Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Intec 2023

Informacje prasowe

 

Mewa stawia na zrównoważenie i oszczędzanie zasobów naturalnych

2022-10-14

W obszarze usuwania odpadów istnieje szereg przepisów i rozporządzeń, które akurat przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami ciągle stawiają nowe wymagania. Nie jest łatwo być na bieżąco ze wszystkim przepisami i zaleceniami. Kwestie możliwości ponownego zastosowania danego produktu reguluje dyrektywa europejska do tycząca odpadów, której realizacja nadzorowana jest przez odpowiednie władze danego kraju. Dlatego też w kwestii stosowania czyściw przemysłowych małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego i rzemieślniczego w coraz większym stopniu starają się unikać wytwarzania odpadów oraz korzystać z doradztwa wyspecjalizowanych usługodawców, takich jak Mewa.

 

Czyściwa wielokrotnego użytku dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Mewa stawia na zrównoważenie i oszczędzanie zasobów naturalnych. 

W obszarze usuwania odpadów istnieje szereg przepisów i rozporządzeń, które akurat przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami ciągle stawiają nowe wymagania. Nie jest łatwo być na bieżąco ze wszystkim przepisami i zaleceniami.  Kwestie możliwości ponownego zastosowania danego produktu reguluje dyrektywa europejska do tycząca odpadów, której realizacja nadzorowana jest przez odpowiednie władze danego kraju. Dlatego też w kwestii stosowania czyściw przemysłowych małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego i rzemieślniczego w coraz większym stopniu starają się unikać wytwarzania odpadów oraz korzystać z doradztwa wyspecjalizowanych usługodawców, takich jak Mewa.

Działanie zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju stanowi dla firmy Mewa podstawę jej działania. Oszczędzanie zasobów naturalnych ma przy tym priorytet i stanowi część strategii dotyczącej ochrony środowiska. Produkty z długim okresem trwałości, efektywność energetyczna, optymalizacja zużycia wody, stosowanie ekologicznych środków piorących oraz krótkie lokalne łańcuchy dostaw – te zasady w obszarze usług dotyczących czyściw firma pielęgnuje od ponad stu lat swego istnienia.


Czyściwa wielokrotnego użytku Mewa mogą być prane do 50 razy. 

Wygodny system usług dotyczący czyściw firmy Mewa sprawia, iż odbiorcy mają odpowiednie czyściwo zawsze na miejscu pod ręką i nie muszą się troszczyć o uzupełnianie zapasów i usuwanie zużytych czyściw. System wynajmu czyściw opłaca się w małej i średniej wielkości zakładach już choćby ze względu na redukcję ilości odpadów oraz zużycia wody, którą można zaoszczędzić w porównaniu z sytuacją, kiedy stosuje się czyściwa wykonane z celulozy. Poza tym odpadają określone koszty i nakłady czasowe związane z zamawianiem, składowaniem i całą logistyką.

Zrównoważony system czyściw wielokrotnego użytku odciąża zakłady przemysłowe i  rzemieślnicze 

Przyjazne dla środowiska przygotowanie i przetwarzanie tekstyliów jest dziś koniecznością. Ponadto czyściwa Mewa można prać do 50 razy i dopóki mogą być wykorzystywane w zamkniętym cyklu prania i odświeżania, to zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi odpadów, nie są uznawane za takowe.


Specjalny szczelny pojemnik „SaCon“ do bezpiecznego przechowywania czyściw.

"Nasi klienci mogą polegać na naszych usługach i serwisie. Zawsze mają pod ręką odpowiednią ilość czystych czyściw. Oznacza to, że wytwarzają oni znacznie mniej odpadów i tym samym chronią cenne zasoby naturalne. Dostarczamy również odpowiednio dostosowany pojemnik do bezpiecznego przechowywania i transportu czyściw. ", wyjaśnia Piotr Borowczyk, reprezentujący firmę Mewa w Polsce.


Specjalny szczelny pojemnik „SaCon“ do bezpiecznego przechowywania czyściw.

"W szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa doceniają naszą praktyczną usługę odbioru, dostawy i prania czyściw oraz możliwość ich przetestowania przed zamówieniem usługi. W razie potrzeby klienci mogą również wypożyczyć myjki do ekologicznego czyszczenia części maszyn i urządzeń oraz maty olejowe i wycieraczki wejściowe. Konserwacja, naprawa i ekologiczne czyszczenie są zawarte w umowie usługi – dodaje Piotr Borowczyk.

