Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

2022-11-10

Chłodziwo stosowane w obrabiarkach używane jest w trakcie procesów obróbki. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów w obrabiarce a także po całej hali produkcyjnej. Wdychane przez pracowników powietrze wraz z jego oparami jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby temu zapobiec, firma MARCOSTA oferuje urządzenia do pochłaniania oparów chłodziwa i mgły olejowej.

 

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

UKŁADY FILTRUJĄCE OPARY CHŁODZIWA

Chłodziwo stosowane w obrabiarkach używane jest w trakcie procesów obróbki. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów w obrabiarce a także po całej hali produkcyjnej. Wdychane przez pracowników powietrze wraz z jego oparami jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby temu zapobiec, firma MARCOSTA oferuje urządzenia do pochłaniania oparów chłodziwa i mgły olejowej. Urządzenia są instalowane na obrabiarce lub obok niej.  Skroplone chłodziwo z powrotem wraca do obrabiarki. Firmy mogą starać się o dofinansowanie na urządzenia do oczyszczania powietrza gdyż uruchomione zostały fundusze na program poprawy warunków BHP w zakładach pracy.

Zasada działania urządzenia 

Perforowany bęben ze specjalnie zaprojektowanymi łopatkami obraca się z dużą prędkością. Mgły olejowe są zasysane do urządzenia dzięki łopatkom wirującym z dużą prędkością. Specjalne podkładki bębna wspomagają proces łączenia rozproszonych cząstek stałych, a następnie ich filtracji. Siła odśrodkowa spycha olej do pojemnika, po którego ściankach spływa on z powrotem do urządzenia, gdzie jest ponownie użyty lub zmagazynowany. Czyste powietrze wraca na halę produkcyjną przez górny otwór urządzenia.

Skutecznie usuwają mgłę oleju i emulsji obróbczych,
zadymienie i opary powstające w tysiącach fabryk na świecie

 

Jak pracują urządzenia  ►

  1. Mgła olejowa jest usuwana u źródła
  2. Mgła olejowa jest usuwana z powietrza dzięki powstałej sile odśrodkowej
  3. Czysty olej powraca do maszyny
  4. Czyste powietrze wraca do fabryki
  5. Dym i spaliny mogą być usunięte skutecznie poprzez uzupełnienie o nakładkowy filtr dodatkowy.

Typy kolektorów ►

 

Udokumentowane doświadczenie ►

Urządzenia mogą być wykonane ze stali zwykłej albo stali nierdzewnej. Dziesiątki akcesoriów pozwala na rozwiązanie problemu z prawie każdym rodzajem mgły olejowej.

Obsługę. urządzeń znajdujących się w codziennej eksploatacji zapewnia szeroka sieć wsparcia serwisowego i dostępu do części zamiennych.

 

Skuteczne usuwanie mgły olejowej 

Separator mgły olejowej wykorzystane w różnych dziedzinach:

EDM/obróbka elektroiskrowa, Szlifowanie, Centra obróbcze, Piły przemysłowe,

Przetwórstwo spożywcze, Tokarki, Mycie części, Specjalne przeznaczenia

 

 

 

Źródło: MARCOSTA

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.