Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Targi AMB - Stuttgart
Targi AMB - Stuttgart

Informacje prasowe

 

Najlepsze gatunki do toczenia na twardo

2018-09-20

Firma Sandvik Coromant wprowadziła do asortymentu dwa nowe gatunki przystosowane do skrawania przerywanego w toczeniu na twardo: CB7125 i CB7135. Nowe gatunki płytek wieloostrzowych, dostępne w ofercie od października 2018 r., są dopełnieniem asortymentu do toczenia na twardo i będą stanowiły uzupełnienie dla dotychczas oferowanych gatunków CB7105 i CB7115.

Premiera narzędzi do wiercenia Nikko Tools na targach AMB

2018-09-14

Włoska firma Sorma wystawi na targach AMB w Stuttgarcie szeroką gamę nowych produktów do wiercenia i frezowania z mocowaniem mechanicznym i monolitycznych. Na stoisku 3-E57 światła reflektorów będą skierowane zwłaszcza na narzędzia Nikko Tools, marki, w której dokonano znaczącego umocnienia gamy systemów do wiercenia, wprowadzając rozwiązania z wymiennymi końcówkami i dodając do katalogu produkty monolityczne z wysokowydajnego węglika spiekanego.

Dni Otwarte Jungheinrich Polska – nowoczesna intralogistyka w zasięgu ręki

2018-09-12

Jungheinrich, światowy dostawca kompleksowych usług dla logistyki wewnątrzmagazynowej, zmienia świadomość polskich przedsiębiorstw w zakresie optymalizacji procesów magazynowych. Firma czwarty raz z rzędu zorganizuje Dni Otwarte Jungheinrich, podczas których zaprezentuje innowacyjne, bezpiecznie i efektywne rozwiązania intralogistyczne.

HURCO AMB 2018 – Większy zakres wytwarzania

2018-09-10

Centra obróbkowe serii SRTi firmy HURCO, specjalizującej się w budowie maszyn, w sposób szczególny nadają się do obróbki ciężkich precyzyjnych części, w których – pomimo ich dużego ciężaru i ponadprzeciętnej wielkości - trzeba wykonać obróbkę skomplikowanych konturów. Na Targach Obróbki Metali (AMB) firma HURCO zaprezentuje na przykładzie centrum obróbkowego VMX 60 SRTi, w jaki sposób długie przejazdy, w połączeniu z konfiguracją w osiach z głowicą uchylną i opcją stołu obrotowego, efektywnie poszerzają zakres możliwości wytwarzania.

Zapoznaj się z metodami zwiększenia produktywności!

2018-09-10

Zapraszamy do Stuttgartu w Niemczech w dniach 18-22 września br. na wystawę AMB. Renishaw zaprezentuje swoje rozwiązania techniczne na stanowisku A11 w hali 7.
Pokażemy między innymi:
• Nowy system pomiarów porównawczych Equator™ 500
• Sondy obrabiarkowe wykorzystujące technologię RENGAGE™
• Wieloosiowy system do kalibracji obrabiarek XM-60

Wózki elektroniką stoją

2018-09-10

Nowoczesne wózki widłowe – zupełnie jak i dzisiejsze samochody – wyposażone są w szereg elektronicznych systemów zwiększających bezpieczeństwo, wydajność i komfort pracy. Co dokładnie potrafią i w jakiej sytuacji mogą pomóc?

Pełna gotowość do całodobowej produkcji: zautomatyzowany załadunek obrabiarek HURCO

2018-09-06

Firmy HURCO oraz EROWA – specjalista w dziedzinie automatyzacji procesów – przedstawiają wspólne rozwiązanie do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek. Rozwiązanie to integruje centra obróbkowe CNC HURCO z systemem produkcji EROWA za pomocą interfejsu DNC. Oznacza to, że oprogramowanie tego systemu przejmuje zadania organizacyjne i realizuje zgodnie z programem zlecenia produkcyjne na podłączonych centrach obróbkowych. System EROWA Robot Compact 80 dokonuje zautomatyzowanej wymiany przedmiotów obrabianych. System ładowania jest przeznaczony do obsługi jednej lub dwóch maszyn i perfekcyjnie harmonizuje z wieloosiowymi centrami obróbkowymi firmy HURCO.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.