Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Jak firma igus ułatwia firmom przemysłowym rozpoczęcie korzystania z Internetu Rzeczy

2023-03-09

Internet Rzeczy ma potencjał wzrostu rzędu bilionów euro. Jednak wiele firm przemysłowych ma trudności z cyfryzacją swoich procesów. Jako nowy członek Berlińskiej sieci ekspertów IoT Use Case, igus wyjaśnia, jak zacząć korzystać z IoT.

 

Jak firma igus ułatwia firmom przemysłowym rozpoczęcie korzystania z Internetu Rzeczy

igus, specjalista od inteligentnych tworzyw sztucznych, jest nowym członkiem berlińskiej sieci ekspertów IoT Use Case

Internet Rzeczy ma potencjał wzrostu rzędu bilionów euro. Jednak wiele firm przemysłowych ma trudności z cyfryzacją swoich procesów. Jako nowy członek Berlińskiej sieci ekspertów IoT Use Case, igus wyjaśnia, jak zacząć korzystać z IoT.

 

Poniedziałkowy poranek w fabryce chleba: system pakowania nagle się psuje. Drobny element uległ awarii, co może skutkować długimi przestojami i wysokimi kosztami naprawy. Najbardziej irytujący jest fakt, że wystarczyłaby niewielka inwestycja w cyfryzację i osieciowanie, aby wdrożyć środki ostrzegające operatora o problemie za pośrednictwem Internetu Rzeczy. Inteligentne monitorowanie stanu to coś, co pomimo swojej efektywności ekonomicznej wdraża niewiele firm w Niemczech. Ten letarg został potwierdzony w ankiecie przeprowadzonej przez International Data Corporation (IDC), amerykańską firmę zajmującą się badaniem rynku. Spośród 250 ankietowanych firm zatrudniających ponad 100 pracowników tylko 29 procent pracuje nad projektami Internetu Rzeczy (Internet of Things - IoT). „Aby przyspieszyć tempo cyfryzacji, w październiku 2022 dołączyliśmy do Berlińskiej sieci ekspertów IoT Use Case”, mówi Richard Habering, szef jednostki biznesowej inteligentnych tworzyw sztucznych w firmie igus. „Prowadząc pracę edukacyjną z przykładami najlepszych praktyk, dzieląc się wiedzą i generując efekty synergii, mamy nadzieję, że ułatwimy firmom wejście w rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy i zwiększymy ich przyszłą konkurencyjność”.

„Firmy powinny obrać właściwy kurs na cyfryzację na wczesnym etapie”

Ponad 80 partnerów przemysłowych z ponad 15 krajów dołączyło do społeczności ekspertów technologicznych i branżowych, w tym Microsoft, Siemens i Schaeffler. „Tylko jeśli podzielimy się najlepszymi praktykami z naszych projektów i porozmawiamy konkretnie o wartości dodanej IoT, odniesiemy w tym zakresie sukces — żadnych wyszukanych slajdów PowerPoint!” — mówi Madeleine Mickeleit, założycielka IoT Use Case. Eksperci dzielą się wiedzą na temat Internetu Rzeczy i dyskutują, jak poprawić jakość, bezpieczeństwo i upowszechnienie technologii IoT. Zainteresowane firmy mogą zapoznać się z ponad 350 przypadkami użycia i projektami z sieci, śledzić podcasty ekspertów oraz łatwo wymieniać się pomysłami z podobnie myślącymi firmami. Internet Rzeczy ma ogromny potencjał dla gospodarki. Według McKinsey potencjał wartości w środowiskach fabrycznych wzrośnie do 3,3 biliona dolarów do 2030. „Dlatego ważne jest, aby firmy obrały właściwy kurs na cyfryzację już teraz, aby nie pozostawać w tyle w międzynarodowej konkurencji” — mówi Habering.

igus wzbogaci sieć, dodając swoją wiedzę na temat inteligentnych tworzyw sztucznych

inteligentne tworzywa sztuczne to systemy czujników, które monitorują stan prowadników kablowych i przewodów, umożliwiając technikom planowanie prac konserwacyjnych w ukierunkowany sposób oraz wczesne reagowanie na zbliżające się awarie komponentów. Wśród użytkowników — których przypadki użycia można znaleźć na stronie internetowej sieci — jest GHD Georg Hartmann Maschinenbau. Firma wyposażyła maszynę do pakowania pieczywa w igus i.Sense CF.Q. System czujników monitoruje w czasie rzeczywistym kable energetyczne i transmisji danych przemieszczające się z dużą prędkością w prowadnikach kablowych. Habering stwierdza: „Zaawansowana technologia i.Sense CF.Q mierząc parametry elektryczne, informuje o zużyciu przewodu oraz wykrywa zbliżające się zerwanie kabla, zanim ono nastąpi”. Odwiedzający targi automatyki SPS w Norymberdze również będą mogli osobiście zobaczyć tę technologię. Od 8 do 11 listopada 2022 igus prezentował produkty z sektora inteligentnych tworzyw sztucznych — w tym i.Sense TR.B, inteligentny system monitorowania stanu prowadników kablowych 3D w robotach przemysłowych, niedrogi czujnik żywotności i.Sense EC.W oraz jego najnowszy prototyp i.Sense CF.D do monitorowania często używanych przewodów do transmisji danych. Na targach odbędzie się również spotkanie społeczności IoT Use Case.

 
 
Źródło: igus
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.