Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

30-procentowa oszczędność kosztów, dzięki nowemu przewodowi do transmisji danych do użycia w e-prowadnikach

2019-05-23

Z ponad 1300 produktami, igus ma największą ofertę przetestowanych przewodów do zastosowania w e-prowadnikach dla każdej branży. Firma igus opracowała przewód do transmisji danych CF8821 jako ekonomiczną alternatywę dla konstruktorów maszyn o małej intensywności cykli pracy. Dzięki nowej serii przewodów konstruktorzy maszyn mogą nie tylko zaoszczędzić do 30 procent na kosztach, ale także otrzymać przewód z atestem UL oraz gwarancją działania.

EMO Hannover 2019: Inżynieria inspirowana naturą

2019-05-22

Istnieje ugruntowana tradycja młodych przedsiębiorców prezentujących swoje nowe modele biznesowe na EMO Hannover. CellCore, firma założona przez An-dreasa Krügera i dwóch jego kolegów pod koniec 2016 roku, jest jednym z wy-stawców na wspólnym stoisku start-up wspieranym przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii. Ich model biznesowy opiera się na inżynierii biomimetycznej, w której naśladowane są wysoce efektywne struktury naturalne, zoptymalizowane przez ewolucję w ciągu milionów lat (mimesis). Wynalazcy opracowują te konstrukcje pod względem technicznym, aby ulepszyć różne komponenty lub produkty. Może to sprawić, że będą lżejsze, bardziej stabilne lub bardziej sztywne - lub wszystkie trzy jednocześnie. CellCore wspiera MŚP z różnych sektorów we wszystkich aspektach, od opracowania pomysłu po produkcję rzeczywistych prototypów.

Prima Power z nowymi technologiami na targach ITM 2019 w Poznaniu

2019-05-21

Innowacyjne technologie i zautomatyzowane maszyny – to wszystko czeka na odwiedzających na jednej z najważniejszych imprez branżowych w Polsce – targach ITM w Poznaniu. W dniach 4-7 czerwca wystawcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania dla przemysłu maszynowego. Jednym z nich będzie włoski producent maszyn i systemów do obróbki blach – Prima Power. Na tegorocznej wystawie firma pokaże inteligentną giętarkę do blachy – BCe Smart oraz nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Server. Z kolei fani nowych technologii będą mogli skorzystać z wirtualnej rzeczywistości.

Galika na Targach MACH-TOOL

2019-05-21

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach MACH-TOOL w Poznaniu.

Czy polski przemysł jest gotowy na innowacyjny skok i czwartą rewolucję przemysłową?

2019-05-17

Co trzecia firma w Polsce zamierza wykorzystać technologie cyfrowe do modyfikacji istniejącej gamy produktów, a co czwarta chce rozbudować swoją ofertę o innowacyjne produkty . Stąd to właśnie digitalizacja i nowoczesne rozwiązania dla przemysłu będą tematem konferencji INNOWACJE 4.0 – Przyszłość Tworzenia, która już 4 czerwca odbędzie się w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie.

Optymalne wyniki dzięki uchwytom obrabianych części

2019-05-16

Z różnych powodów rośnie zapotrzebowanie na aplikacje do czyszczenia części, które wymagają specjalnie zaprojektowanych uchwytów na części. W tych zastosowaniach Metallform opracowuje i produkuje rozwiązania idealne pod względem technicznym i ekonomicznym jako samodzielne i wkładane uchwyty do przedmiotów obrabianych.

Nowe narzędzie online do doboru bezobsługowych rolek prowadzących firmy igus

2019-05-14

Przemysł spożywczy i opakowaniowy stawia wysokie wymagania wobec stosowanych komponentów – muszą być bezobsługowe, higieniczne i czyste. Z tego powodu konstruktorzy systemów foliowania i etykietowania polegają na lekko pracujących rolkach prowadzących z bezsmarowymi elementami z tworzywa sztucznego firmy igus. Aby pomóc klientowi w szybkim doborze odpowiedniej rolki do ich zastosowania, firma igus opracowała teraz nowego eksperta online dla rolek prowadzących.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.