Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

ITM - INDUSTRY EUROPE
ITM - INDUSTRY EUROPE

Informacje prasowe

 

Światowa premiera nowego skanera 3D o wysokiej rozdzielczości - MICRON3D green stereo 9-9MPix podczas targów Formnext

2019-11-19

Międzynarodowe targi Formnext - jedne z największych targów przemysłowych w Europie poświęconych produkcji addytywnej oraz wszystkim procesom z tym związanym - odbędą się w dniach 19–22 listopada we Frankfurcie w Niemczech. To tutaj eksperci z różnych sektorów przemysłu, takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy, inżynieria mechaniczna, technologia medyczna, elektrotechnika i wielu innych, spotkają się, aby poznać technologię drukowania oraz skanowania 3D i innowacyjne technologie produkcyjne.

Szerokie możliwości zautomatyzowanej linii Shear Genius z systemami do załadunku, rozładunku i sortowania

2019-11-18

Automatyzacja zaczyna odgrywać coraz większą rolę w sektorze przemysłowym. Wynika to nie tylko z chęci zwiększenia wydajności produkcji w zakładach, ale przede wszystkim z wciąż rosnących potrzeb konsumentów. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Prima Power, która opracowała zautomatyzowaną linię Shear Genius z systemami do załadunku, rozładunku i sortowania. Od teraz będzie można obejrzeć jej proces obróbki blach w nowo otwartym Demo Center w Czosnowie.

Nowy napędzany uchwyt narzędziowy z funkcją zdalnej komunikacji maksymalnie zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki

2019-11-18

Wprowadzenie nowego, wyspecjalizowanego rozwiązania stworzonego przez firmę Sandvik Coromant zwiększy stopień wykorzystania tokarek oraz obrabiarek wielozadaniowych wykorzystujących głowicę rewolwerową i wyposażonych w napędzane uchwyty narzędziowe. Rozwiązanie Coromant Capto® DTH Plus wchodzi w skład pakietu cyfrowego wspomagania obróbki CoroPlus®. System minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii i wynikających z tego kosztownych przestojów, informując z odpowiednim wyprzedzeniem operatora o potrzebach konserwacyjnych poszczególnych napędzanych uchwytów narzędziowych.Umożliwia to producentom osiągnięcie maksymalnej produktywności i wydajności obrabiarki dzięki konserwacji predykcyjnej oraz szybkim zmianom narzędzi w zastosowaniach z wykorzystaniem narzędzi napędzanych na tokarce.

Podsumowanie III kwartału 2019 roku w Grupie Kapitałowej RAFAMET

2019-11-18

W trzecim kwartale br. Grupa Kapitałowa RAFAMET wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 27 mln złotych a łącznie za trzy kwartały wyniosły one prawie 74 mln zł.

Produkcja addytywna w praktyce

2019-11-13

Od kilku lat pojawiło się wiele szumu wokół zalet wytwarzania przyrostowego. Wiele firm zainwestowało w maszyny i wypróbowało innowacyjny proces produkcyjny. Takie próby często wymagają kosztownego procesu uczenia się, ale obecnie coraz większy nacisk kładzie się na osiąganie możliwych do zweryfikowania sukcesów. Poniższe praktyczne zastosowania pokazują, że technologia zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w środowisku produkcyjnym obróbki skrawaniem. Odwiedzający targi mogą spodziewać się pełnego spektrum procesów drukowania 3D w obszarze wytwarzania przyrostowego w METAV od 10 do 13 marca 2020 r.

Wire Arc Additive Manufacturing: ekonomiczny druk 3D do metalu

2019-11-13

Wire Arc Additive Manufacturing (WAAM) cieszy się dużym zainteresowaniem branży. Proces produkcji oparty na nakładaniu warstw przy użyciu spawania łukowego zapewnia dużą elastyczność w zakresie geometrii. WAAM przewyższa rentownością inne procesy produkcji addytywnej z metalu, zwłaszcza w przypadku prototypów i małych serii. Czynnikiem decydującym o jakości wytwarzanych elementów jest proces spawania: CMT firmy Fronius jest jednym z najlepszych pod tym względem.

Niezawodna, opłacalna seryjna produkcja turbosprężarek

2019-11-12

Turbosprężarka od pewnego czasu jest montowana w pojazdach z silnikiem Diesla. I prawie wszyscy producenci samochodów oferują turbodoładowany silnik benzynowy. Dlaczego? Turbosprężarka umożliwia porównywalne osiągi przy mniejszej pojemności silnika, co przyczynia się do zmniejszaniu rozmiarów. Turbosprężarki pomagają również osiągnąć niższe zużycie paliwa i dlatego mają zasadnicze znaczenie aby spełnić surowe limity emisji spalin. MAPAL oferuje kompletny proces obróbki tych części.
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.