Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

FANUC dostarczy 3500 robotów do monachijskiej grupy motoryzacyjnej

2020-02-24

Producent robotów przemysłowych FANUC i grupa motoryzacyjna BMW AG podpisały umowę ramową obejmującą dostawę 3500 robotów dla nowych linii produkcyjnych monachijskiego producenta aut. Roboty FANUC będą wykorzystywane
do produkcji obecnych i przyszłych generacji modeli samochodów BMW.

Tajwańskie firmy po raz pierwszy na STOM 2020

2020-02-22

Pawilon Tajwański będzie zlokalizowany na terenie Targów Kielce w czasie STOM 2020 w hali B w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2020 r. Zaprezentowana tam zostanie szeroka gama produktów głównie z branży maszynowej, w tym komponenty pneumatyczne, przekaźniki, maszyny do produkcji i projektowania przenośników, centra obróbkowe CNC, maszyny do produkcji i laminowania transformatorów, urządzenia do spawania, VVT-I zawory sterujące rozrządu, elementy tłoczone z metalu, profile aluminiowe, narzędzia ręczne i pneumatyczne itd.

Spawanie LaserHybrid punktuje w przypadku profili wytłaczanych

2020-02-21

Dostawca części samochodowych Alu Menziken stawia na metodę spawania LaserHybrid. W stosunku do rozpowszechnionej metody zgrzewania tarciowego z mieszaniem materiału zgrzeiny (Friction Stir Welding) ma ona decydujące zalety: małe zużycie, brak konieczności stosowania naddatków i możliwość spawania zarówno spoiną pachwinową i doczołową.

Elektrostatycznie rozpraszające: polimerowe łożyska transferowe igus zapewniają bezpieczny transport produktów

2020-02-20

Użytkownicy polegają na stołach kulowych lub przenośnikach rolkowych do transportu wrażliwych towarów, takich jak przetworniki. Stosowane są wówczas polimerowe łożyska transferowe igus, ponieważ mogą one płynnie przenosić obciążenia nawet do 500 N we wszystkich kierunkach, bez żadnego smaru.

SECO/WARWICK wyznacza trendy w obróbce aluminium

2020-02-20

Dedykowane rozwiązania SECO/WARWICK, tj. technologia CAB do lutowania chłodnic baterii dla samochodów elektrycznych, czy rewolucyjny Vortex® - do wyżarzania zwojów aluminiowych - były tymi najczęściej wybieranymi przez światowych producentów z najbardziej wymagających przemysłów.

Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wynika z badania „Barometr robotyzacji małych i średnich przedsiębiorstw”

2020-02-20

Blisko 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację – wynika z badania wykonanego na zlecenie Universal Robots „Barometr Robotyzacji MŚP”. 38,8% firm z tej grupy planuje wdrożenie robotów współpracujących, przy czym ten wskaźnik jest skorelowany z wielkością przedsiębiorstwa – wśród przedstawicieli małych firm na coboty wskazało 42,9%, natomiast wśród średnich – 36,8%. Badanie przeprowadziła niezależna agencja badawcza pod koniec 2019 roku.

Międzynarodowe targi techniki szlifowania: Grupa JUNKER na GrindTec w Augsburgu

2020-02-12


Poznaj pionierską technologię szlifowania i przemysłowych systemów filtracyjnych. Grupa JUNKER wraz z markami JUNKER, LTA i ZEMA zaprezentuje swoje bogate portfolio, nowe technologie i innowacyjne koncepcje w dniach 18-21 marca 2020 r. Na GrindTec w Augsburgu.
poprzednia - 12345 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.