Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Innoform 2022

Informacje prasowe

 

Firma Seco z partnerami będą gospodarzami pierwszego hybrydowego wydarzenia poświęconego innowacjom w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym

2022-09-08

firma Seco i jej partnerzy techniczni będą gospodarzami pierwszej edycji hybrydowego (odbywającego się fizycznie i wirtualnie) wydarzenia ITI (Inspiration Through Innovation), które odbędzie się w środę, 28 września 2022 r. Wydarzenie będzie skupiało się na segmencie produkcji w branży lotniczej i kosmonautycznej i obejmie pokazy obróbki skrawaniem, inspirujące seminaria oraz zapewni możliwość nawiązania nowych kontaktów.

 

Firma Seco z partnerami będą gospodarzami pierwszego hybrydowego wydarzenia poświęconego innowacjom w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym

Firma Seco i jej partnerzy techniczni będą gospodarzami pierwszej edycji hybrydowego (odbywającego się fizycznie i wirtualnie) wydarzenia ITI (Inspiration Through Innovation), które odbędzie się w środę, 28 września 2022 r. Wydarzenie będzie skupiało się na segmencie produkcji w branży lotniczej i kosmonautycznej i obejmie pokazy obróbki skrawaniem, inspirujące seminaria oraz zapewni możliwość nawiązania nowych kontaktów.

Wydarzenie fizyczne i wirtualne

Interaktywne sesje w ramach wydarzenia będą prezentowane zarówno gościom na miejscu, jak i będą transmitowane na żywo na stronie wydarzenia. Osoby odwiedzające będą mieć szanse osobiście spotkać prelegentki i prelegentów, nawiązać nowe kontakty i zobaczyć pokazy obróbki skrawaniem na żywo. Oprócz tego wszyscy zarejestrowaniu uczestnicy będą mieli dostęp do wszystkich nagranych sesji, które będę dostępne do oglądania na żądanie.

Uczestnicy zyskają cenną wiedzę i pomysły z wydarzenia ITI, które pokazuje, jak cenna jest współpraca przy dążeniu do innowacji — tym razem w zakresie produkcji w branży lotniczej i kosmonautycznej.

Inspirujący program

  • Wspólne pokazy obróbki skrawaniem na wydarzeniu Aero ITI 2022 będą obejmować:
  • Power skiving i przeciąganie tarczy sprężarki silnika odrzutowego ze stopu Inconel
  • Technologię WAAM (wire-arc additive manufacturing) na piaście wirnika zintegrowanego (blisk) ze stopu Inconel oraz produkcję dodatkowych narzędzi używanych do wykończenia części
  • Najważniejsze doniesienia na temat trwających projektów, takich jak zautomatyzowane dziurkowanie wiercenie laminatów kompozytowych, agresywna obróbka konstrukcyjna i obróbka aluminiowej ramy

     A za jednym razem.

  • W trakcie seminariów i dyskusji na żywo partnerzy techniczni podzielą się swoją wiedzą na różne tematy oraz o różnych wyzwaniach, przed którymi stoi branża produkcji lotniczej i kosmonautycznej,

     m.in.:

  • Partnerstwo w celu wsparcia celów zrównoważonego rozwoju
  • Fizyka obróbki superstopów
  • Wydajna obróbka trudnych materiałów, takich jak CFRP i laminaty kompozytowe
  • Odkrywanie wartości danych, cyfryzacji, identyfikowalności i automatyzacji

„Partnerstwo to podróż” — mówi Jon Shipley, Global Business Development Manager, Aerospace, w firmie Seco Tools. „Partnerstwo wymaga czasu i współpracy w dążeniu do wspólnego celu. Dzięki ITI i Innovation Hub pracujemy z naszymi partnerami — nowymi i starymi — w celu wspólnego znalezienia rozwiązań wyzwań, przed którymi stają klienci w realnej działalności. Nie możemy się doczekać, by ponownie otworzyć drzwi i zaprosić wszystkich do Innovation Hub, gdzie będzie można się poznać, nawiązać nowe kontakty, zdobyć wiedzę i rozwijać się wspólnie z nami i naszymi partnerami”.

Dalsza nauka

Aby dalej wspierać producentów z branży lotniczej i kosmonautycznej, firma Seco udostępniła wybór technicznych i edukacyjnych treści poświęconych rzeczywistym częściom lotniczym, takim jak wsporniki skrzydła czy wirnik zintegrowany z łopatkami (blisk). Odwiedzający witrynę Seco dzięki podcastom, filmom i innym treściom uzyskają wgląd w najnowocześniejsze technologie, trendy i wymagania, które kształtują branżę produkcji lotniczej i kosmonautycznej.

Zachęcamy producentów z całego świata do rejestracji i dołączenia do wydarzenia na żywo, na miejscu lub wirtualnie, albo do późniejszego obejrzenia nagrań z sesji na żądanie. Aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się na wydarzenie Aero ITI 2022, odwiedź stronę: https://event.secotools.com/aeroiti2022 Osoby zarejestrowane na wydarzenie ITI uzyskają bezpośredni dostęp do ekskluzywnych treści dotyczących przemysłu lotniczego i kosmonautycznego przez stronę secotools.com.

Firma Seco i jej partnerzy techniczni będą gospodarzami kolejnego wydarzenia z serii ITI skupiającego się na segmencie produkcji w branży motoryzacyjnej, które odbędzie się w Niemczech w listopadzie 2022 roku.

Cenne lekcje ze współpracy

Wydarzenia Inspiration through Innovation (ITI) opierają się na globalnej sieci partnerów Seco, łącząc specjalistyczną wiedzę firmy z zewnętrznymi kompetencjami w celu zbadania możliwości rozwiązywania problemów. Podczas wydarzeń ITI uczestnicy mogą poznać wyniki tych innowacyjnych partnerstw i odkryć, w jaki sposób współpraca może pomóc im w znalezieniu rozwiązań użytecznych w rozwoju ich firm. Takie oparte na współpracy podejście rozwiązuje bieżące problemy występujące w różnych segmentach przemysłu wytwórczego.


Airplane in the Sky

 

Firma Seco Tools została założona w szwedzkiej miejscowości Fagersta. Obecnie działa w ponad 75 krajach i jest czołowym ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie obróbki metalu, obejmujących frezy na płytki wymienne, frezy monolityczne, narzędzia tokarskie, narzędzia do obróbki otworów, obróbki gwintów oraz systemy narzędziowe. Jako stawiające na ludzi przedsiębiorstwo, które prowadzi od ponad 80 lat działalność w branży obróbki, firma Seco Tools napędza rozwój innowacji na każdym etapie procesu produkcji, zapewniając precyzyjną obróbkę i wysoką jakość wytwarzanych produktów. Więcej informacji na temat innowacyjnych produktów oraz usług Seco Tools oferowanych wszystkim sektorom przemysłu, można znaleźć na stronie www.secotools.com.


 

Źródło: Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.