Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

Yamawa prezentuje nową linię gwintowników Z-PRO

2020-01-22

Poprzez wprowadzenie gwintowników VUSP i VUPO, Yamawa prezentuje pierwszą rodzinę gwintowników z nowej linii Z-PRO, stanowiącą owoc całej zgromadzonej przez lata wiedzy i doświadczenia oraz zapewniającą klientom produkt na najwyższym poziomie w zakresie innowacji i przyjętych rozwiązań technologicznych.

Technologia automatyzacji i rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta

2020-01-21

Conrad Electronic rozpoczyna działalność na początku 2020 roku, od cotygodniowych ofert specjalnych w dziedzinie technologii automatyzacji, a także przedstawia różne przykłady zastosowania innowacyjnych rozwiązań produktowych, które zwiększają wydajność i obniżają koszty. Ponadto, jako dystrybutor B2B,kompetentny dostawca i profesjonalny partner biznesowy, przedstawi niebawem produkty prezentowane na targach SPS, gdy tylko będą one dostępne.

Technologia niebieskiego lasera: wyznaczanie standardów w pomiarach narzędzi na obrabiarkach

2020-01-20

Renishaw, globalna firma z branży technologii metrologicznych, wprowadza na rynek rozwiązanie do bezdotykowego ustawiania narzędzi. Nowy system NC4+ Blue to jedno z wielu inteligentnych rozwiązań sterowania procesem przedstawionych przez firmę Renishaw, dzięki którym wytwórcy z wielu gałęzi przemysłu mogą zwiększyć możliwości produkcyjne.

Produkcja przyrostowa w celu zwiększenia wydajności

2020-01-20

Jeśli ciężar narzędzi PCD zostanie zmniejszony, z reguły można zastosować znacznie wyższe parametry skrawania. Oprócz swobody projektowania, możliwość optymalizacji wagi jest jedną z kluczowych zalet drukowania 3D. Dzięki specjalnie opracowanym strukturom wewnątrz narzędzi, których nie można wyprodukować konwencjonalnie, ciężar można znacznie zmniejszyć.

Universal Robots uruchamia program leasingowy we współpracy z DLL

2020-01-17

Universal Robots (UR), najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent robotów współpracujących (cobotów) w porozumieniu z firmą DLL – globalnym dostawcą usług finansowych, uruchomił program leasingowy UR Financial Services. Dzięki współpracy wszystkie firmy produkcyjne, bez względu na wielkość i zasoby finansowe, mogą czerpać korzyści z automatyzacji – niezależnie od przepływów pieniężnych, czy sezonowych zmian.

FANUC zaprezentował nowy model robota współpracującego CRX-10iA

2020-01-16

Niedobór kompetentnych pracowników, nasilająca się presja konkurencyjna i konieczność zwiększenia elastyczności produkcji to obecnie największe wyzwania producentów. FANUC, wiodący dostawca systemów automatyki i robotów przemysłowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, zaprezentował podczas targów iREX w Tokio najnowsze rozwiązania dla fabryk przyszłości, a także innowacje technologiczne odpowiadające na aktualne potrzeby producentów.

Czar systemów zarządzania flotą

2020-01-16

Czy da się realizować te same zadania transportu wewnętrznego przy użyciu kilkunastu wózków mniej? Przykład odlewni FONDIUM pokazuje, że jak najbardziej. By tego dokonać, wystarczy przeprowadzić modernizację floty w oparciu o konkretne, rzeczywiste dane na temat eksploatacji poszczególnych maszyn i wdrożyć dokładnie dopasowane do specyfiki zakładu rozwiązania.
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.