Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

MAPAL FixReam 700 - Rozwiertak z dziewięcioma życiami

2024-02-01

Firma MAPAL wprowadziła na rynek serię rozwiertaków z chwytem cylindrycznym i lutowanymi krawędziami tnącymi. W ramach monolitycznych narzędzi pełnowęglikowych do rozwiercania dodają do istniejącej serii produktów szczególnie zrównoważony wariant.

 

MAPAL FixReam 700

Rozwiertak z dziewięcioma życiami

Firma MAPAL wprowadziła na rynek serię rozwiertaków z chwytem cylindrycznym i lutowanymi krawędziami tnącymi. W ramach monolitycznych narzędzi pełnowęglikowych do rozwiercania dodają do istniejącej serii produktów szczególnie zrównoważony wariant.


Wyjątkowo zrównoważone: rozwiertaki z chwytem cylindrycznym FixReam 700 firmy MAPAL. ©MAPAL

Cechą szczególną rozwiertaków FixReam 700 jest ich częsta użyteczność, którą osiąga się poprzez wymianę krawędzi skrawających i ponowne szlifowanie. Narzędzie można przeszlifować nawet dwukrotnie, zanim konieczne będzie wlutowanie nowych krawędzi skrawających. Następnie można ponownie dwukrotnie przeszlifować narzędzie, ponownie wymienić ostrza i ponownie przeszlifować narzędzie jeszcze dwukrotnie. Dlatego jeden rozwiertak ma dziewięć żywotności narzędzia. Podczas serwisowania producent nieznacznie rozszerza narzędzie za pomocą śruby rozporowej i może w ten sposób przeszlifować wszystkie powierzchnie funkcjonalne tj. skok i średnicę. Koszty narzędzi można obniżyć nawet o 15 procent w porównaniu z narzędziem bez funkcji rozszerzenia.

Specjalnie dla tych rozwiertaków firma MAPAL opracowała i opatentowała nowe geometrie. W rezultacie użytkownicy uzyskują do 30 procent lepszą okrągłość i cylindryczny kształt, a także lepsze usuwanie wiórów w porównaniu z innymi rozwiertakami z chwytem cylindrycznym. Rozwiertaki FixReam 700 są dostępne w dwóch wariantach do otworów przelotowych i nieprzelotowych, z niepowlekanymi, odpornymi na zużycie ostrzami cermetalowymi do obróbki stali i żeliwa. Są dostępne w dwóch długościach, w wersji krótkiej lub długiej, zgodnie z zwyczajem na rynku. Narzędzia można konfigurować w zakresie średnic od 9,9 do 32,2 mm.

Krótki profil MAPAL Dr. Kress KG
MAPAL – narzędzia sukcesu klienta

MAPAL Präzisionswerkzeuge Dr. Kress KG jest jednym z wiodących międzynarodowych dostawców precyzyjnych narzędzi do obróbki praktycznie wszystkich materiałów. Firma założona w 1950 roku zaopatruje wiodących klientów z przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego oraz inżynierii maszyn i urządzeń. Dzięki swoim innowacjom rodzinna firma wyznacza trendy i standardy w technologii produkcji i obróbki. MAPAL postrzega siebie jako partnera technologicznego, wspierającego swoich klientów w rozwoju wydajnych i oszczędzających zasoby procesów obróbki skrawaniem z wykorzystaniem indywidualnych koncepcji narzędzi. Firma jest reprezentowana przez zakłady produkcyjne, spółki zależne i przedstawicielstwa handlowe w 44 krajach na całym świecie. Grupa MAPAL wygenerowała w 2022 roku sprzedaż na poziomie 558 mln EUR i zatrudnia około 5000 pracowników.

Źródło: MAPAL Dr. Kress KG

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.