Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

MOULDING EXPO 2019
MOULDING EXPO 2019

Informacje prasowe

 

Maszyny kombinowane do obróbki blach – jedno urządzenie, wiele zastosowań

2019-03-20

Dzisiejsze wymagania produkcyjne stawiają przed przedsiębiorcami wyzwania realizacji produkcji nie tylko szybszej, ale i lepszej pod względem jakościowym i wydajnościowym. To z kolei nakłada na producentów maszyn do obróbki blach obowiązek opracowywania rozwiązań, które zaspokoją coraz wyższe wymagania produkcyjne. Na atrakcyjności pod tym względem zyskują maszyny wielozadaniowe tzw. kombinowane. Wiele funkcji zamkniętych w jednym urządzeniu.

TTD-Tritan - Obróbka wymienników ciepła przeniesiona na kolejny poziom

2019-03-14

Wiele wersji wymienników ciepła jest używanych w różnych gałęziach przemysłu. Pomagają one wytwarzać ciepło przydatne do innych procesów. W przypadku rekuperatorów dwa media ciekłe lub gazowe o różnych temperaturach są pompowane do oddzielnych obwodów. Wymiana ciepła odbywa się bez mieszania mediów. Rekuperatory obejmują wiązki wymienników ciepła, które są zwykle wykonane z metalu i składają się z wiązki rur przewodzącej medium i przegrody kryzy z przednią płytą rurową, przez którą przepływa drugie medium. W zależności od wielkości wymiennika ciepła, przednia płyta rurowa posiada dużą liczbę otworów.

Dni Otwarte RoTec Polska

2019-03-14

W dniach 11-12 kwietnia 2019 organizujemy w swojej siedzibie w Tychach Dni Otwarte połączone z seminarium z technologii mycia przemysłowego, prezentacjami maszyn myjących i testami mycia oraz prezentacje maszyn wyważających.

GF Machining Solutions = Wytwarzanie Addytywne

2019-03-04

GF Machining Solutions pojawi się w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce na Dniach Druku 3D oraz targach STOM-TOOL, STOM-LASER i STOM-ROBOTICS.

Wysoce elastyczne przewody Ethernet z certyfikatem UL 600 Volt dla Industry 4.0

2019-03-04

Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0
w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa wysoce elastyczne przewody Ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, przeznaczone specjalnie do stosowania w e-prowadniku. Nowe przewody CAT5e i CAT6 mają ulepszoną aprobatę UL dla rynku północnoamerykańskiego z napięciem 600 woltów. Zostały one pomyślnie przetestowane w laboratorium testowym igus przez ponad 76 milionów zgięć oraz są dostępne
z magazynu od długości 1 metra.

EMAG Automation to teraz EMAG LaserTec

2019-03-04

Technologia spawania laserowego EMAG od lat święci wyjątkowe sukcesy. Metoda umożliwia efektywne wytwarzanie lekkich konstrukcji i redukcję kosztów produkcji wielu złożonych elementów pojazdów. Systemy produkcyjne „pod klucz” powstają w jednym z zakładów EMAG w Heubach nieopodal Schwäbisch Gmünd – od teraz pod nową nazwą.

Bezpieczna automatyzacja w ruchu mieszanym – case study

2019-03-04

Wdrożenia z użyciem autonomicznych wózków widłowych wciąż budzą duże emocje – szczególnie jeśli w zakładzie funkcjonują równolegle zadania wykonywane przez automaty i operatorów prowadzących konwencjonalne pojazdy. Przykłady z rynku pokazują jednak, że zaopatrzone w odpowiednie systemy wózki AGV mogą bez przeszkód współpracować z ludźmi.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.