Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

vector 2020 – igus Polska ogłasza zwycięzców siódmej edycji konkursu dla innowacyjnych zastosowań systemów zasilania

2020-07-03

Firma igus - światowy lider w obszarze rozwiązań motion plastic, którego jedną z dwóch głównych grup produktowych stanowią właśnie prowadniki i przewody, od lat wspiera innowatorów, którzy konstruują najciekawsze rozwiązania z zastosowaniem tych komponentów. Jedną z takich inicjatyw jest nagroda vector, przyznawana za innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem systemów zasilania z e-prowadnikami, przewodami i wężami.

Nowa seria akcesoriów i uchwytów do monitorów firmy norelem zabezpiecza wyposażenie technologiczne fabryk i instalacji

2020-07-02

Firma norelem, wiodący dostawca standardowych komponentów maszyn, wprowadza na rynek nową serię kompaktowych uchwytów do monitorów wraz z akcesoriami, które zapewniają elastyczność dla całego wyposażenia technologicznego zainstalowanego w miejscu pracy.

Firmy planują inwestować w robotyzację – wynika z badania „Barometr robotyzacji MŚP” prezentującego dane z naszego regionu Europy

2020-07-02

Prawie 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech planuje inwestować w robotyzację w ciągu najbliższych trzech lat. To główny wniosek z badania Universal Robots „Barometr robotyzacji MŚP” przeprowadzonego w Polsce pod koniec 2019 roku i rozszerzonego w 2020 roku o dane z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Rodzinna firma z tradycjami Firma Fronius świętuje 75 urodziny

2020-06-29

To, co w 1945 roku zaczęło się jako jednoosobowa firma i prosta idea, obecnie jest czymś, bez czego współczesny przemysł nie może się obejść: Mówimy o Froniusie — rodzinnej firmie mającej siedzibę w Górnej Austrii, która w minionych 75 latach z regionalnego warsztatu naprawczego przekształciła się w globalnego gracza w sektorze spawalnictwa, fotowoltaiki i technologii ładowania akumulatorów. Firma zaczęła działać 20 czerwca 75 lat temu.

Nowy materiał igus do druku 3D metodą SLS, do produkcji części przewodzących elektrostatycznie i odpornych na zużycie

2020-06-25

Do bezpiecznej i niezawodnej produkcji w przemyśle elektronicznym oraz półprzewodnikowym potrzebne są komponenty o właściwościach przewodzenia elektrostatycznego. Dzieje się tak, ponieważ nawet niewielkie rozładowanie elektryczne może zniszczyć drogie linie produkcyjne. Aby użytkownicy mogli sprawić, by części zużywające się o właściwościach ESD były elastyczne i ekonomiczne, igus opracował teraz nowy, materiał do druku 3D metodą SLS. Bezsmarowe części specjalne wykonane z iglidur I8-ESD wykonywane są i dostarczane w ciągu zaledwie kilku dni.

Firma Southco uruchamia przeprojektowaną stronę internetową

2020-06-25

Firma Southco, Inc., będąca jednym z czołowych globalnych dostawców inżynieryjnych rozwiązań dostępowych, ogłasza uruchomienie całkowicie przeprojektowanej i odświeżonej strony internetowej. Dzięki tej premierze, Southco usprawnia obsługę klientów, pozwalając inżynierom mechanikom na znajdowanie rozwiązań problemów projektowych szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

e-prowadnikowy system zasilania zamontowany w mniej niż 60 minut

2020-06-18

Bezpieczne prowadzenie energii podczas długich przesuwów przy niskim koszcie: taki był cel opracowania autoglide 5 firmy igus. Nowy system e-prowadnika został zaprojektowany specjalnie do poziomych zastosowań w intralogistyce i suwnicach. Cecha szczególna: zasilanie jest szybko montowane, ponieważ nie wymaga rynny prowadzącej. Zamiast tego, wyprofilowany e-prowadnik porusza się wzdłuż liny.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.