Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Doskonałe wykończenie głęboko tłoczonych precyzyjnych elementów medycznych

2021-09-27

Głęboko tłoczone elementy coraz częściej wykorzystywane są w produkcji wyrobów medycznych i farmaceutycznych. Aby sprostać surowym standardom produkcji i zarządzania jakością w zakresie wykańczania powierzchni, Stüken Medical stawia na masowe rozwiązania wykończeniowe i materiały eksploatacyjne firmy Rösler.

Czyściwa wielokrotnego użytku pomagają w codziennej pracy

2021-09-24

Nierzucający się w oczy pomocnicy, którzy czynią dzień pracy przyjemniejszym, są zawsze w pobliżu w razie potrzeby, są niewymagający i niezawodni. Ma szczęście ten, kto może liczyć na pomoc krasnoludków…Niestety one występują tylko w bajkach. Za to czyściwa MEWA, które można wynająć, są realne, dostępne na wyciągnięcie ręki i bardzo skuteczne.

Nowe, ekonomiczne łożysko liniowe drylin zapewnia szybką i bezsmarową pracę

2021-09-24

Firma igus, specjalista w dziedzinie motion plastics, pokazuje na co stać tworzywa sztuczne, prezentując swoje pierwsze, w pełni polimerowe łożysko liniowe drylin W. Łożysko liniowe zostało opracowane specjalnie dla ruchów liniowych. Przy masie wynoszącej zaledwie dziesięć
gramów, jest szybkie w montażu, tłumi drgania, nie wymaga smarowania i idealnie nadaje się do zastosowań ruchomych. Fakt, że jest formowane wtryskowo, sprawia, że jest jeszcze bardziej opłacalne oraz lżejsze, co obniża ilość wymaganej energii napędowej systemu liniowego.

Raport użytkownika Takumi: Zainwestować w dokładność

2021-09-20

Firma Peter Löffler Maschinenbau GmbH to przedsiębiorstwo idealne: produkuje narzędzia, zatrudnia dziewięciu pracowników nastawionych na produkcję jednostkową, działających zwykle pod presją czasu i zawsze coś obliczających, z zatemperowanym ołówkiem w ręku. Gdzie zatem tkwi tajemnica sukcesu? Kryje się ona w doświadczeniu i niezawodności. A także, rzecz jasna, w jakości, którą ostatnio zapewnia Takumi VC 1052.

Obróbka materiałów kompozytowych bez niespodzianek

2021-09-20


Według przeprowadzonych niedawno badań jedna trzecia producentów deklaruje przyspieszenie inwestycji w narzędzia zautomatyzowane. Ale w jakim stopniu dotyczy to trudnego przedsięwzięcia, jakim jest obróbka materiałów kompozytowych? W artykule Aaron Howcroft, globalny kierownik produktu w firmie Sandvik Coromant, wyjaśnia, w jaki sposób stworzone przez tę markę narzędzie skrawające CoroDrill® 863-O może pomóc producentom ponownie zdefiniować swoje podejście do obróbki kompozytów dzięki technologii osadzania chemicznego z fazy gazowej (CVD).

Energia i dane w jednym, nowym przewodzie hybrydowym igus dla silników SEW

2021-09-20


Małe, kompaktowe i szybkie: takie są wymagania stawiane nowym generacjom silników. Z tego powodu, aby zaoszczędzić miejsce, coraz więcej producentów napędów sięga po technologię hybrydową. Firma igus rozszerzyła swoją ofertę o nowy, hybrydowy przewód szczególnie odpowiedni do silników SEW ze złączem MOVILINK DDI. Użytkownicy mogą polegać na trwałym przewodzie opracowanym specjalnie do zastosowań w e-prowadnikach.

Miniaturowe śruby kulowe NSK zapewniają dużą wydajność

2021-09-20

Nowa seria szybkobieżnych, miniaturowych śrub kulowych o dużym skoku firmy NSK Linear Motion Control oferuje użytkownikom wiele istotnych korzyści, w tym skrócenie czasu realizacji (taktu) produktu, możliwość zmniejszenia rozmiaru wyposażenia (downsizing) i ograniczenie zużycia energii.
poprzednia - 12345 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.