Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Konferencja Naukowo-Techniczna
Konferencja Naukowo-Techniczna

Informacje prasowe

 

Prima Power zapowiada wprowadzenie na rynek nowej maszyny laserowej 3D Laser Next 2141

2018-04-19

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Collegno Prima Power z dumą ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Produkt został zaprojektowany i opracowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnych sektorach przemysłu, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny. Tym samym maszyna zapewni im niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością i precyzją.

Krótsze czasy obróbki, bezwiórowe gwintowanie, mniej przestojów

2018-04-18

Firma Sandvik Coromant wprowadziła do asortymentu nowy, zwiększający produktywność gwintowygniatak. Został on zoptymalizowany pod kątem obróbki stali z grupy ISO P spotykanych często do konstrukcji części stosowanych w branży motoryzacyjnej. Wysoka produktywność gwintowygniataka CoroTap® 400 osiągana jest dzięki bezwiórowej obróbce, a także mniejszemu momentowi obrotowemu i optymalnej geometrii, które przekładają się na skrócenie czasu obróbki i uzyskiwanie bardziej wytrzymałych gwintów.

TARRA Compact 100 podczas Automotive Production Support.

2018-04-18

Już za tydzień, 24 Kwietnia we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Automotive Production Support (APS), spotkania branżowego dedykowanego kadrze zarządzającej firm oraz grona specjalistów z branży Automotive. W tym roku partnerem eventu jest GT85 Polska – producent urządzeń myjących TARRA oraz chemii do mycia i przygotowania powierzchni ROKLIN.

Edgecam Designer – nowy system bezpośredniego modelowania

2018-04-17

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Edgecam Polska wprowadziło do swojej oferty potężny system bezpośredniego modelowania - Edgecam Designer, który wypełnia lukę między modułami CAD i CAM, koncentrując się na konkretnych potrzebach programistów.

SLM Solutions prezentuje w Polsce maszynę SLM®500

2018-04-04

SLM Solutions Group AG podczas targów STOM-TOOL 2018 w Kielcach zaprezentuje wydajną maszynę SLM®500. Odwiedzający targi, w dniach 10-12 kwietnia 2018 r., będą mogli dowiedzieć się więcej o technologii produkcji przyrostowej SLM® na stoisku polskiego partnera Wadim Plast (stoisko A-22).

Education+ przenosi się do Guangzhou

2018-03-29

Trzecia edycja Education+, targów profesjonalnej edukacji i szkoleń, odbędzie się w dniach 27-29 września 2018 r. w innym miejscu. Jedyne tego typu wydarzenie w Azji przenosi się z Nanjing do Guangzhou w prowincji Guangdong. Z około 100 milionami mieszkańców, Guangdong jest największym i najsilniejszym pod względem gospodarczym regionem w Chińskiej Republice Ludowej. Nowa lokalizacja to dobry wybór. W regionie znajduje się większość szkół wyższych kształcących i dokształcających w południowych Chinach. Ponadto Guangzhou, jako centralne miejsce w przemyśle samochodowym, jest również centrum innowacji technicznych i cyfrowych.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.