Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Prosta optymalizacja jakości obróbki, trwałości i efektywności

2022-01-12

Jeśli chodzi o osiągnięcie wymaganej jakości produktów poprzez specyficzną obróbkę powierzchni, technologię masowego wykańczania można zastosować w szerokiej gamie różnych zadań obróbki wykończeniowej powierzchni. Dzięki wszechstronnym działaniom badawczo-rozwojowym, Rösler Oberflächentechnik GmbH stale dostarcza nowe osiągnięcia techniczne, nie tylko dla technologii maszynowej, ale też dla odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do obróbki masowego wykańczania powierzchni.

Cyfrowy bliźniak w firmie Wikpol umożliwia efektywniejsze projektowanie

2022-01-12

Wikpol jest firmą zajmującą się produkcją zrobotyzowanych linii paletyzacji, depaletyzacji
i pakowania zbiorczego. Zastosowanie cyfrowego bliźniaka, czyli wirtualnego środowiska, w którym możliwe jest testowanie różnych scenariuszy pracy maszyn, przyczyniło się do usprawnienia procesów projektowania oraz do doskonalenia tworzonych rozwiązań. Metodę tę wykorzystano między innymi do opracowania projektu i przeprowadzenia symulacji działania elementów inteligentnego systemu transportu na linii produkcyjnej makaronu.

Czystość w domu, biurze i na produkcji

2022-01-12

Chcąc zwiększyć funkcjonalność i wygodę domu lub miejsca pracy, nie trzeba dokonywać kosztownych inwestycji. Dbając w pierwszej kolejności o najbardziej podstawowe, codzienne czynności oraz aktywności, stwarzamy sobie warunki do bezpiecznej, efektywnej i przyjemnej pracy. O tym, dlaczego jest to ważne oraz o usługach SmartCare opowiada pomysłodawczyni i wiceprezes Zarządu Smart Work - Justyna Gnutek-Chudy.

Targi ochrony powierzchni wracają na wiosnę!

2022-01-10

Cykl przemysłowych wystaw spod znaku STOM, którego ważnym ogniwem są Targi EXPO-SURFACE na stałe wpisany jest w kalendarz specjalistów z wielu gałęzi przemysłu. Popularność wydarzenia spowodowała, że nawet w czasie pandemii wzięło w nich udział 500 wystawców w 7 halach wystawienniczych.

Technologia liniowa igus zapobiega przywieraniu brudu i kurzu do systemu zmiany pozycji fotela operatorskiego firmy Gessmann

2022-01-08

Nowa, elastyczna koncepcja w zakresie obsługi kabin maszynisty firmy Gessmann pomaga zapewnić operatorom, w każdym momencie, najlepszą możliwą widoczność. Ponieważ stosowane w maszynach trybopolimery firmy igus nie wymagają smarowania ani konserwacji, pozostają niezawodne przez długi czas.

Zielona energia pozwoliła firmie Seco osiągnąć docelowy poziom emisji dziewięć lat przed planowanym terminem

2022-01-08

Zastosowanie ekologicznej energii elektrycznej oraz zakup certyfikatów energii odnawialnej (REC) w Stanach Zjednoczonych i Indiach to działania, które umożliwiły firmie Seco osiągnięcie docelowego poziomu emisji na rok 2030 dziewięć lat przed planowanym terminem, a ponadto przyczyniły się do znacznego ograniczenia kosztów.

Najnowsze narzędzie Smart Factory firmy ANCA, LaserUltra

2021-12-23

ANCA jest liderem rynkowym w projektowaniu, opracowaniu i dostarczaniu klientom najnowszych technologii, pozwalających wykorzystać zalety automatyzacji i produkcji bez nadzoru. LaserUltra to nowa generacja popularnego systemu LaserPlus - technologii ANCA służącej do wykonywania pomiarów w trakcie procesu, która zapewnia klientom możliwość produkcji w nocy bez nadzoru i pewność, że rano dostępne będą gotowe narzędzia zgodne ze wszelkimi specyfikacjami.
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.