Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Gwałtowny spadek zamówień obrabiarek - Wiele sektorów niechętnie inwestuje

2019-08-14

Zamówienia otrzymane przez niemiecki przemysł obrabiarek w drugim kwartale 2019 r. były o 22 procent niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zamówienia z Niemiec spadły o 28 procent. 18% mniej zamówień otrzymano z zagranicy. Liczba otrzymanych zamówień spadła o 21 procent w pierwszej połowie 2019 r. Sprzedaż krajowa spadła w tym okresie o 19 procent, a sprzedaż zagraniczna o 23 procent.

Total Tooling – kompletny program dla wszystkich aplikacji od lidera technologii mocowań narzędzi

2019-08-14

Każda aplikacja i każde zadanie obróbki ma inne wymagania- na każde z nich odpowiedzią firmy SCHUNK, lidera technologii mocowań narzędzi i detali jest program Total Tooling, zawierający całe spektrum innowacyjnych i wysoce precyzyjnych systemów mocowania narzędzi w sprawdzonej jakości.

Firma Studer AG przedstawi na targach EMO nową linię szlifierek numerycznych

2019-08-13

Priorytetem, którym od lat kieruje się firma Studer definiując strategię rozwoju, jest połączenie zaawansowanych i wszechstronnych możliwości szlifowania cylindrycznego z jak największą precyzją i powtarzalnością w procesie produkcji seryjnej.

Druk 3D w technologii FDM vs FFF. Pobierz „Poradnik Kupującego”

2019-08-08

Chcesz zainwestować w technologie addytywne, ale nie wiesz, która drukarka 3D spełni Twoje oczekiwania? Pobierz i przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, na czym polega różnica pomiędzy technologią FDM a FFF. Poznaj zalety przemysłowych systemów do druku 3D oraz pułapki, które czekają przy wyborze taniego urządzenia klasy desktop.

Wyświetlacz procesowy ITP11: mały, wszechstronny, cylindryczny

2019-08-08

Zadaniem urządzenia ITP11 firmy akYtec jest niezawodne monitorowanie procesów technologicznych. Ten wyświetlacz uniwersalnego zastosowania został ulepszony i wzbogacony o nowe właściwości.

Technologiczny roadshow igus Polska

2019-08-07

W sierpniu eksperci igus Polska ruszają w trasę „koncertową” po całym kraju. W tym roku mobilny showroom firmy odwiedzi klientów w ośmiu miastach. Nietypowa forma promocji sprawdza się od wielu lat w trzynastu krajach w Europie, w których działa igus.

Znacząco lepsze wykończenie powierzchni dzięki tłumieniu drgań

2019-08-07

Podczas obróbki często występują drgania. Prowadzi to do dynamicznej niestabilności systemu. Nieodpowiednie wykończenie powierzchni, niedostateczna dokładność, wysokie odgłosy obróbki, skrócona żywotność narzędzia, a w skrajnych przypadkach złamane narzędzia i krawędzie skrawające.
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.