB 2022 partnerem w dziedzinie automatyzacji dla producentów kontraktowych

Na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali (AMB) 2022 w Stuttgarcie producent obrabiarek, jakim jest firma HURCO, zaprezentuje możliwości precyzyjnej realizacji indywidualnych koncepcji automatyzacji w zakresie obróbki skrawaniem. Od 13 do 17 września na stoisku A10 w hali B62 przede wszystkim producenci pojedynczych elementów oraz specjalizujący się w małej produkcji seryjnej, będą mogli uzyskać porady dotyczące rozwiązań zorientowanych na praktyczne zastosowania.


Dobre wprowadzenie do automatyzacji: coboty szybko się uczą i elastycznie współpracują z operatorem (zdjęcie: HURCO).

Automatyzacja obrabiarek jest stałym elementem działania dla pro-ducentów, zajmujących się wytwarzaniem krótkich i średnich serii na zamówienie. Po-wody tego są różne, począwszy od wydłużenia czasu pracy maszyn, aż po kompensa-cję ograniczonych zasobów ludzkich. Mimo szybko postępującej indywidualizacji pro-duktów i redukcji wielkości partii, istnieją szerokie możliwości automatyzacji. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od zadania produkcyjnego i istniejącej infrastruktury. Doradztwo w tym zakresie jest istotne, ponieważ nie istnieją ogólnie obowiązujące przepisy dotyczące automatyzacji. Dlatego też firma HURCO przywiązuje dużą wagę do bezpośredniego kontaktu z klientem. 

„Nasi handlowcy i specjaliści ds. aplikacji często prowadzą rozmowy bezpośrednio u klienta i mając potem rozeznanie w parku maszynowym i strukturze produkcji danej firmy, mogą dokładnie wskazać, gdzie możemy zapewnić wsparcie i jaki rodzaj automatyzacji będzie zasadny” – podkreśla Sebastian Herr, menedżer ds. wsparcia aplikacji w firmie HURCO Deutschland. „Takie doradztwo stanowi główny element naszej obecności na Targach”.

Automatyzacja w oparciu o strukturę

By móc zaoferować użytkownikowi odpowiednie dla niego rozwiązanie z zakresu auto-matyzacji, HURCO współpracuje z firmami partnerskimi. „To poszerza nasze spektrum możliwości i czyni nas wyjątkowo elastycznymi” – podkreśla Herr. „W końcu rynek ofe-ruje zaawansowane rozwiązania, po które sięgamy w świadomy sposób”. Jedną z opcji, jaką HURCO oferuje dla maszyn wolnostojących, wykorzystywanych przez producentów wytwarzających na zamówienie, jest zautomatyzowany załadunek. Obejmuje on umieszczanie elementów w systemie mocowania w maszynie, a także możliwość automatycznego załadunku dwóch połączonych maszyn. „Dobrym wprowadzeniem do automatyzacji często są coboty, czyli szybkie, możliwe do „uczenia”, elastyczne systemy współpracujące z operatorem”. Na targowym stoisku firmy HURCO użytkownik będzie mógł porozmawiać o tym, czy takie rozwiązanie ma dla niego sens, ale także o tym, na ile przydatny jest robot z ramieniem przegubowym, który w komórce produkcyjnej może przejąć czynności związane z manipulowaniem różnymi elementami. W przypadku bardziej skomplikowanych wymagań firma HURCO oferuje „skrojone na miarę” rozwiązania w zakresie załadunku lub obsługi palet. Praktycznie niemal wszystkie te rozwiązania można łączyć z maszynami firmy HURCO.


Odciążenie w obszarze standardowych zadań: roboty z ramionami przegubowymi przejmują obsługę części w komórce produkcyjnej (zdjęcie: HURCO).

Indywidualizacja jest standardem

Oparty na Windowsie system operacyjny oraz interfejs MT-Connect o otwartym kodzie źródłowym, będące elementami urządzeń firmy HURCO, są warunkiem szybkiego, zorientowanego na praktyczne zastosowanie, wdrożenia rozwiązań w zakresie automatyzacji wraz z digitalizacją, monitorowaniem i analizą. Do komunikacji między maszynami i robotami można wykorzystać obsługiwane przez sieć interfejsy DNC. „Ta architektura sieci i interfejsów umożliwia indywidualne dopasowanie systemów automatyzacji do potrzeb danego użytkownika oraz tworzenie zintegrowanych systemów produkcyjnych i rozwiązań w zakresie łańcucha bloków między producentami kontraktowymi a ich zleceniodawcami” – podkreśla Herr, który również w tym zakresie obiecuje szczegółowe doradztwo. Zadania organizacyjne w zautomatyzowanej produkcji przejmuje wówczas albo system sterowania opracowany przez firmę HURCO, albo system zawierający rozwiązanie w zakresie automatyzacji opracowane przez odpowiedniego partnera. 

Podczas Targów AMB użytkownicy będą mogli również przedyskutować ze specjali-stami z firmy HURCO sens wykorzystania konkretnej zasady, jak również procedurę wdrażania danego rozwiązania w zakresie automatyzacji, aż po optymalizację między-operacyjną. „Cieszymy się, że będziemy mogli fachowo podyskutować w Stuttgarcie” – podsumowuje Herr.  

 

Firma HURCO na targach AMB w Stuttgarcie:
od 13 do 17 września 
stoisko A10 w hali B62

 
 
O firmie HURCO
HURCO Companies Inc. jest wiodącym producentem obrabiarek z siedzibą w Indianapolis/USA. Założona w 1968 roku firma posiada w swojej ofercie wysokowydajne centra frezarskie i tokarskie CNC. Maszyny podstawowej marki HURCO zawsze są wyposażone we własny system sterowania „WinMax”. Ponieważ HURCO dostarcza również indywidualnie dostosowane oprogramowanie, systemy automatyki i obsługi, użytkownik otrzymuje systemy produkcyjne „gotowe do produkcji” z jednego źródła. HURCO posiada własne zakłady produkcyjne w USA, na Tajwanie i we Włoszech. Gęsta sieć biur sprzedaży w USA, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA, Włoszech, Francji, Anglii, Polsce i Niemczech zapewnia również wszechstronne wsparcie w zakresie zastosowań i obsługi klienta. – www.hurco.com 

Obok Ameryki Północnej i Azji, Europa jest jednym z głównych rynków strategicznych dla firm HURCO Companies. Firma HURCO Werkzeugmaschinen GmbH z siedzibą w Pliening koło Monachium zajmuje kluczową pozycję w przedsiębiorstwie: stąd kontrolowana jest sprzedaż, wsparcie i obsługa klienta w prawie całej Europie. Dotyczy to nie tylko produktów sprzedawanych pod marką HURCO, ale także pro-duktów marki Takumi, która jest częścią koncernu od 2015 roku. Firma HURCO Werkzeugmaschinen została założona w 1988 roku i obecnie zatrudnia około 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników. – www.hurco.de
 
 

Źródło: HURCO GmbH
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.