Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

parts2clean 2020: Rozwiązania dla oczyszczania

2020-05-12

Niezwykła i nieprzewidywalna sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa stanowi bezprecedensowe wyzwanie dla firm na całym świecie. Początkowo wydaje się, że technologia czyszczenia przemysłowego nie odgrywa tu żadnej roli.

 

parts2clean 2020: Rozwiązania dla nowych i zmienionych zadań czyszczenia

Niezwykła i nieprzewidywalna sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa stanowi bezprecedensowe wyzwanie dla firm na całym świecie. Początkowo wydaje się, że technologia czyszczenia przemysłowego nie odgrywa tu żadnej roli. Jednak rozwiązania przedstawione na tegorocznym parts2clean pomogą firmom z sektora produkcji i regeneracji w poprawie ich przyszłej rentowności, a tym samym silniej wyjdą z kryzysu.

Domowe biuro, spotkania za pośrednictwem wideokonferencji lub zdalna obsługa - kryzys koronowy spowodował głębokie zmiany w wielu obszarach życia zawodowego na całym świecie - nawet tam, gdzie wcześniej uważano to za niemożliwe. „Uelastycznienie, wirtualizacja i cyfryzacja procesów roboczych, które są wymagane przez koronę, prowadzi również do zmian w czyszczeniu części przemysłowych”, mówi Olaf Daebler, dyrektor globalny parts2clean w Deutsche Messe AG. „Wielu dostawców było kreatywnych w znajdowaniu rozwiązań w celu wyeliminowania problemów użytkowników i zapewnienia wsparcia bez konieczności przebywania na miejscu”.

Pandemia może stać się akceleratorem wykorzystania nowych technologii i procesów dla zmian, które pojawiły się już w wielu branżach i rynkach przed kryzysem. Ze względu na ogromny wpływ na jakość, funkcjonalność i koszty wytwarzania produktów, części przemysłowe i czyszczenie powierzchni są również czynnikiem umożliwiającym optymalizację procesów produkcyjnych i zwiększenie ich wydajności. Ponadto wystarczająca czystość części jest niezbędnym warunkiem zastosowania innowacyjnych technologii wytwarzania, łączenia i powlekania, a także skutecznego wdrażania nowych produktów. „Dzięki ofertom obejmującym różne branże i różne materiały parts2clean jest  idealną platformą informacyjną i zakupową dotyczącą czyszczenia elementów na etapie produkcji”, mówi Daebler. 18. edycja wiodących międzynarodowych targów czyszczenia części i powierzchni przemysłowych odbędzie się w centrum wystawowym w Stuttgarcie (Niemcy) w dniach 27–29 października 2020 r.

Rozwiązania i trendy dla wszystkich branż

Niezależnie od tego, czy jest to inżynieria zakładu i procesu, media, kontrola czystości czy automatyzacja i cyfryzacja procesów czyszczenia - wszyscy istotni dostawcy z różnych segmentów technologii czyszczenia będą na miejscu, w tym liderzy rynku i technologii. Tradycyjnie zaprezentują swoje nowe osiągnięcia podczas międzynarodowych targów. Asortyment produktów w tym obszarze obejmuje solidne i niezawodne systemy do czyszczenia pośredniego i końcowego, a także w pełni zautomatyzowane systemy czyszczące spełniające najwyższe wymagania w zakresie czystości i elastyczności, które można zintegrować w połączonych środowiskach produkcyjnych i rozszerzać w razie potrzeby. W przypadku części elektronicznych i już zmontowanych zauważalny jest trend w kierunku technologii czyszczenia na sucho. Jeśli chodzi o spełnienie bardzo wysokich wymagań w zakresie czystości cząstek stałych, organicznych i / lub nieorganicznych lub biologicznych, odwiedzający mogą spodziewać się nowych procesów czyszczenia i suszenia chemicznego na mokro, a także nowych i zoptymalizowanych alternatywnych rozwiązań czyszczących, takich jak plazma, laser i  czyszczenie strumieniem suchego lodu CO2. Nacisk zostanie położony między innymi na aplikacje z branży półprzewodników, technologii medycznej, optyki, inżynierii precyzyjnej, czujników i technologii laserowej oraz przemysłu powłok. Przemysł motoryzacyjny ma również duże zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w zakresie czyszczenia. Ponadto, w stosunku do wcześniej dominujących wymagań w zakresie czystości cząstek stałych, zanieczyszczenia film-like stają się coraz bardziej popularne w branży motoryzacyjnej. Przyczyną tego są nowe procesy produkcyjne i obnróbcze, ciągły wzrost lekkiej konstrukcji oraz postęp techniczny w technologii napędów, takich jak napędy elektryczne na baterie, ogniwa paliwowe, pojazdy hybrydowe oraz stosowanie tak zwanych e-paliw. Z drugiej strony ważną rolę odgrywa także kwestia autonomicznej jazdy. Bardziej niż w innych sektorach przemysłu, technologie czyszczenia do ukierunkowanego czyszczenia funkcjonalnych powierzchni, takich jak obszary łączenia klejem i laserem, stają się coraz ważniejsze w branży motoryzacyjnej i dostawców. Kolejnym aspektem są wymagania wynikające z wzajemnych połączeń i digitalizacji w odniesieniu do zdolności i elastyczności komunikacji.

Transfer wiedzy: forum ekspertów parts2clean

„Wśród najważniejszych wydarzeń targów prowadzone są wykłady (niemiecki <> angielski) podczas trzydniowego forum ekspertów”, informuje Daebler. Miejsce spotkań dla wiedzy, zorganizowane wspólnie z Fraunhofer Cleaning Technology Alliance i stowarzyszeniem Industrial Parts Cleaning Association (FiT), umożliwia odwiedzającym uzyskanie szczegółowych informacji na temat rozwiązań, innowacji i trendów w zakresie przemysłowego czyszczenia części i powierzchni.

Wydarzenie równoległe: SurfaceTechnology GERMANY

SurfaceTechnology GERMANY odbędzie się w tym roku równolegle z parts2clean. Międzynarodowe targi obejmują całe spektrum technologii powierzchni. „Dzięki czyszczeniu części i powierzchni parts2clean praktycznie poświęca się ważnemu etapowi produkcji przed lakierowaniem”, mówi Daebler. „W rezultacie między tymi dwoma targami występują dobre efekty synergii, które są interesujące dla wielu odwiedzających.” parts2clean i SurfaceTechnology GERMANY będą zlokalizowane w halach 7 i 9 w centrum wystawowym w Stuttgarcie.

 

Źródło: Deutsche Messe AG / Doris Schulz, SCHULZ. PRESSE. TEXT.

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.