Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

STOM 2020
STOM 2020

Informacje prasowe

 

DMG MORI zaprasza na szkolenia, webinaria, wdrozenia technologiczne

2020-04-07

DMG MORI zaprasza na szkolenia, webinaria, wdrożenia technologiczne.
NASZA WIEDZA TWÓJ SUKCES!
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat DMG MORI

Podwójny kontrakt dla Leadec: Utrzymanie ruchu linii produkcji baterii

2020-04-06

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

umati - globalny język produkcji

2020-04-03

VDMA i VDW łączą siły, aby promować stosowanie i rozpowszechnianie standardów OPC UA w całym sektorze inżynierii mechanicznej pod marką Umati.
„Marketing międzybranżowy i marketing obejmujący wiele technologii zrobi znaczący krok naprzód w kierunku klienta” - powiedział dr Wilfried Schäfer, dyrektor wykonawczy VDW (Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Maszyn), wyjaśniając strategię na wspólnej konferencji w Frankfurcie nad Menem.

Remmert stawia na druk 3D

2020-04-03

Firmy nieustannie poszukują innowacji zapewniających im konkurencyjność. Jednym ze sposobów rozwoju innowacyjnych pomysłów jest współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami a ośrodkami badawczymi. Przykładem może być właśnie trwający projekt DigiKAM (Digital Collaboration Network for the Development of Additive Manufacturing), w ramach którego firma Remmert współpracuje z Instytutem Fraunhofera. Kooperacja w zakresie wykorzystania technologii drukowania przestrzennego w przemyśle już wkrótce pozwoli efektywniej produkować drobne elementy i części zamienne.

Szczelny miniaturowy moduł o dużej sile mocowania.

2020-04-01

Szybkie przezbrojenie maszyny, poprzez skrócenie procesów oraz ich automatyzację, to niezwykle istotny czynnik zwiększający efektywność i elastyczność produkcji. Firma SCHUNK, lider w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań, stale rozwija swoje portfolio produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz wymaganiom ich aplikacji.

Wydajne i w pełni automatyczne wykończenie wewnętrznych przejść

2020-03-27

Additive Manufacturing umożliwia integrację precyzyjnie umieszczonych wewnętrznych kanałów chłodzących w komponentach. Z naciskiem na zautomatyzowaną obróbkę końcową - usuwanie resztkowego proszku i wygładzanie powierzchni tych kanałów - działy inżynierii mechanicznej i chemicznej Politecnico Milano (Włochy) wraz z Rösler Italiana S.r.l. przeprowadził badanie metodami obróbki powierzchniowej z wykończeniem masowym, śrutowaniem i chemicznym wykończeniem masowym. Wyniki wyraźnie wykazały, że wszystkimi trzema metodami można osiągnąć znaczną poprawę ogólnej jakości powierzchni.

Bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach dzięki systemowi e-prowadników igus w robocie liniowym

2020-03-27

Dwa razy szybszy i o połowę lżejszy: to właśnie wyróżnia robota liniowego z napędem FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY (FLT) od innych rozwiązań. Aby robot kartezjański mógł szybko i niezawodnie pracować, potrzebne jest kompaktowe, trwałe i ciche zasilanie. Zamontowany na boku system e-prowadników igus z konfekcjonowanymi przewodami chainflex, okazał się optymalnym rozwiązaniem.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.