Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Klucz do doskonałości produkcyjnej: Centra Sandvik Coromant jako zaawansowane obiekty testowe

2024-05-20

W dotychczasowej historii branży produkcyjnej współpraca nigdy nie była ważniejsza niż dziś. Poruszanie się w świecie nowych technologii, globalne kryzysy oraz nacisk na zachowanie równowagi ekologicznej i produktywność mogą być dla producenta dużym obciążeniem, dlatego podmioty działające w branży nie powinny stawiać czoła tym wyzwaniom na własną rękę. W artykule jego autor, Per Alfsen, Global Knowledge and Center Manager w firmie Sandvik Coromant, wyjaśnia, dlaczego dostosowane do indywidualnych potrzeb procesy, opracowane przez doświadczonych ekspertów, mogą stworzyć podwaliny pod sukces w branży produkcyjnej.

 

Klucz do doskonałości produkcyjnej: Centra Sandvik Coromant jako zaawansowane obiekty testowe

W dotychczasowej historii branży produkcyjnej współpraca nigdy nie była ważniejsza niż dziś. Poruszanie się w świecie nowych technologii, globalne kryzysy oraz nacisk na zachowanie równowagi ekologicznej i produktywność mogą być dla producenta dużym obciążeniem, dlatego podmioty działające w branży nie powinny stawiać czoła tym wyzwaniom na własną rękę. W artykule jego autor, Per Alfsen, Global Knowledge and Center Manager w firmie Sandvik Coromant, wyjaśnia, dlaczego dostosowane do indywidualnych potrzeb procesy, opracowane przez doświadczonych ekspertów, mogą stworzyć podwaliny pod sukces w branży produkcyjnej.

W okresie od 2020 roku branża wytwórcza stawia czoła wielu wyzwaniom. Problemy z łańcuchami dostaw, spory geopolityczne, niedostatki kadrowe czy niestabilność ekonomiczna – producent, który chce odnosić sukcesy, nie zamyka się samotnie w twierdzy, czekając na najgorsze. Zamiast tego dąży do poszerzenia współpracy ze swoją siecią dostawców.

Ważny czas na naukę

Obecnie w branży produkcyjnej dzielenie się wiedzą jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Przykładem jest pojęcie uznane przez wydawców słownika Collinsa za Słowo Roku 2023: sztuczna inteligencja (AI). Choć świadomość znaczenia tej technologii jest duża, wiele firm nadal nie wie, jak ją wdrożyć.

Według stworzonego przez firmę Cisco raportu AI Readiness Index, 84% firm uważa, że sztuczna inteligencja w znacznym stopniu wpłynie na ich działalność, ale tylko 14% deklaruje gotowość do jej wdrożenia. Chcąc poruszać się po świecie nowych technologii, żadna firma produkcyjna nie powinna działać w pojedynkę. I nie chodzi tylko o sztuczną inteligencję – kluczem do poradzenia sobie z każdym wyzwaniem jest współpraca.

Z punktu widzenia operatorów obrabiarek jest wiele sytuacji, w których współpraca jest najlepszym wyjściem. Na przykład obróbka zaawansowanych materiałów, które wymagają zastosowania specjalnych technik skrawania, radzenie sobie z wyzwaniami, takimi jak zużywanie się narzędzi, drgania lub niska jakość wykończenia powierzchni, albo optymalizacja dróg narzędzia w celu maksymalnego zwiększenia wydajności. W tym momencie na pomoc przychodzą Centra Sandvik Coromant.

Praktyczne doświadczenie

Zaangażowanie firmy Sandvik Coromant na rzecz współpracy przynosi widoczne efekty w skali globalnej. Nasze Centra Sandvik Coromant w Europie, w Azji i w obu Amerykach zostały stworzone specjalnie z myślą o pokazach produktów i szkoleniach technicznych. Klienci mogą uczestniczyć w sesjach, by zapoznać się z określoną dziedziną obróbki metalu lub dowiedzieć się, jak wdrożyć w swoich zakładach najnowsze rozwiązania do cyfrowego wspomagania obróbki.

Ponadto nasze ośrodki stanowią idealne środowisko do testowania. Podczas pracy nad złożonymi projektami nasze Centra Sandvik Coromant mogą pomóc klientom w bezproblemowym wypróbowaniu nowego wyposażenia i strategii. Aby proces zakończył się pomyślnie, doświadczeni eksperci nadzorują każdy etap: od doboru właściwych narzędzi i parametrów skrawania po optymalizację obrabiarki i wybór właściwego chłodziwa. 

Partnerstwo z Sandvik Coromant w ramach działalności centrów oferuje liczne korzyści. Procesy produkcyjne przebiegają bez przerw, co oznacza oszczędność czasu i zasobów. Dzięki pracy doświadczonych ekspertów i zaawansowanym technologiom dostępnym w centrach klientom udaje się skrócić czasy realizacji nowych rozwiązań, co ostatecznie prowadzi do obniżenia kosztów zasobów i wynagrodzeń.

