Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Lipsk 5-8.02.2019
Lipsk 5-8.02.2019

Informacje prasowe

 

Remmert: EuroBLECH 2018 był ogromnym sukcesem

2018-11-21

W przemyśle obróbki blach wciąż rośnie zainteresowanie na koncepcje przepływu materiałów zwiększające produktywność: taki wniosek wyciąga Remmert po targach EuroBLECH 2018. Ekspert ds. intralogistyki odnotowuje ogromne zainteresowanie na zautomatyzowane systemy magazynowe oraz doradztwo techniczne w zakresie efektywnego przepływu materiałów.

Prima Power opracowała zintegrowany, zrobotyzowany system gięcia

2018-11-16

W sektorze przemysłowym słowo „innowacja” często odnosi się do wprowadzenia zupełnie nowej technologii, umożliwiającej osiągnięcie wyników, które dotychczas nie były możliwe. Jednak w ostatnich latach, dzięki ewolucji technologii cyfrowych i odmiennemu podejściu do produkcji, znaczenie tego słowa uległo pewnej zmianie. Dziś można wprowadzać innowacje wykorzystując ugruntowane, a co za tym idzie, niezawodne technologie w całkowicie nowy sposób. Jedną z firm, która wyszła naprzeciw temu wyzwaniu jest Prima Power. Opracowała ona zintegrowany, zrobotyzowany system gięcia. Nowa technologia firmy pozwoliła zmienić przekonanie, że rozwiązania zrobotyzowane wymagają dużych wolumenów produkcji, aby zapewnić efektywność zakładu.

„Więcej gazu” przy szlifowaniu profili

2018-11-16

Coraz szybsze 1 szlifowanie przy jednoczesnej najwyższej jakości powierzchni – ekonomiczne szlifowanie High Speed Grinding (HSG) zapewniające bardzo równe powierzchnie to szczególne wyzwanie. Takie wyniki da się osiągnąć tylko przy użyciu zaawansowanych maszyn. Przykładem takiego rozwiązania są oferowane przez Okamoto maszyny do szlifowania profili. Dzięki modelowi UPZ 210 Li II lub 210 Li II-2 możliwe jest ultraszybkie szlifowanie profili z doskonałą precyzją.

Srebrny bandyta

2018-11-15

Wyobraź sobie projektowanie własnego samochodu sportowego za pomocą aplikacji i wysyłanie go do produkcji po naciśnięciu jednego przycisku. Nie musisz już wybierać koloru felg lub pokrowców na fotele u dealera lub decydować o dodatkach, takich jak system monitorowania ciśnienia w oponach. Zamiast tego projektujesz nadwozie, podwozie i wnętrze samochodu na ekranie.

OnRobot rozwija sieć dystrybutorską w Polsce

2018-11-14

Firma OnRobot, światowy lider rynku narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), sukcesywnie wzmacnia swoją obecność w Polsce. W ostatnim czasie OnRobot podpisał umowy partnerskie z firmami: ADVA i MMT. Dołączyły one do polskiej sieci partnerskiej obejmującej już firmy: Elmark Automatyka, Encon-Koester, Jorgensen EasyTech, Rob-Tech i Sparkle Export Development.

Mózgi na celowniku. Firmy i agencje rządowe chcą nam zajrzeć do głowy

2018-11-13

Komputery sterowane myślami, rozmowy, w których nie padają żadne słowa, i mózg na zawołanie pracujący na pełnych obrotach – taką przyszłość wieszczą nam najwięksi pionierzy branży technologicznej. Naukowcy, od lat podejmujący próby zhakowania ludzkiego systemu nerwowego i zainstalowania w nim swojej elektroniki, są o krok od spektakularnego sukcesu. Pojawienie się ogólnodostępnych neurotechnologii wywróci świat, jaki znamy, do góry nogami.

Prima Power Laserdyne udostępnia oprogramowanie FASTTRIM ™ dla lepszej obróbki laserowej

2018-11-08

Firma Prima Power Laserdyne ogłosiła wdrożenie oprogramowania FASTTRIM ™ CAD / CAM do użytku z wielowymiarowymi precyzyjnymi systemami przetwarzania laserowego. Oprogramowanie FASTTRIM all-in-one umożliwia użytkownikom modelowanie części, definiowanie ścieżek procesów, definiowanie lokalizacji elementów i tworzenie elementów urządzeń. Pozwala na instalację pełnego programu do spawania laserowego 2D, 3D, wiercenia i cięcia.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.