Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Fotorelacje

 

X Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL za nami

2017-04-03

Impreza cyklu Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce, ciesząca się coraz większą popularnością dobiegła końca. Odbyła się w dniach 28 do 30 marca 2017. Jednym z ważnych punktów cyklu były Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

 

X Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL za nami

Targi STOM-TOOL urosły do rangi dużej europejskiej imprezy branżowej - poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali - cenionej wśród wystawców w kraju jak i za granicą. Podczas 10-tej, jubileuszowej edycji targów STOM-TOOL 2017 pojawili się liczni producenci obrabiarek oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia.

„Ta kompleksowa Wystawa cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Dowodzi, że można biorąc w nich udział nawiązać nowe kontakty handlowe i sprzedać przywiezione na prezentacje maszyny a bliskość odbiorców - w tym szczególnie - z sektora przemysłu lotniczego (bliskość m.in. Doliny Lotniczej) gwarantuje wysoką „jakość” zwiedzających” – mówi Piotr Pawelec Dyrektor Projektu.

Tegoroczną edycję reprezentowały firmy z ponad 30 krajów świata. Na powierzchni wystawienniczej, która zajmowała 7 hall zaprezentowano najnowocześniejszeh maszyny i urządzenia. Prezentowało się kilkaset firm między innymi z Niemiec, Turcji, Włoch, Czech, Szwajcarii, Portugalii, Japonii, Słowenii, Francji, Szwecji i Holandii. Wystawcy podkreślają, że „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” to niezwykle udana impreza, że była powyżej ich oczekiwań - zarówno pod względem sprzedaży maszyn i urządzeń jak i ilości, i jakości Zwiedzających.Przemysłowa Wiosna to prezentacja najnowocześniejszych produktów i rozwiązań ramach wyspecjalizowanych wydarzeń targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, EXPOSURFACE, PNEUMATICON, CONTROL-STOM oraz DNI DRUKU 3D

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze z nich. O przyznaniu nagród decydowały Komisje konkursowe powołane do każdej z wystaw. W skład jury weszli czołowi, branżowi specjaliści. Komisjom przewodzili: dr inż. Elżbieta Milewska, prof. Ryszard Dindorf oraz dr hab. inż. Maria Starowicz.
Część wieczoru poświęcono jubileuszowi Targów STOM, SPAWALNICTWO oraz PNEUMATICON. Specjalnymi statuetkami od Zarządu Targów Kielce zostały wyróżnione firmy, które w tych wydarzeniach uczestniczyły od początku, uhonorowane zostały także osoby i instytucje, które przyczyniły się do sukcesu wystaw.
W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i medale Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej.

 


Wieczór uświetnił występ kwartetu Obsession.

Przemysłowa Wiosna przyciągnęła do Targów Kielce czołowe marki prezentujące szereg nowości z branży przemysłowej. Najnowocześniejsze maszyny do cięcia i obróbki blach, innowacyjne technologie laserowe, drukarki 3D – to wszystko można zobaczyć na stoiskach ponad 900 firm, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu.Wśród prezentowanych nowości można było zobaczyć wycinarkę laserową EAGLE iNspire 1530 12kW. Jest to jeden z niewielu przykładów polskich firm, które rozpoczęły produkcję zaawansowanych, innowacyjnych na skalę światową urządzeń opracowanych całkowicie przez polskich inżynierów.


Na stoisku firmy Fanuc uwagę zwracały roboty pracujące równolegle. Dzięki całkowitej synchronizacji w tej mechanicznej współpracy nigdy nie dojdzie do kolizji. Jak zdradzają producenci, roboty są na tyle dokładne, że mogłyby zostać wykorzystane do pakowania czekoladek.
Przemysł 4.0 to kolejny etap rewolucji przemysłowej napędzanej przez rozwój nowych cyber-technologii.

 

 

 Źródło: Targi Kielce, Świat Obrabiarek i Narzędzi

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.