Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Rozwiązywanie różnorodnych problemów mycia w sposób wydajny i zrównoważony

2022-10-28

Mycie detali i powierzchni jest jednym z najsilniej związanych z jakością, a tym samym niezbędnych, procesów produkcyjnych w przemyśle lotniczym. W serwisowaniu i naprawie komponentów lotniczych procesy mycia skoncentrowane na danej aplikacji zapewniają również jakość i funkcjonalność. Ecoclean oferuje wydajne rozwiązania myjące, które są optymalnie dostosowane do tych wymagających i różnorodnych zadań.

 

Ecoclean: Ekspert w myciu detali i przygotowaniu powierzchni w przemyśle lotniczym
Rozwiązywanie różnorodnych problemów mycia w sposób wydajny i zrównoważony 

Mycie detali i powierzchni jest jednym z najsilniej związanych z  jakością, a tym samym niezbędnych, procesów produkcyjnych w przemyśle lotniczym. W serwisowaniu i naprawie komponentów lotniczych procesy mycia skoncentrowane na danej aplikacji zapewniają również jakość i funkcjonalność. Ecoclean oferuje wydajne rozwiązania myjące, które są optymalnie dostosowane do tych wymagających i różnorodnych zadań.


Maszyna EcoCvelox łączy gratowanie i mycie np. komponentów hydraulicznych z zaawansowaną automatyzacją, tak że można przeprowadzić te procesy wydajnie w jednej maszynie. 
 

Jakość dalszych procesów, takich jak obróbka cieplna, powlekanie i klejenie, zależy w takim samym stopniu od czystości części, jak długotrwałe, niezawodne działanie podzespołów i zespołów, takich jak silniki, turbiny, przekładnie i podwozia, a także układy elektroniczne. W tym kontekście należy konsekwentnie spełniać coraz wyższe wymagania dotyczące czystości. 

Dlatego mycie części i powierzchni jest jednym z podstawowych procesów produkcyjnych w przemyśle lotniczym. Części używane w serwisach, naprawach i przeglądach (MRO), które są odpowiednio i powtarzalnie myte, są warunkiem wstępnym dla wysokiej jakości, bezpiecznego i niezawodnego funkcjonowania komponentów. Obecne i przyszłe rozwiązania, takie jak energooszczędne silniki, bezemisyjne latanie, m.in. z silnikami na ogniwa paliwowe oraz coraz częstsze komercyjne wykorzystanie dronów napędza zmiany w zakresie części, technologii produkcyjnych i procesów. Prowadzi to również do nowych i zmodyfikowanych wymagań dotyczących mycia komponentów.


Maszyna EcoCwave, zaprojektowana do mycia natryskowego i zanurzeniowego środkami wodnymi, posiada próżnioszczelną komorę roboczą i obejmuje szeroki zakres zastosowań, od mycia wstępnego, przez mycie międzyoperacyjne, aż do mycia dokładnego. 

Wiedza i technologie mycia detali w przemyśle lotniczym Jako dostawca kompleksowego asortymentu przyszłościowych, dostępnych na całym świecie urządzeń do przemysłowego mycia detali, obróbki powierzchni i automatyzacji, Ecoclean i UCM – oddział Grupy SBS Ecoclean specjalizujący się w myciu dokładnym i precyzyjnym – opracowujemy i produkujemy maszyny myjące optymalnie dostosowane do bardzo zróżnicowanych zadań w przemyśle lotniczym. Bazują one na rozległej wiedzy technologicznej, wiedzy dotyczącej zastosowań i certyfikacji w branży lotniczej oraz licznych projektach realizowanych dla producentów, dostawców i personelu serwisowego na całym świecie.


Połączenie mycia chemicznego na mokro i niskociśnieniowego czyszczenia plazmą pozwala użytkownikowi osiągnąć wymagane właściwości powierzchni dla późniejszego powlekania lub klejenia w jednym procesie. 

Kompleksowe portfolio obejmuje standardowe i specjalne rozwiązania do mycia detali pojedynczych i w partiach za pomocą mediów wodnych i przyjaznych dla środowiska rozpuszczalników. Dostosowane do specyficznych wymagań i zastosowań producentów i dostawców w lotnictwie (np. proces produkcji, technologia wytwarzania, wymiary komponentów, materiał, rodzaj zanieczyszczenia i wymagania dotyczące czystości), a także dostawców usług MRO, zapewniają, że wymagany poziom czystości dla cząstek stałych i cienkiej warstwy jest osiągany w powtarzalny i zrównoważony sposób. Na przykład do gratowania i czyszczenia elementów hydraulicznych w jednym procesie dostępne jest innowacyjne rozwiązanie, takie jak EcoCvelox. 

Dotyczy to również skutecznego i niezawodnego usuwania cienkowarstwowych zanieczyszczeń chemicznych, m.in. przed powlekaniem. Innowacyjne rozwiązania do selektywnej obróbki in-line powierzchni funkcjonalnych, m.in. przed procesem klejenia lub mycie detali wytwarzanych przyrostowo uzupełniają program. Technologie czyszczenia na sucho od Ecoclean (procesy czyszczenia parą, CO2 i plazmą) również udowodniły swoją skuteczność w szerokim zakresie zastosowań w przemyśle lotniczym i sektorze MRO.


Mycie okładek ogniw paliwowych do bezemisyjnych silników jest jednym z najbardziej wymagających zadań w produkcji tych ogniw. 

W przypadku złożonych zadań związanych z myciem precyzyjnym firma UCM projektuje i tworzy przyszłościowe, wieloetapowe systemy mycia ultradźwiękowego. Wykorzystywane są one zarówno w produkcji komponentów lotniczych, jak i w serwisach, naprawach i remontach. Jednym z nich jest nowy wielowannowy ultradźwiękowy system zanurzeniowy UCMSmartLine, który można niemal dowolnie konfigurować ze standardowych modułów i rozbudowywać w dowolnym momencie.

W uzupełnieniu do specjalistycznej wiedzy branżowej, możliwe jest przeprowadzanie testów mycia z oryginalnie zabrudzonymi detalami w centrach technologicznych dla każdego zadania mycia podczas produkcji komponentów oraz dla MRO w warunkach zbliżonych do produkcyjnych. Biorąc pod uwagę materiał, geometrię komponentów, rodzaj zanieczyszczenia i wymagania dotyczące czystości, opracowujemy indywidualnie dostosowane, elastyczne rozwiązania myjące, które są zoptymalizowane pod względem technicznym i ekonomicznym oraz zrównoważone. Obejmują one też ciągłe monitorowanie i rejestrację kluczowych parametrów mycia.


Wieloetapowe systemy mycia ultradźwiękowego UCM do mycia precyzyjnego są wykorzystywane do bardzo różnorodnych zadań w produkcji i serwisowaniu komponentów lotniczych, łącznie z pracą w środowisku czystym (cleanroom). 

Kompleksowe wsparcie serwisowe dopełnia portfolio specjalistów od mycia. Należą do nich aplikacja serwisowa na IOS i Android do zadań konserwacyjnych i naprawczych, dostosowane rozwiązania serwisowe i konserwacyjne, zmiany związane z cyfryzacją procesów mycia, opcje modernizacji i dostosowywania maszyn, a także programy szkoleniowe dla pracowników.

www.ecoclean-group.net

 

 

Źródło: Ecoclean 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.