Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Konferencja Naukowo-Techniczna
Konferencja Naukowo-Techniczna

Informacje prasowe

 

Frezarka na „plus” w roli głównej

2018-07-19

Dziś człowiek i maszyna tworzą jedność. Doświadcza tego na co dzień TBI Technology – producent maszyn sterowanych numerycznie.

igus wprowadza następną generację inteligentnego przewodu

2018-07-19

Firma igus ulepszyła swój inteligentny przewód. Doświadczenia klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłu obrabiarkowego dostarczyły ważnych spostrzeżeń dotyczących rozwoju tej nowej generacji. Nowy moduł CF.Q w połączeniu z isense wykorzystuje nowy potencjał digitalizacji i sieciowania, aby uczynić konserwację łatwiejszą i bardziej wydajną, oszczędzając w ten sposób pieniądze

+GF+ - Zapowiedź nowej serii maszyn FORM E

2018-07-19

Bez względu na to, jakie obecne lub przyszłe wyzwania czekają Cię w dziedzinie wgłębnej obróbki elektroerozyjnej (DSEDM), opracowana przez firmę GF Machining Solutions nowa rodzina drążarek wgłębnych AgieCharmilles FORM to przyszłościowe rozwiązania, stworzone, by wspierać producentów na drodze do sukcesów.

Rosną globalne wydatki na cyfrową transformację. W 2018 r. przekroczą 1.1 biliona dolarów

2018-07-18

Firma badawcza IDC przedstawiła globalną prognozę wydatków na cyfrową transformację. W 2018 r. mają one przekroczyć kwotę 1.1 biliona dolarów. Dla porównania, na technologie i usługi w obszarze cyfryzacji w roku minionym firmy wydały 958 mld dolarów, co daje wzrost na poziomie 16.9 proc. rdr.

Nowości technologiczne w branży maszynowej

2018-07-17

W niezwykle specjalistycznej, ale i wymagającej branży, jaką jest branża maszynowa koniecznością staje się wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań i technologii. Obecnie przedsiębiorstwa z tego sektora przeżywają rozkwit w zakresie Przemysłu 4.0, którego głównym założeniem jest integracja procesów w jeden zautomatyzowany system produkcyjny. Przedsiębiorcy prześcigają się we wprowadzanych innowacjach – na czele pozostaną jednak tylko ci, którzy wyróżnią się nowoczesnym podejściem do branży i sprostają wysokim wymaganiom konsumentów.

Przełom w zakresie produktywności i bezpieczeństwa procesu

2018-07-17

Specjalizująca się w narzędziach do obróbki skrawaniem i systemach narzędziowych firma Sandvik Coromant wprowadza na rynek dwa nowe gatunki płytek ceramicznych, zdolnych do wykonywania w sposób bezpieczny operacji toczenia z wysokimi prędkościami na przedmiotach obrabianych z trudno skrawalnych materiałów typu superstopy żaroodporne (HRSA). Ceramiczne gatunki płytek skrawających CC6220 i CC6230 zostały zaprojektowane pod kątem obróbki trudno skrawalnych materiałów, w przypadku których gatunki ceramiczne wzmacniane wiskerami lub wykonane z SiAlON nie są wystarczająco trwałe. Dzięki ich zdolności do pracy przy wysokich prędkościach skrawania można obniżyć koszt jednostkowy, natomiast nieodłączne bezpieczeństwo obróbki gwarantuje uniknięcie kompromisów w zakresie jakości, umożliwiając producentom powtarzalną produkcję detali wysokiej jakości.

Elektryczny bolid z AGH będzie ścigał się z najlepszymi w Europie

2018-07-12

Zespół AGH Racing zbudował swój pierwszy bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym. 5 lipca 2018 r. w Klubie STUDIO studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentowali nowy pojazd. Możliwości najnowszej konstrukcji przetestują już w przyszłym tygodniu podczas międzynarodowych zawodów dla inżynierów z całego świata – Formuła Student w Holandii.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.