Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Roboty? Tak. Robocopy? Nie. Nadeszła era Człowieka 4.0 – relacja z konferencji

2021-06-21

Technologia skraca dystans, ale nie daje nam więcej czasu. Może zastąpić pracownika przy wykonywaniu powtarzalnych czynności, ale nie wyręczy nas w relacjach międzyludzkich. Optymalizacja i autonomizacja procesów produkcyjnych jest bardzo ważna, ale musimy ciągle inwestować w człowieka, a szczególnie w jego edukację. To tylko kilka wniosków z debaty Człowiek 4.0 organizowanej przez SI-Consulting.

Cobots Expert's Breakfast – Universal Robots o robotyzacji w Polsce i CEE

2021-06-21

Siódma edycja organizowanego przez Universal Robots cyklu spotkań prasowych „Cobots Expert’s Breakfast” dotyczyła wizji i planów Pavla Bezucký’ego, nowego dyrektora generalnego Universal Robots w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wpływu pandemii Covid-19 na inwestycje w robotyzację oraz doświadczeń Grupy DWD z robotami współpracującymi.

PRZYRZĄD DO POMIARU PŁASKOŚCI

2021-06-18

Firma MARCOSTA zaprezentowała w ostatnim czasie przyrząd do pomiaru płaskości umożliwiający pomiar w zakresie od 140 do 300 mm. Jest o nowość w ofercie produkcyjnej. Estetyka wykonania i łatwość obsługi są wielkimi atutami tego przyrządu. Znajdzie ono zastosowanie tak w dużych zakładach jak i małych warsztatach produkcyjnych.

Zautomatyzowany transport wewnętrzny: MiR wprowadza nowe rozwiązanie do holowania wózków

2021-06-18

Światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), Mobile Industrial Robots, wprowadza na rynek MiR250 Hook, który jest jedynym dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne odbieranie i holowanie wózków. MiR Hook 250 to górny moduł dla najszybszego i najbardziej kompaktowego robota MiR250, który płynnie i bezproblemowo porusza się w bardzo dynamicznym środowisku z ludźmi.

Konkurs manus 2021 rozstrzygnięty

2021-06-17

Łożyska polimerowe, jedne z najmniejszych elementów maszyn, odgrywają szczególną rolę. W maszynach do krojenia bananów, w pełni automatycznych ekspresach do kawy, elektrycznych łodziach na pedały i sztucznych sercach. Łożyska ślizgowe wykonane z wysokowydajnych polimerów są atrakcyjną opcją, ponieważ nie wymagają smarowania ani konserwacji. Są one wytrzymałe, lekkie i ekonomiczne. Użytkownicy na całym świecie polegają na polimerowych tulejach, czego świadectwem jest 10 nagroda manus.

FANUC dostarczy 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii

2021-06-16

Japońska firma FANUC, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych, otrzymała kolejne duże zamówienie. W ramach nowego kontraktu w 2022 r. producent dostarczy do fabryki Forda w Kolonii, w zachodnich Niemczech, około 500 robotów przemysłowych, które pomogą w budowie nadwozi samochodów elektrycznych.

GrindingHub 2022 przechodzi kolejny kamień milowy – liczni liderzy rynku technologii szlifowania już na pokładzie

2021-06-16

GrindingHub, nowe wiodące targi technologii szlifowania w Stuttgarcie, przeszły kolejny kamień milowy. „Zaledwie dwa miesiące po wysłaniu dokumentów rejestracyjnych wielu liderów rynku już zapisało się do GrindingHub. Oznacza to, że Stuttgart już teraz stanie się sercem sektora technologii szlifowania”, powiedział zachwycony dr Wilfried Schäfer, dyrektor wykonawczy organizator VDW (Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek), Frankfurt nad Menem.
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.