Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Datacomp
Datacomp

Informacje prasowe

 

Olśniewająca wydajność płytek z diamentowym pokryciem

2017-11-22

Aby sprostać wyzwaniom związanym z formowaniem i odprowadzaniem wiórów podczas wiercenia w metalach kolorowych, firma Sandvik Coromant, specjalizująca się w narzędziach do obróbki skrawaniem i systemach narzędziowych, zademonstrowała swoje gatunki płytek z pokryciem diamentowym CoroDrill® 880 CVD, GCN124 i GCN134. Supertwarde diamentowe pokrycia zapewniają dużą trwałość ostrzy, a w połączeniu z innowacyjnym kształtem łamacza wiórów i geometrią gwarantują doskonałe osiągi podczas wiercenia w materiałach takich, jak aluminium.

Inteligencja w nowym rozumieniu: Łożysko obrotowe od igus ułatwia monitorowanie sprzętu

2017-11-22

Bezsmarowne i bezobsługowe łożysko obrotowe z tworzywa sztucznego od igus, idealnie sprawdza się przy instalacjach wymagających dużego stopnia niezawodności. Igus opracował inteligentne łożysko obrotowe z rodziny produktów isense, które ma zapobiegać awariom i nieplanowanym przestojom sprzętu. Wykorzystuje ono czujnik monitorujący zużycie łożyska i automatycznie informuje użytkownika o konieczności jego wymiany. Wprowadzając inteligentne łożysko obrotowe, igus poszerza rodzinę produktów isense. Przeznaczone jest do ograniczenia czasu przestojów sprzętu poprzez stosowanie konserwacji zapobiegawczej.

Równoczesne smarowanie, chłodzenie i czyszczenie za pomocą CO2

2017-11-21

Wykorzystując CO2 jako chłodziwo procesowe, można znacznie poprawić opłacalność obróbki. Dzięki systemowi quattroClean firma acp opracowała rozwiązanie odpowiednie do wykorzystania w produkcji seryjnej. Między innymi zwiększa produktywność o około jedną trzecią podczas obróbki detali wykonanych z PEEK i aluminium. Kolejną zaletą jest to, że komponenty i obrabiarki pozostają znacznie czystsze.

Przemysł 4.0 – możliwości i wyzwania dla nowoczesnej produkcji

2017-11-21

Obecnie, na bardzo konkurencyjnym rynku przemysłowym przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniem sprostania coraz większej ilości przetwarzanych danych, sprawnemu zarządzaniu i podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych. Ważne jest także zapewnienie jeszcze większej elastyczności produkcji. Ma to wymierny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Nowe trendy i cykl życia produktu wpłynęły na obecny charakter produkcji, która z masowej przekształciła się w produkcję na żądanie, zorientowaną na potrzeby klienta. Wiele z zakładów przemysłowych nie jest przygotowanych na tak duży skok technologiczny. Jak sprostać złożoności nowoczesnych technologii produkcyjnych, jednocześnie pozostając konkurencyjnym na rynku?

FARO® wprowadza SCENE 7.1 z funkcją rzeczywistości wirtualnej

2017-11-21

Firma FARO® (NASDAQ: FARO) wprowadza oprogramowanie FARO® SCENE 7.1 z obsługą rzeczywistości wirtualnej (VR) . Oprogramowanie FARO SCENE 7.1 pozwala zanurzyć się w rzeczywistości wirtualnej pełnej szczegółowych fotograficznych tekstur, w tym szczegółów powierzchni przedmiotów, umożliwiając tak szybkie renderowanie danych skanowania 3D, że zdaje się odbywać w czasie rzeczywistym.

DRUK 3D W PROTOTYPOWANIU CZĘŚCI DO SUPERSAMOCHODU

2017-11-21

OMNI3D, Arrinera Technology i firma OE Industry połączyły siły, by stworzyć w pełni funkcjonalny prototyp lampy samochodowej. Projekt został zrealizowany w technologii FFF, a testy skanerem 3D potwierdziły, że posiada wysoką precyzję wymiarową.

Nowe gwintowniki Yamawa zwiększają wydajność produkcji części samochodowych

2017-11-20

Firma Yamawa, światowy lider w produkcji gwintowników i narzędzi do gwintowania wewnętrznego i zewnętrznego, zaprezentowała nowe gwintowniki MHSP na targach EMO 2017 w Hanowerze w Niemczech. Seria jest przeznaczona do poprawy wydajności przy gwintowaniu otworów nieprzelotowych w elementach stalowych o średniej twardości. Jej głównym beneficjantem jest przemysł motoryzacyjny dzięki znacznie poprawionemu poziomowi wydajności podczas gwintowania elementów obrabianych, takich jak łożyska piasty, korbowody, wały korbowe, pierścienie przekładni różnicowych i łożyska wahliwe.
poprzednia - 12 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.