Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2018
METAV 2018

Informacje prasowe

 

Premiera nowego oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v. 2018 na TCT Asia

2018-02-23

TCT Asia 2018 w Szanghaju to najważniejsze targi technologii druku i skanowania 3D w całej Azji. SMARTTECH wraz ze swoim dystrybutorem Trustworthy Beijing, zaprezentuje po raz pierwszy w Azji najnowszą wersję oprogramowania do edycji danych 3D – SMARTTECH3Dmeasure v. 2018.

Precyzyjne podawanie chłodziwa przyspiesza toczenie gwintów

2018-02-23

Dostępne od 1 marca 2018 r., narzędzia do toczenia gwintów serii CoroThread® 266 marki Sandvik Coromant są wyposażone w funkcję precyzyjnego podawania chłodziwa na powierzchnię natarcia (od góry krawędzi skrawającej) i powierzchnię przyłożenia (od dołu), co w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo procesu skrawania i maksymalnie zwiększa jego wydajność. Chłodziwo podawane od góry na powierzchnię natarcia usprawnia formowanie się wiórów, zapewniając bezpieczniejszą obróbkę, podczas gdy podawanie chłodziwa od dołu na powierzchnię przyłożenia pomaga kontrolować temperaturę, przedłużając tym samym przewidywalną trwałość narzędzia.

Technologie mycia dla firm produkcyjnych w branżach Automotive, Lotnictwa i Przemysłu Obróbczego

2018-02-22

GT85 Polska, lider dostawców rozwiązań z zakresu technologii mycia przemysłowego w Polsce wprowadza nowe usługi specjalistycznego mycia części produkcyjnych. Bazując na 19-letnim doświadczeniu w dostarczaniu chemii do przygotowania powierzchni i odtłuszczania w procesie produkcji marki ROKLIN, maszyn myjących marki TARRA oraz pełnych technologii mycia dla firm produkcyjnych w branżach Automotive, Lotnictwa i Przemysłu Obróbczego.

Starcie Szlifierzy WIELKI FINAŁ

2018-02-22

Iskry, rywalizacja, adrenalina – takich emocji jeszcze nie było! Nadchodzi wielkie starcie prawdziwych tytanów szlifowania. Kto zostanie drugim polskim Szlif Mistrzem 3M?

ITM Polska patronem konferencji Przemysł 4.0

2018-02-14

Lider targów technologii przemysłowych - ITM Polska, jest wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Takim właśnie, istotnym z perspektywy branży wydarzeniem, jest konferencja poświęcona najnowszym technologiom w służbie Przemysłowego Internetu Rzeczy, Big Data, bezpieczeństwa sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze, organizowana przez wydawnictwo Control Engineering.

Robot działający bez programowania

2018-01-25

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji naukowcy z firmy Siemens opracowali robota, który może wytwarzać produkty bez konieczności programowania – ramiona pracują razem i samodzielnie przydzielają sobie zadania. To obiecująca zapowiedź zautomatyzowanego wytwarzania mniejszych partii produktów.

Cykl międzynarodowych warsztatów 2018 - Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych

2018-01-24

Cykl międzynarodowych warsztatów 2018 to spotkanie branżowe dla konstruktorów, producentów narzędzi, płyt modelowych oraz form, a także dla specjalistów z zakresu odlewnictwa, procesów produkcji i kontroli jakości. Warsztaty zagwarantują możliwość wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy na temat zastosowania optycznej metrologii 3D w przemyśle odlewniczym.w przemyśle odlewniczym.
poprzednia - 12 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.