Recykling surowców i optymalizacja zużycia energii 

Mewa stale pracuje nad optymalizacją zużycia energii i zwiększeniem efektywności energetycznej procesów. Zarządzanie energią jest certyfikowane zgodnie z normą ISO 50001. W tym celu zakłady Mewa są wyposażone w najnowocześniejsze i szczególnie energooszczędne maszyny. Ciepło z linii piorących i suszących poprzez wielostopniowe systemy odzysku ciepła wykorzystywane jest do ogrzewania wody i pomieszczeń zakładowych. Nawet 80 % zapotrzebowania na energię i linii piorących i suszących może być pokryte w rezultacie termicznego przetwarzania i wykorzystania zanieczyszczeń wypłukanych z czyściw podczas procesu prania. Pozwala to zaoszczędzić wiele milionów litrów oleju opałowego rocznie. 

Mewa dba również o ochronę zasobów naturalnych podczas produkcji czyściw. Bawełniane klaczki, powstające podczas tkania czyściw są przetwarzane i wykorzystywane jako materiał izolacyjny, znajdują zastosowanie np. w przemyśle motoryzacyjnym.

Oszczędzanie wody w oparciu o instalacje kaskadowe 

W procesie prania Mewa wykorzystuje jak najmniejszą ilość świeżej wody, stosując specjalne instalacje kaskadowe, w których woda, pozostająca po głównym procesie prania i po procesie płukania, jest filtrowana, oczyszczana i ponownie wykorzystywana na kilku poziomach procesu prania. Recyrkulacja zmniejsza zużycie wody nawet o 50 % w porównaniu do konwencjonalnych metod.  Doskonaląc rozwiązania techniczne, Mewa osiąga dziś stopień oczyszczenia wody wynoszący 99,8 % i tym samym daleko przekracza poza wymogi prawne i normy branżowe dotyczące ochrony wody.

Stosowanie biodegradowalnych środków piorących 

Efektywnemu wykorzystaniu wody sprzyjają receptury stosowanych detergentów i środków piorących. Wszystkie detergenty wykorzystywane w firmie Mewa są biodegradowalne i spełniają ramowe warunki prawne, takie jak rozporządzenie REACH. Aby wykorzystywać detergenty w sposób maksymalnie oszczędzający zasoby, ilość i skład detergentów są dostosowane w każdym procesie prania do stopnia zabrudzenia tekstyliów. W porównaniu z tradycyjnymi procesami prania oznacza to zmniejszenie obciążenia środowiska naturalnego niemal do 85%.

Nowe linie piorące we francuskim zakładzie firmy Mewa w Moulins

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie prania czyściw, firma Mewa uruchomiła w ubiegłym roku trzecią linię piorącą we francuskim zakładzie w Moulins i dostosowała do niej proces oczyszczania ścieków. Ta nowoczesna instalacja umożliwia poprawę wydajności prania przy mniejszym zużyciu wody i detergentów. Jednocześnie wydajność prania została zwiększona o 50 %. Miesięcznie można wyprać tu nawet 18 milionów czyściw.


Czyściwa Mewa prane są ekologicznie w nowoczesnych urządzeniach piorących. 

 

 

Mewa 
Mewa od 1908 roku oferuje tekstylia przemysłowe w systemie pełnej obsługi i tym samym jest pionierem zasady „Textilsharing” (wynajem tekstyliów). Obecnie firma Mewa w oparciu 46 lokalizacji w całej Europie zaopatruje odbiorców w odzież roboczą i ochronną, czyściwa bawełniane, maty olejowe i wycieraczki wejściowe wraz z ich praniem, czyszczeniem, naprawą, składowaniem i logistyką. W uzupełnieniu użytkownicy mogą zamówić także artykuły bhp. Około 5 700 pracowników obsługuje ponad 190 000 klientów z przemysłu, handlu, rzemiosła i gastronomii. W 2021 roku firma Mewa osiągnęła obrót w wysokości 770,4 mln euro i tym samym stała się wiodącą firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. Za swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego działania, jak też za sposób, w jaki kształtuje swoja markę, firma była wielokrotnie wyróżniania. 

 

 

Źródło: MEWA

 

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.