Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna
VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo--Techniczna

Informacje prasowe

 

Płytki o zaokrąglonej krawędzi ostrza sprzyjają wyższej jakości profilowania na długich wysięgach w wąskich rowkach

2019-10-16

Firma Sandvik Coromant, specjalizująca się w produkcji narzędzi skrawających i systemów narzędziowych, wprowadza płytki o zaokrąglonej krawędzi ostrza (-RM) jako uzupełnienie swojej oferty narzędzi do przecinania i obróbki rowków CoroCut® QD. Zaokrąglona geometria umożliwia profilowanie na długich wysięgach w wąskich rowkach, natomiast inne zastosowania obejmują profilowanie zewnętrzne, tworzenie wnęk i podcięć, a także możliwość zastosowania toczenia nieliniowego i obróbki rowków pełnym promieniem na dnie.

Prima Power zaprezentuje rozwiązania przyjazne środowisku i człowiekowi na targach Blechexpo w Stuttgardzie

2019-10-15

Pod hasłem „Prima is here” swoje nowoczesne, zintegrowane rozwiązania zaprezentuje włoski producent systemów do obróbki blach Prima Power na międzynarodowych targach maszyn i urządzeń Blechexpo 2019. Będzie to już 14. edycja wydarzenia, które odbędzie się w dniach 5-8 listopada w Stuttgardzie. Na stoisku firmy nie zabraknie nowości i premierowych pokazów maszyn.

Koalicja Bezpieczni w Pracy: 46 proc. pracowników biurowych w Polsce doświadczyło mobbingu

2019-10-15

Dane z najnowszego raportu „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019” pokazują, że skala występowania negatywnych zjawisk psychospołecznych na rynku pracy jest ogromna. 46 proc. pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych przyznało, że padło ofiarą mobbingu. Ponad połowa doświadczyła przemocy słownej, a 14 proc. przemocy fizycznej w miejscu pracy.

Ile można zaoszczędzić dzięki bateriom Li-Ion?

2019-10-15

Jeden z wiodących operatorów logistycznych w Europie zapowiedział, że do 2022 r. zmodernizuje liczącą 6 tys. wózków flotę intralogistyczną, całkowicie przechodząc na baterie litowo-jonowe. Sprawdziliśmy, jakiej skali oszczędności można spodziewać się dzięki takiemu ruchowi.

Znamy już zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu!

2019-10-14

W Sosnowcu już po raz czwarty spadł deszcz iskier, a najwybitniejsi szlifierze z całej Polski pobili kolejne rekordy. Refleks, zaradność i zwinność – to cechy tegorocznych laureatów tytułu Szlif Mistrza 3M. Dwunastu zwycięzców 4. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” zostało wyłonionych ze szlifierską precyzją spośród 130 zawodników. Najlepsi z najlepszych już niedługo przeżyją niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Austrii i nie tylko.

Polerka NGC

2019-10-09

Udział w XII edycji Targów TOOLEX okazał się dla firmy MARCOSTA wielkim sukcesem nie tylko handlowym. Do plebiscytu na nagrodę firma zgłosiła Polerkę Stołową NGC, którą doceniło jury konkursowe i przyznało "Wyróżnienie". Najważniejszym kryterium w ocenie było między innymi to, że jest to całkowicie polski wyrób. Otrzymana nagroda cieszy tym bardziej, gdyż urządzenie zostało opracowane i wdrożone w niespełna kilka miesięcy.

Dostosowywanie procesów malowania do nowych wymagań

2019-09-27

Wykończenie powierzchni jest decydującym kryterium sukcesu produktów, a tym samym przewagi konkurencyjnej firmy. W związku z tym technologie powlekania przemysłowego wnoszą istotny wkład w tworzenie wartości. Firmy zajmujące się wewnętrznymi operacjami malowania oraz lakiernie stają w obliczu zmieniających się i nowych wymagań, które wymagają odpowiednich korekt procesu. PaintExpo zaprezentuje najbardziej kompleksowe i zorientowane na przyszłość rozwiązania w tym zakresie w Karlsruhe Exhibition Center od 21 do 24 kwietnia 2020 r. Portfolio wystaw obejmuje wszystko, od obróbki wstępnej, aż po kontrolę jakości i pakowanie.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.