Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

3 najczęstsze przyczyny wypadków w miejscu pracy - jak im zapobiegać?

2024-07-17

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków w pracy z roku na rok nie zmniejsza się. Główny Urząd Statystyczny przeanalizował pod tym kątem pierwszy kwartał 2024 roku i mimo że raport „Wypadki przy pracy w I kwartale 2024 roku” prezentuje wstępne dane, to nie napawa optymizmem. O tym, w jakich branżach wypadków jest najwięcej, co jest ich najczęstszą przyczyną i jak można zmniejszyć ich liczbę rozmawiamy z Anną Połchowską – Kierownikiem ds. BHP i Ochrony Środowiska w firmie Cedo – producenta artykułów gospodarstwa domowego.

Ulepszone narzędzia inżynierskie NSK dostępne online zapewniają korzyści klientom

2024-07-17

Firma NSK, światowy lider w dziedzinie rozwiązań sterowania ruchem, wprowadziła szereg istotnych udoskonaleń narzędzi inżynierskich dostępnych online, które zwiększają wydajność procesów produkcyjnych klientów. Na przykład łatwe w użyciu narzędzia, takie jak Katalog Online NSK, Obliczenia Techniczne i Dane CAD 2D/3D (wszystkie wcześniej dostępne osobno) zostały obecnie połączone. Inżynierowie projektanci mogą zatem wybierać łożyska, potwierdzać specyfikacje i pobierać dane CAD w ramach jednego kompleksowego rozwiązania.

Uruchomiono wiatową instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 500 kWp

2024-07-12

Grupa MAPAL osiągnęła ważny kamień milowy w zakresie zrównoważonego rozwoju: w siedzibie głównej w Aalen uruchomiono największy w regionie wiatowy system fotowoltaiczny. W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała ponad cztery miliony euro w zrównoważoną rozbudowę infrastruktury w zakładzie w Aalen.

Więcej obróbki, mniej papierkowej roboty

2024-07-11

Rolnicy, terapeuci i wykwalifikowani rzemieślnicy osiągnęli swój limit z powodu rekordowego poziomu biurokracji. I nie są jedynymi: dyrektor generalny VDMA Thilo Brodtmann również wzywa do zmniejszenia obciążenia biurokratycznego. Uważa on, że najnowsza ustawa o ulgach dla biurokracji IV (Bürokratieentlastungsgesetz IV) jest zbyt szczegółowa, a miliard euro oszczędności, jakie zapewnia, to po prostu „kropla w morzu”.

Universal Robots świętuje kolejny kamień milowy – ponad 500 innowacyjnych rozwiązań w stale rosnącym ekosystemie UR+

2024-07-10

Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), wprowadził na rynek już ponad 500 produktów za pośrednictwem swojego ekosystemu UR+.

Bezpieczeństwo odzieży ostrzegawczej oparte na sztucznej inteligencji

2024-07-09

We współpracy z Instytutem Fraunhofera dostawca usług tekstylnych firma Mewa opracowała procedurę testową opartą na sztucznej inteligencji, która może być wykorzystana do precyzyjnego określania stopnia zachowania funkcji ochronnych odzieży ostrzegawczej po każdym procesie prania i pielęgnacji. Według badania przeprowadzonego przez Niemiecką Organizację Ubezpieczeń Społecznych ds. Wypadków (DGUV) oraz Niemiecki Zakład Ubezpieczeń od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Branży Budowlanej oraz Usług Budowlanych (BG Bau), ta procedura testowa zapewnia lepszą kontrolę bezpieczeństwa odzieży niż jakakolwiek inna.

Rozwiązania NSK z zakresu sterowania ruchem zapewniają wyższą wydajność procesów obróbki maszynowej

2024-07-09

NSK Europe, światowy lider w dziedzinie technologii sterowania ruchem, zaprezentuje na nadchodzących, międzynarodowych targach obróbki metali AMB 2024 (Stuttgart, Niemcy, 10–14 września 2024 r.) swoje najnowsze rozwiązania dla obrabiarek. Innowacyjne łożyska, śruby kulowe i prowadnice liniowe NSK zapewniają znaczne korzyści zarówno użytkownikom maszyn, jak i ich konstruktorom.
poprzednia - 123456 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.