Tytu³: ¦wiat Obrabiarek i Narzêdzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Czêstotliwo¶æ: kwartalnik
Nak³ad: 2000-2500 egz.
Rok za³o¿enia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Toolex 24

Aktualno¶ci

 

Targi z recept± na sukces

2024-09-30

Kompleksowa oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE ju¿ na kilka miesiêcy przed wydarzeniem przyci±ga wystawców i zwiedzaj±cych. Najbli¿sza edycja zaplanowana na 3-6 czerwca 2025 „stawia” nie tylko na ekspozycjê setek firm z ró¿nych ga³êzi przemys³u oraz nowoczesne rozwi±zania ery cyfrowej.

 

Targi z recept± na sukces

Kompleksowa oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE ju¿ na kilka miesiêcy przed wydarzeniem przyci±ga wystawców i zwiedzaj±cych. Najbli¿sza edycja zaplanowana na 3-6 czerwca 2025 „stawia” nie tylko na ekspozycjê setek firm z ró¿nych ga³êzi przemys³u oraz nowoczesne rozwi±zania ery cyfrowej, ale przede wszystkim na fachowe doradztwo. To w³a¶nie na targach, korzystaj±c z wiedzy ekspertów i praktyków, pracownicy przedsiêbiorstw produkcyjnych otrzymaj± gotowe recepty na rozwi±zanie bie¿±cych problemów. 

Rozwi±zania na „tu i teraz”

Jak wykaza³y analizy danych statystycznych zakoñczonych w czerwcu targów ITM INDUSTRY EUROPE, a¿ 65% z 14.726 osób, które odwiedzi³y to wydarzenie, wywodzi siê z sektora produkcji. 

- Co roku po zakoñczeniu targów dbamy o kompleksow± analizê profilu zwiedzaj±cego ITM INDUSTRY EUROPE. To pozwala nam w kolejnej edycji jeszcze precyzyjniej przygotowaæ nasz± ofertê. Wiemy, ¿e znacz±ca grupa naszych go¶ci reprezentuje przedsiêbiorstwa produkcyjne i po rozmowach z nimi umiemy zdiagnozowaæ jakiego typu wiedzy poszukuj± na targach. Dlatego ju¿ mogê zapowiedzieæ, ¿e przes³aniem kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE bêdzie szukanie rozwi±zañ konkretnych problemów z jakimi mierz± siê pracownicy produkcji „tu i teraz”. Zaprosimy fachowców, którzy prezentuj±c faktyczne case studies z w³asnych przedsiêbiorstw bêd± s³u¿yæ wsparciem i wiedz±. Oczywi¶cie targi ITM INDUSTRY EUROPE to tak¿e hale wype³nione innowacyjnymi i praktycznymi produktami oraz technologiami. Tutaj wyra¼nie widzimy trend personalizacji oferty pod indywidualne zamówienia. Na to równie¿ mog± liczyæ zwiedzaj±cy targi.– zapowiada Anna Lemañska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. 

Podczas ostatniej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE 38% go¶ci targowych reprezentowa³o du¿e przedsiêbiorstwa, 32% zwiedzaj±cych zwi±zanych by³o z firmami ¶redniej wielko¶ci a 22% z ma³ymi. Dlatego kompleksowa oferta targów bêdzie odpowiadaæ na oczekiwania tych wszystkich grup. 

- Cieszy nas fakt, ¿e wystawcy ju¿ wysy³aj± zg³oszenia, co pozwala na planowanie mapy targów ze znacznym wyprzedzeniem. W roku 2024 ekspozycjê tworzy³o ponad 700 wystawców. Najbli¿sza edycja zapowiada siê jeszcze bardziej obiecuj±co. Spo¶ród wielu informacji, które docieraj± do nas z runku, s± te¿ optymistyczne prognozy istotne dla firm tego sektora, m.in. nt. spadku kosztów produkcji. W sierpniu polski PMI wzrós³ do najwy¿szego poziomu od piêciu miesiêcy, odzwierciedlaj±c wolniejszy spadek produkcji, nowych zamówieñ i zatrudnienia. Nasi wystawcy z pewno¶ci± to odczuj±. Od wielu tygodni odwiedzamy wspó³pracuj±ce z nami firmy a od jesieni jeste¶my tak¿e na wybranych konferencjach naszych partnerów gdzie dodatkowo zbieramy informacje o aktualnych oczekiwaniach bran¿y - dodaje Anna Lemañska-Kramer.

Strefy specjalne

W 2022 roku w sektorze przetwórstwa przemys³owego dzia³a³o blisko 18 tys. robotów, co oznacza 54 robotów na 10 tys. pracowników tego sektora. Dawa³o to Polsce szóste miejsce w UE pod wzglêdem liczby robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemys³owego. Rozwój robotyzacji bêdzie mia³ istotne znaczenie dla polskiej gospodarki. A¿ 76 procent badanych przedsiêbiorstw uwa¿a, ¿e bêdzie ona mia³a coraz wiêksze znaczenie dla zachowania konkurencyjno¶ci polskich firm. Takie wnioski p³yn± z raportu „Robotyzacja w Polsce w 2023 roku”, przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Ten trend od kilku lat widoczny jest na targach ITM INDUSTRY EUROPE.

