Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Marka Nikko Tools wprowadza innowacje

2021-03-04

Marka Nikko Tools zainaugurowała rok 2021 wprowadzając liczne innowacje, od dodania nowych stopni po produkty rozszerzające zakres oferty. Jedną z nowości jest system DoubleRek — niezwykle wytrzymały i precyzyjny, dwustronny system z prostą szyjką z dużymi płytkami (wysokość 17 mm, grubość 11 mm), które zapewniają maksymalną stabilność, nawet w przypadku znacznego osiowego usuwania materiału.

Firma Renishaw wprowadza serię FORTiS™ — zamkniętych, absolutnych liniałów pomiarowych nowej generacji

2021-03-04

Firma Renishaw, światowy lider w dziedzinie technik pomiarowych, wprowadza serię FORTiS-S — zamkniętych, absolutnych liniałów. Idealnie nadają się one do stosowania w trudnych warunkach środowiska roboczego, takich jak obrabiarki.

Digitalizacja jako źródło korzyści

2021-03-04

Wiele mówi się w ostatnich latach o transformacji cyfrowej. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że termin ten dotyczy nie tylko przemysłu, ale przynosi wymierne korzyści każdemu z nas w codziennym życiu.

Obrót w kompaktowych rozmiarach: igus rozszerza asortyment łożysk wieńcowych

2021-03-03

Są kompaktowe, lekkie i zwiększają możliwości projektowania. Zostały opracowane specjalnie do pracy w ruchu w ograniczonych przestrzeniach montażowych i umożliwiły firmie igus oferowanie kompletnego, modułowego systemu PRT-04. Bezsmarowe łożyska wieńcowe są dostępne w ośmiu rozmiarach. Posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz ogranicznik kąta obrotu (opcjonalnie), a obecnie również uzębienie wewnątrz łożyska i funkcję blokady. Pozwala to projektantowi znaleźć odpowiedni komponent do zastosowań w bardzo małej przestrzeni montażowej przy spełnieniu wielu wymagań projektu.

Niskotarciowe łożyska toczne firmy norelem zmniejszają obciążenia

2021-03-03

Dzięki niskiemu momentowi tarcia łożyska toczne z oferty norelem pracują bez znacznego zużycia, nawet przy niższych prędkościach, co przekłada się na ograniczone wydzielanie ciepła. Seria produktów obejmuje również wersje uszczelnione, wypełnione środkiem smarnym, które nie wymagają konserwacji przez cały przewidywany okres użytkowania.

Biznes oszalał na punkcie SI

2021-03-02

Każdy chce skorzystać z rewolucji algorytmów, jednak ⅓ projektów R&D kończy się niepowodzeniem, wynika z raportu Rackspace Technology. Powód? Brak dostępu do danych wysokiej jakości. Obecnie mniej niż 20% badanych uważa, że ich organizacja jest wystarczająco dojrzała w obszarze IT - wdrożenia i rozwoju technologii.

Rösler Smart Solutions - Innowacyjne rozwiązania do cyfryzacji procesów śrutowania i masowej obróbki wykończeniowej

2021-02-26

Chociaż cyfryzacja ugruntowała już swoją pozycję w różnych sektorach przemysłu, nadal nie jest zbyt powszechna w branży obróbki powierzchni, zwłaszcza w zakresie operacji śrutowania i masowego wykańczania. Aby promować cyfrową transformację w tych obszarach, Rösler Oberflächentechnik opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie cyfryzacji.
poprzednia - 12345 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.