Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Jesienny strój roboczy: o czym pamiętać podczas jego kompletowania?

2020-09-21

W świecie ubrań roboczych nie organizuje się zazwyczaj pokazów mody. Ale gdyby jednak tak było, to kolekcje jesienne budziłyby szczególne zainteresowanie. Ta pora roku wymaga bowiem wyjątkowo przemyślanych strojów, które dzięki swoim właściwościom gwarantują użytkownikom odpowiednie bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Prezentujemy cztery wskazówki, o których warto pamiętać, kompletując robocze odzienie do pracy w jesiennej aurze.

Wymiana turbiny zapewnia 45% wyższą wydajność śrutowania i obniża koszty operacyjne o jedną trzecią

2020-09-18

Rosnące koszty utrzymania i eksploatacji w połączeniu ze spadkiem wydajności piaskowania; są to zwykle dobre powody, aby zainwestować w nową oczyszczarkę strumieniową. Korzystając z programu Rösler Retrofit dla oczyszczarki strumieniowej w swoim oddziale odlewniczym, wiodąca firma w dziedzinie technologii układu napędowego i sterowania elektronicznego wybrała znacznie tańszą, ale wysoce efektywną alternatywę. Istniejąca oczyszczarka została zmodernizowana poprzez zastosowanie wysokowydajnych turbin Rösler Gamma 400G-8. Modernizacja turbiny pomogła zmniejszyć wydatki na konserwację o dwie trzecie i ogólne koszty operacyjne o ponad 34%. W tym samym czasie wydajność podmuchu mogła zostać zwiększona o 45 procent. Spowodowało to osiągnięcie w nieco ponad rok amortyzacji.

Nowe scenariusze rozwoju przemysłu podczas ITM_talks 2

2020-09-17

Czy robotyzacja to zawsze panaceum na trudne czasy? Jak w obecnej sytuacji kontrolować inwestycje w nowe technologie? Czy wreszcie z kryzysu możemy wyjść obronną ręką? Na te i wiele innych pytań odpowiadali eksperci podczas drugiego odcinka ITM_talks pt.: Autonomia robotów i cyfrowa transformacja w niepewnych czasach. Wniosek? W przemyśle dialog nauki z biznesem przynosi wymierne korzyści.

Firma norelem oferuje komponenty napinające dopasowane do indywidualnych zastosowań

2020-09-17

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, oferuje obecnie zestawy kół łańcuchowych i rolki napinające, które pozwalają inżynierom tworzyć rozwiązania napinające dostosowane do indywidualnych wymagań.

64 procentowa oszczędność masy dzięki polimerowej prowadnicy teleskopowej od igus

2020-09-16

Pierwsza na świecie, polimerowa szyna teleskopowa firmy igus, w 100% pokazuje co potrafi plastik. Jest lekka, łatwa w montażu, a dzięki procesowi formowania wtryskowego także ekonomiczna. Dzięki niej szuflady, siedzenia i zagłówki można łatwo wyciągnąć i regulować. W tym celu, firma igus opiera się całkowicie na wytrzymałych i odpornych na zużycie, wysokowydajnych polimerach. Dostępna w trzech kolorach, nowa prowadnica drylin dostosowuje się również wizualnie do danego otoczenia.

Korzyści ze skupu zużytego węglika

2020-09-14

Firma Wolfram Bergbau und Hütten należąca do grupy Sandvik, a umiejscowiona w Austrii, zalicza się do największych przetwórców wolframu. Światowe rezerwy tego najważniejszego składnika narzędzi z węglików spiekanych Sandvik Coromant szacuje się na ok. siedem milionów ton, czyli 100 lat eksploatacji. Dostęp do surowców ma podstawowe znaczenie dla utrzymania pozycji firmy Wolfram, dlatego zakład inwestuje też w pozyskiwanie wytworzonych z tego surowca narzędzi. Jill Glynn, kierowniczka ds. usług w wiodącej w branży obróbki skrawaniem metali firmie Sandvik Coromant wyjaśnia, w jaki sposób wytwórcy mogą optymalnie wykorzystać istniejące zasoby.

Cognex przedstawia nową generację ręcznych czytników kodów o najwyższej wydajności

2020-09-11

Firma Cognex Corporation wprowadza na rynek serię DataMan® 8700. Nowa generacja ręcznych czytników kodów zbudowana została na całkowicie przeprojektowanej platformie. Zapewnia ona najwyższą wydajność i łatwość obsługi, bez konieczności konfiguracji.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.