Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Intec 2023

Informacje prasowe

 

Jeszcze większa niezawodność na długich przesuwach

2022-11-24

Obciążenia, wysokie prędkości i najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe: prowadniki kablowe często muszą wytrzymywać wysokie obciążenia. Bezpieczne prowadzenie przewodu jest wyzwaniem, np. w przypadku bardzo długich przesuwów, jak te w dużych systemach dźwigowych. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo systemu w takich przypadkach, firma igus oferuje teraz użytkownikom i.Sense EC.B z nowym czujnikiem wciągarki do inteligentnego monitorowania stanu prowadników o długości 35 metrów lub więcej.

Standardowe wyłączniki pozycyjne

2022-11-22

Jedną z głównych cech niedawno opracowanych wyłączników pozycyjnych serii ES/EM 97, wprowadzanych obecnie na rynek przez dział Automation firmy steute, jest ich modułowa konstrukcja.

Nowy uniwersalny asortyment monolitycznych frezów trzpieniowych

2022-11-21

Firma Sandvik Coromant, specjalizująca się w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem i systemów narzędziowych, wprowadza na rynek całkowicie nowy asortyment uniwersalnych monolitycznych frezów trzpieniowych wysokiej klasy. CoroMill® Dura zastąpi istniejący asortyment uniwersalnych frezów trzpieniowych CoroMill® Plura. Koncepcja powstała z myślą o obróbce zgrubnej i wykończeniowej z różnym stopniem zagłębienia, w różnych zastosowaniach i materiałach.

Rozszerzona gama pierścieni zaciskowych firmy norelem zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji maszyn i osprzętu

2022-11-18

Firma norelem, producent standardowych komponentów maszyn, rozszerzył swoją ofertę pierścieni zaciskowych, aby zapewnić stałe bezpieczeństwo i optymalizację konstrukcji maszyn i osprzętu.

Suwnice kontenerowe STS: przygotowane na przyszłość, dzięki nowemu, wytrzymałemu e-prowadnikowi z rolką

2022-11-16

Dźwigi kontenerowe w portach na całym świecie będą w przyszłości jeszcze bardziej wydajne i niezawodne. Wynika to z faktu, że firma igus wprowadza na rynek P4HD.56.R — nowy prowadnik kablowy do najbardziej wymagających zastosowań przy długich przesuwach, wysokich prędkościach, ciężkich obciążeń kablami i Przemysłu 4.0.

Innowacje frezarskie dla branży motoryzacyjnej

2022-11-14

Firma Sandvik Coromant, światowy lider branży obróbki skrawaniem, powiększa swoją ofertę narzędzi frezarskich o nowy frez CoroMilll® MF80 do zastosowań w branży samochodowej, przeznaczony do obróbki materiałów z grup ISO K i ISO P pod kątem bliskim 90 stopni z ograniczeniami od strony mocowania.

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

2022-11-10

Chłodziwo stosowane w obrabiarkach używane jest w trakcie procesów obróbki. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów w obrabiarce a także po całej hali produkcyjnej. Wdychane przez pracowników powietrze wraz z jego oparami jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby temu zapobiec, firma MARCOSTA oferuje urządzenia do pochłaniania oparów chłodziwa i mgły olejowej.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.