Nie bez przyczyny du¿ym powodzeniem cieszy³a siê podczas ostatniej edycji wydarzenia Strefa robotów wspó³pracuj±cych organizowana wspólnie z firm± Schmalz, gdzie prezentowane by³y coboty kluczowych marek. To urz±dzenia, które zwiêkszaj± wydajno¶æ, bezpieczeñstwo w miejscu pracy, tworz±c bardziej zintegrowane i efektywne ¶rodowisko produkcyjne. Nic dziwnego, ¿e coraz wiêcej firm dzia³aj±cych w przemy¶le korzysta z tego typu rozwi±zañ. W 2025 r. w planach targów jest powiêkszenie tej strefy i zaproszenie do niej kolejnych partnerów. 

W najbli¿szej edycji nie zabraknie tak¿e Strefy bezpieczeñstwa tworzonej wspólnie z firm± Troax i oferty gotowych rozwi±zañ zapewniaj±cych optymalne i niezawodne ¶rodowisko pracy. -Pokazy testów uderzeniowych, które wzbogaci³y program tej edycji okaza³y siê strza³em w dziesi±tkê. Mo¿na by³o na ¿ywo zobaczyæ jak odpowiednia ochrona pracuj±cych urz±dzeñ wp³ywa na bezpieczeñstwo. Dla przedsiêbiorców ta kwestia jest jedn± z absolutnie priorytetowych – podkre¶la Anna Lemañska-Kramer. 

Uczestnicy targów mog± tak¿e liczyæ na kolejn± ods³onê Strefy Pneumat Game, w której ponownie bêd± mieli okazjê zagraæ na klasycznych automatach do gry w pneumatycznej ods³onie. W minionej edycji ka¿dego dnia w tej przestrzeni organizowany by³ równie¿ Turniej S³u¿b Utrzymania Ruchu. Te atrakcje ciesz±ce siê du¿ym powodzeniem powróc± w przysz³ym roku. - Targi technologiczne to ¶wietna okazja do nawi±zania nowych kontaktów, wymiany do¶wiadczenia i wiedzy. W naszej strefie odwiedzaj±cy mogli wzi±æ udzia³ w kilku atrakcjach, m.in. zagraæ w kultowe gry takie jak pi³karzyki, flipper czy labirynt w pneumatycznej ods³onie. Maszyny te powsta³y we wspó³pracy naszych ekspertów ze studentami Politechniki Krakowskiej oraz przy wsparciu firmy Item, która dostarczy³a profile i elementy z³±czne do budowy konstrukcji. Dziêki uczestnictwu w bran¿owych wydarzeniach mo¿emy ¶ledziæ najnowsze trendy i innowacje w przemy¶le.- przekonuje za³oga Pneumat.

Fabryka Przysz³o¶ci i Strefa Nauki

Tematyka zwi±zana z przej¶ciem przez labirynt technologii przysz³o¶ci towarzyszy³a ekspozycji stworzonej we wspó³pracy z firm± DBR77. To tam uczestnicy mogli wzi±æ udzia³ w panelach dyskusyjnych i pokazach przygotowanych przez niemal 70 prelegentów. Nie zabrak³o konkursów, pokazów VR i strefy AMR. - Zbudowali¶my wspólnie Fabrykê Przysz³o¶ci, bazuj±c na kooperacji, wspó³pracy, nowoczesnych technologiach- informowali cz³onkowie zespo³u DBR77 zaanga¿owani w stworzenie tej wyj±tkowej przestrzeni.

Strefy Fabryka Przysz³o¶ci wzbogaci tak¿e ekspozycjê targów ITM INDUSTRY EUROPE 2025. Firma DBR77 ju¿ zapowiada, ¿e bêdzie ona jeszcze bardziej spektakularna ni¿ w latach poprzednich. 

Si³± targów ITM INDUSTRY EUROPE jest tak¿e wspó³praca z uczelniami oraz o¶rodkami badawczymi. - Bez wsparcia nauki nie wyobra¿amy sobie rozwoju przemys³u w kierunku 4.0 a patrz±c dalej przemys³u 5.0. Zarówno pracownicy uczelni technicznych i o¶rodków badawczych jak i przedstawiciele biznesu podkre¶laj± istotê takich dwustronnych kontaktów. Targi ITM daj± mo¿liwo¶æ rozpoczêcia tej kooperacji. – mówi Anna Lemañska-Kramer. 

W ramach ekspozycji  targów ITM pojawi siê tradycyjnie oferta Nauki dla Gospodarki, wzbogacona o nowe jednostki naukowe. 

Jednocze¶nie uczestnicy targów bêd± mieli okazjê zwiedziæ stoiska firm z bran¿y: obróbki skrawaniem metali, narzêdziowej, metrologii przemys³owej, obróbki plastycznej, laserów, spawalnictwa, odlewnictwa i metalurgii. Nie zabraknie tak¿e robotów, manipulatorów przemys³owych, pneumatyki, hydrauliki, napêdów, technologii obróbki powierzchni i technologii przyrostowych. 

Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbêd± siê 3-6 czerwca 2025 r. na terenie Miêdzynarodowych Targów Poznañskich . W tym samym czasie dostêpna bêdzie tak¿e ekspozycja targów Modernlog i Subcontracting. 

Wiêcej informacji o targach:

www.itm-europe.pl

¬ród³o: Grupa MTP
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb u¿ytkowników. Korzystaj±c ze strony zgadzasz siê na ich zapisywanie w pamiêci urz±dzenia zgodnie z ustawieniami przegl±darki. Wiêcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatno¶ci.