Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Open House Pfronten 2019
Open House Pfronten 2019

Informacje prasowe

 

Polski rynek e-commerce nie zwalnia tempa.

2019-01-17

Polacy pokochali zakupy w Internecie i trudno wyobrazić sobie cokolwiek, co mogłoby ten trend zahamować. Osoby, które chcą zacząć przygodę z e-handlem, muszą jak najszybciej zająć swoje miejsce w sieci. Konkurencja robi się coraz większa, ale i rynek rośnie w ekspresowym tempie.

Ostateczne wyniki z laboratorium testowego: łożyska kulkowe z tworzywa sztucznego wygrywają z metalowymi łożyskami w teście słonej wody

2019-01-17

W Kolonii, firma igus prowadzi największe na świecie laboratorium testowe badające tworzywa sztuczne w ruchomych aplikacjach. Co roku przeprowadzanych jest ponad 12.000 testów trybologicznych przez tych specjalistów od motion plastics. Obejmują one testy, które badają zastosowanie szerokiej gamy materiałów w najróżniejszych środowiskach w rzeczywistym teście. Tym razem testowane były, łożyska kulkowe z kołnierzem xiros i łożyska metalowe w słonej wodzie. Zastosowanie bezsmarowych i bezobsługowych trybopolimerów, spowodowało, że łożysko xiros było całkowicie bezkonkurencyjne podczas eksperymentu.

Które branże najbardziej potrzebują pracowników z zagranicy?

2019-01-16

Niskie bezrobocie oraz rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce doprowadził do sytuacji, iż pracownicy zagraniczni przestali być sposobem na oszczędność, lecz stali się ratun-kiem dla funkcjonowania polskich firm. W jakich branżach aktualnie odnotowuje się ich naj-większą obecność? Na to pytanie odpowiada Mariusz Hoszowski, prezes firmy Smart Work.

Świat kupuje białostockie narzędzia

2019-01-16

Drugi rok z rzędu białostocki Promotech notuje historyczny rekord sprzedaży - w 2018 r. spółka zwiększyła obroty o 22,8 proc. w stosunku do poprzedniego, osiągając poziom 67,2 mln zł. Plany na ten rok są równie ambitne – 73 mln zł przychodu.

Kilka słów o wstępnej obróbce aluminium

2019-01-15

Sandvik Coromant wprowadza na rynek frez na płytki styczne serii M5Q90. Firma chce w ten sposób zaspokoić potrzebę producentów z branży motoryzacyjnej dotyczącą poprawy rezultatów wstępnej obróbki zgrubnej świeżo odlanych aluminiowych przygotówek. Nowe narzędzie zaprojektowane zostało specjalnie z myślą o tzw. „cubingu” (pierwszej obróbce powierzchni czołowych w odlewach). Jego przewagą jest możliwość zakończenia obróbki w ramach pojedynczego zabiegu i to bez pozostawiania zadziorów. Frez wyposażono w płytki skrawające z ostrzami z PCD mocowane stycznie. Zapewniają one płynny i stabilny przebieg skrawania w sposób zmniejszający zapotrzebowanie na moc i eliminujący drgania. Koncepcja ta zapewnia wysoce niezawodną pracę, wydłużoną trwałość narzędzi, doskonałe wykończenie powierzchni, dużą wydajność skrawania i większą liczbę obrobionych przedmiotów przypadających na krawędź skrawającą.

Forum Wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019

2019-01-11

Przemysł tworzyw sztucznych dostarcza innowacyjne produkty do szerokiego zakresu zastosowań. Firma GOM wyznacza międzynarodowe standardy w metrologii optycznej. Bezpłatne Forum Wiedzy skupia specjalistów z branży tworzyw sztucznych i ekspertów w dziedzinie metrologii optycznej.

LTX-FF pociągnie i podniesie

2019-01-11

STILL Polska wprowadza na rynek LTX-FF – unikalne połączenie ciągnika z wózkiem podnośnikowym, doskonale sprawdzające się w obsłudze hal produkcyjnych i zaopatrujących je magazynów.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.