Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

F&S Bondtec Semiconductor i acp systems zawierają umowę o współpracy

2022-07-02

Ultradźwiękowe spajanie drutów od wielu lat jest metodą kontaktową w przemyśle mikroelektronicznym i półprzewodnikowym. Technologia ta idealnie nadaje się również do elektrycznego łączenia ogniw baterii. Aby zapewnić jeden z najważniejszych warunków wysokiej jakości i trwałych połączeń – czystą powierzchnię klejenia – F&S Bondtec Semiconductor i acp systems nawiązały współpracę na całym świecie. Umowa oznacza, że systemy łączenia drutem ze zintegrowanym systemem czyszczenia strumieniem śniegu quattroClean mogą być dostarczane z jednego źródła.

Plastikowe odpady zmieniają mobilność

2022-07-02

Nie, w igus® nie produkujemy rowerów. Jednak już od 25 lat opracowujemy ruchome części i dostarczamy je producentom rowerów na całym świecie. „Chcemy umożliwić przemysłowi rowerowemu produkcję rowerów z tworzyw sztucznych”. Z tego pomysłu narodziła się platforma igus:bike.

„Rozwiń skrzydła swojego biznesu” – zapraszamy na VIII edycję Wakacyjnej Akademii Umiejętności Sandvik Coromant

2022-06-29

Wakacyjna Akademia Umiejętności to autorski projekt Sandvik Coromant Center Katowice, który od lat cieszy się ogromnym sukcesem i zainteresowaniem. To jednodniowe wydarzenie branżowe organizowane przez firmę Sandvik Coromant wraz z partnerami: DMG MORI, CAM Technology oraz SCHUNK. Każda z edycji charakteryzuje się tematyką skierowaną do bardzo szerokiego grona odbiorców zainteresowanych dynamicznym rozwojem branży wytwórczej i jej nowatorskimi metodami wytwarzania.

Bezsmarowe głowice przegubowe: hybryda polimer-metal do wyższych obciążeń w sektorze spożywczym

2022-06-28

Ciągłe smarowanie metalowych punktów łożyskowych w przemyśle spożywczym kosztuje czas, pieniądze i zwiększa ryzyko zanieczyszczenia. Bezobsługowe łożyska przegubowe igubal firmy igus są ekonomiczną i bezpieczną alternatywą. Teraz specjalista motion plastics wprowadza nowy model dla większych obciążeń. Jest wyposażony w oprawę ze stali nierdzewnej,

Pięć niewielkich zmian prowadzących do poprawy efektywności zakładu

2022-06-28

Koszt energii zużywanej przez silnik elektryczny w ciągu dziesięciu lat jest co najmniej 30-krotnie wyższy od pierwotnej ceny zakupu silnika. Biorąc pod uwagę, że zużycie energii odpowiada za przeważającą większość kosztów całego okresu eksploatacji, Marek Łukaszczyk z firmy WEG zajmującej się produkcją silników i napędów omawia pięć sposobów poprawy sprawności energetycznej silników. Dużym plusem jest to, że w zakładzie nie trzeba wprowadzać ogromnych zmian, aby uzyskać pożądane oszczędności. Wiele z tych zmian można wdrożyć przy zachowaniu dotychczasowej przestrzeni i wyposażenia.

Przyszłość zaczyna się dziś - producent obrabiarek EMCO podsumowuje 75 lat działalności  

2022-06-28

Spoglądając wstecz na 75-letnią historię działalności firma EMCO może być dumna ze swoich osiągnięć. Dyrektor zarządzający dr. Stefan Hansch dodaje, że podstawę dla kolejnych innowacji stanowi bogate doświadczenie firmy. Nasze zakłady oferują wszechstronne know-how w zakresie tokarek, frezarek i maszyn szkoleniowych. Udało się nam zebrać tę wiedzę i zastosować w praktyce w postaci gotowych rozwiązań oferowanych naszym klientom.

Rozwiązania AM zwiększają wydajność druku 3D

2022-06-27

Aby usprawnić proces obróbki końcowej, firma PROTOTEC, specjalizująca się w druku 3D, zakupiła nowy system S1 od AM Solutions. Dyrektor naczelny był pod wrażeniem elastyczności operacyjnej i doskonałej wydajności czyszczenia tej maszyny
poprzednia - 1234 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.