Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

ZAAWANSOWANE OBRABIARKI DO IDEALNYCH FELG ALUMINIOWYCH

2024-07-04

W 2016 roku firma ROC Fertigung24 GmbH z Freudenstadt rozpoczęła produkcję wysokiej jakości felg kutych o unikalnej konstrukcji. Producenci pojazdów, firmy wykończeniowe i tuningujące doposażają swoje samochody w produkty 28-osobowego zespołu. Zwracanie uwagi na detale oraz specjalistyczne kompetencje znajdują swoje odbicie w produkcji felg – od konstrukcji po wykończenie. Aby poradzić sobie z dużym popytem, firma ROC stale rozbudowywała swoją powierzchnię produkcyjną – a wszystko zaczęło się w garażu – oraz możliwości produkcji.

 

HISTORIA KLIENTA – ROC FERTIGUNG24 GMBH

ZAAWANSOWANE OBRABIARKI DO IDEALNYCH FELG ALUMINIOWYCH


Dzięki dużej trwałości można bardzo łatwo obrabiać felgi kute

W 2016 roku firma ROC Fertigung24 GmbH z Freudenstadt rozpoczęła produkcję wysokiej jakości felg kutych o unikalnej konstrukcji. Producenci pojazdów, firmy wykończeniowe i tuningujące doposażają swoje samochody w produkty 28-osobowego zespołu. Zwracanie uwagi na detale oraz specjalistyczne kompetencje znajdują swoje odbicie w produkcji felg – od konstrukcji po wykończenie. Aby poradzić sobie z dużym popytem, firma ROC stale rozbudowywała swoją powierzchnię produkcyjną – a wszystko zaczęło się w garażu – oraz możliwości produkcji.

Już krótko po założeniu firmy zdecydowano się na 5-osiowe symultaniczne centra obróbcze DMU monoBLOCK. Obecnie park maszynowy obejmuje 14 obrabiarek, wykorzystywanych przez całą dobę w trybie 3-zmianowym. Pięć frezarek DMU 75 monoBLOCK 2. generacji zostało dokładnie sprawdzonych przez firmę ROC – jako klienta do testów praktycznych. Optymalne pod względem ciężaru zaawansowane technologicznie felgi aluminiowe – od samochodów sportowych po pojazdy elektryczne Samochody sportowe, luksusowe limuzyny i SUV-y przyciągają wzrok – a cóż dopiero, gdy elementem profilu pojazdu są wyraziste felgi aluminiowe. ROC prowadzi działalność związaną z projektowaniem i produkcją unikalnych felg z najwyższym priorytetem jakości.

Tobias Haug, założyciel i właściciel ROC Fertigung24, dodaje: „Stosujemy wyłącznie kute aluminium, które jest lekkie i w porównaniu z felgami żeliwnymi znacznie bardziej trwałe”. Ciężar ma coraz większe znaczenie. „Pojazdy elektryczne są ciężkie, a jednocześnie muszą być bardzo wydajne. Dlatego również w przypadku felg liczy się każdy kilogram”.

Ze względu na ogromną elastyczność, wydajność i dokładność monoBLOCK jest dla nas idealną frezarką. To prawdziwie wszechstronna obrabiarka. Zawsze się sprawdza!


Lukas Betz, Dyrektor Techniczny Tobias Haug, Założyciel i Właściciel Mario Schurr, dyrektor handlowy ROC Fertigung24 GmbH

Istotny jest również wpływ na aerodynamikę. „Wiele pojazdów otrzymuje prototypy z naszej produkcji jeszcze w fazie projektowania, a ponadto odbywają się testy w tunelu aerodynamicznym”, mówi Tobias Haug o roli ROC jako partnera w projektowaniu.

14 FREZAREK monoBLOCK W TRYBIE 3-ZMIANOWYM

Zakres działalności ROC to rynek niszowy, który sięga od prototypów do projektowania felg pokazowych na targi, przez szeroką ofertę znanych firm tuningujących, po rynek wtórny. „Pod marką ProLine Wheels dystrybuujemy własny asortyment felg kutych”, uzupełnia Mario Schurr, dyrektor handlowy ROC Fertigung24 i ProLine Wheels. Produkcja nie wykracza poza małe serie. Duży popyt wymaga bardzo elastycznej, a jednocześnie wydajnej produkcji”, wyjaśnia dyrektor techniczny Lukas Betz.

Produkujemy elastycznie i wydajnie z wykorzystaniem centrów obróbczych DMU monoBLOCK

5-osiowe symultaniczne centra obróbkowe serii DMU monoBLOCK od dawna łączą elastyczność i wydajność. Firma DMG MORI zainstalowała u klientów, w tym również w ROC, ponad 6.000 takich frezarek. „Potrzebujemy obrabiarek, które z jednej strony mają wysoki współczynnik usuwania wiórów, a z drugiej strony mogą frezować filigranowe struktury, takie jak napisy”, opisuje wymagania obróbki CNC Lukas Betz. Ponadto na porządku dziennym są złożone geometrie.