Zaawansowane technologicznie testowanie to nie jedyna funkcja Centrów Sandvik Coromant. Stanowią one także globalną sieć wiedzy o obróbce metalu skrawaniem i dowód na naszą pogłębioną znajomość branży. Akademia Sandvik Coromant oferuje zarówno spersonalizowane, jak i standardowe szkolenia z zakresu obróbki skrawaniem, a także kursy e-learningowe, które pomagają w przezwyciężeniu luki kompetencyjnej i dostosowaniu procesów do przyszłych wymogów. Ponadto w Centrach organizowane są ekskluzywne wydarzenia, mające poszerzać sieć kontaktów między profesjonalistami oraz stanowić holistyczne i wzbogacające doświadczenie dla przedsięwzięć produkcyjnych. 

Akademia Sandvik Coromant to istotna część naszej oferty szkoleń, które znacznie wykraczają poza uczenie klientów, jak korzystać z naszych produktów. W samym tylko 2023 roku w ramach działalności Akademii doszło do 36 tys. interakcji szkoleniowych. Nasz specjalny zespół opracowuje sesje szkoleniowe z myślą o konkretnych rozwiązaniach: których celem może być wzrost produktywności, zmniejszenie ilości odpadów lub zwiększenie efektywności kosztowej czynności obróbkowych. Nasza strategia szkoleń zakłada, że ich celem jest nie tyle nauczanie, co bardziej holistyczne potraktowanie wyzwań produkcji, wykraczające poza kwestię wykorzystania wyposażenia, oraz uwzględnienie roli, jaką narzędzia i usługi Sandvik Coromant odgrywają w szerszym kontekście. 

Choć osobisty udział w szkoleniach na miejscu daje wiele korzyści, nasze Centra służą wiedzą także tym, którzy nie mogą się w nich pojawić. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaką wartością jest dla naszych klientów czas, dlatego wprowadziliśmy transmisje z obróbki na żywo. Dzięki tej funkcji można łączyć się z nami zdalnie, aby aktywnie uczestniczyć w szkoleniu i obserwować obróbkę na żywo bez potrzeby przemieszczania się. Klienci mogą robić postępy w realizacji projektów i w pełni czerpać z potencjału Centrum Sandvik Coromant, nie przebywając w nim.

Dla Sandvik Coromant współpraca jest częścią naszego DNA. Nasza strategia odporności produkcyjnej – Zdrowy styl produkcji – zakłada holistyczne podejście do wyzwań, przed którymi stoi nasza branża. Wierzymy, że firmy produkcyjne, które odnoszą sukcesy, robią pewne rzeczy celowo. Należą do nich między innymi nawiązywanie silnych partnerstw i rozwój personelu. Według Sandvik Coromant są to dwa zdrowe nawyki produkcyjne, które producenci powinni wypracować, a nasze Centra Sandvik Coromant, akademia i zaangażowanie na rzecz szkoleń w dziedzinie skrawania metalu mogą im w tym pomóc. 

W 2024 roku współpraca okaże się kluczem do sukcesu w branży produkcyjnej. Choć branża – a wraz z nią reszta społeczeństwa – staje przed szeregiem nieustających wyzwań, nie brakuje też szans. Wobec pojawienia się nowych technologii i sposobów pracy, spotkania mające na celu połączenie doświadczeń i korzystanie z przekazanej sobie nawzajem wiedzy z pewnością wskaże drogę do lepszej, bardziej odpornej przyszłości sektora produkcyjnego.

Zaciekawiły Cię możliwości, jakie Centrum Sandvik Coromant otwiera dla Twoich projektów produkcyjnych? Dowiedz się więcej o współpracy z naszymi ekspertami w najbliższej lokalizacji tutaj.


Sandvik Coromant
Wraz z naszymi klientami i partnerami firma Sandvik Coromant zmierza ku zrównoważonej przyszłości, dostarczając branżom inżynieryjnym na całym świecie rozwiązania narzędziowe. Przez ponad osiem dekad praktycznych doświadczeń zyskaliśmy ogromną wiedzę z zakresu skrawania i obróbki metalu. Dzięki temu doświadczeniu każde wyzwanie staje się okazją do innowacji, współpracy i tworzenia progresywnych rozwiązań. Zamierzamy dokonać pozytywnej zmiany, promując zachowanie równowagi ekologicznej, wydajność i wzrost, aby kształtować przyszłość sprzyjającą innowacjom. Jako część ogólnoświatowej grupy inżynieryjno-przemysłowej Sandvik, firma Sandvik Coromant wspólnie kształtuje przyszłość. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.sandvik.coromant.com lub przyłączając się do dyskusji za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Źródło: Sandvik Coromant 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.