„Po dobrych doświadczeniach z pierwszą frezarką DMU 75 monoBLOCK byliśmy przekonani, że pasuje ona idealnie do naszego zakresu obróbki”.

DMU 75 monoBLOCK 2. generacji: wyższa jakość obróbki, idealna do trybu ciągłego

Firma ROC stopniowo rozbudowywała swój park maszynowy najpierw do dziewięciu frezarek DMU monoBLOCK i maksymalnie je wykorzystywała. Ze względu na niezawodny tryb ciągłej pracy centrów obróbczych przedsiębiorstwo było idealnym użytkownikiem do testów praktycznych nowej generacji frezarek. W 2022 roku, firma DMG MORI zainstalowała w ROC pięć DMU 75 monoBLOCK 2. generacji, aby zdążyć wypróbować je w wyczerpujący sposób w praktyce przed oficjalnym wejściem na rynek. Do istotnych usprawnień należą bezpośredni napęd śruby tocznej, ciąg przekładni z uzębieniem skośnym w stole uchylno-obrotowym oraz lepsze o 20 procent działania stabilizujące temperaturę, poprawiające jakość powierzchni i zapewniające dużą dokładność długoterminową.

Wrzeciono speedMASTER z prędkością obrotową 20.000 obr./min i 130 Nm

DMU 75 monoBLOCK 2. generacji ma w standardzie wrzeciono speedMASTER z prędkością obrotową 20.000 obr./min i 130 Nm. „To idealna równowaga między prędkością obrotową a momentem obrotowym”, mówi Lukas Betz w odniesieniu ekonomii obróbki felg kutych. Magazyn narzędzi na 60 miejsc jest dostatecznie duży do zakresu obróbki ROC.

Nowością jest tutaj ergonomiczny dostęp do przestrzeni roboczej. Drzwi przesuwne sprawiają, że obrabiarki nowej generacji potrzebują mniej miejsca i mogą być ustawione na węższej przestrzeni. Największą nowością wizualną w DMU 75 monoBLOCK 2. generacji jest konstrukcja Stealth. Kabina jest wykonana z trwałej blachy, a proste okna kabiny zapewniają dobrą widoczność przestrzeni roboczej.


Na 14 frezarkach monoBLOCK, w tym 5 monoBLOCK 2. generacji, firma ROC produkuje optymalne pod względem ciężaru felgi aluminiowe wysokiej klasy – do samochodów sportowych i elektrycznych.


Pięć frezarek DMU 75 monoBLOCK 2. generacji firma ROC dokładnie sprawdziła jako klient do testów praktycznych, łącznie stosowanych jest 14 frezarek monoBLOCK.


Dzięki wrzecionu speedMASTER z prędkością obrotową 20.000 obr./min i 130 Nm firma ROC na DMU 75 monoBLOCK realizuje wydajną obróbkę frezarską.


Ze względu na konstrukcję nowych felg kutych firma ROC jest również partnerem rozwoju producentów z branży motoryzacyjnej.

 

Pełna opieka ze strony DMG MORI Finance i DMG MORI Service

Centra obróbkowe są optymalnym rozwiązaniem w produkcji a DMG MORI do dziś jest niezawodnym partnerem we wszystkich kwestiach dotyczących technologii produkcji. „Przede wszystkim nieskomplikowana oferta leasingowa DMG MORI Finance ułatwiła nam regularne inwestycje”, przypomina Tobias Haug. Dzięki temu firma ROC może ciągle się rozwijać wraz z rosnącym popytem. Ponieważ centra obróbcze pracują przez całą dobę, wymagana jest też szybka interwencja serwisu. Lukas Betz jest zadowolony: „Jeśli usterek nie da się naprawić przez infolinię bądź my DMG MORI i DMG MORI NETservice, korzystamy z bliskości serwisu w Leonberg”.

Rozwój z DMG MORI

Dzięki współpracy z DMG MORI firma ROC przygląda się już kolejnym inwestycjom. W związku z tym planowana jest rozbudowa aktualnej hali, dzięki czemu do dyspozycji będzie łącznie 2.100 m2 powierzchni produkcyjnej. Dla Tobiasa Hauga sprawa jest jasna: „To miejsce będzie nam potrzebne, aby stymulować rozwój z dodatkowymi centrami obróbkowymi DMG MORI”.

ROC FERTIGUNG24
+ Założona w 2016 roku we Freudenstadt,
+ 28-osobowy zespół,
+ Projektowanie i produkcja wysokiej jakości felg kutych dla producentów z branży motoryzacyjnej, firm tuningujących. 
www.fertigung24.com
 

 

Źródło: DMG MORI

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.