Tytu³: ¦wiat Obrabiarek i Narzêdzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Czêstotliwo¶æ: kwartalnik
Nak³ad: 2000-2500 egz.
Rok za³o¿enia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualno¶ci

 

ITM INDUSTRY EUROPE - wracamy do spotkañ!

2021-07-09

Przed nami pierwszepo kilkunastomiesiêcznej przerwie wydarzenie dedykowane bran¿y. Targi ITM INDUSTRY EUROPE ju¿ 31 sierpnia otworz± sezon spotkañ dla przemys³u. Jak firmy i partnerzy oceniaj± miniony rok i czas wirtualnych relacji?Czego szczególnie oczekuj± od targów? Co planuj± organizatorzy? Znamy odpowiedzi.

 

ITM INDUSTRY EUROPE - wracamy do spotkañ!

Przygotowaniom do targów ITM INDUSTRY EUROPE na „ostatniej prostej”, towarzysz± optymistyczne analizy rynku. 

Rekordy w przemy¶le

Wska¼nik PMI, obrazuj±cy nastroje w przemy¶le, by³ w czerwcu na rekordowym poziomie 59,4 pkt. Polski przemys³ wychodzi z kryzysu, nabieraj±c nowej, niespotykanej dot±d dynamiki. Wed³ug najnowszego badania firmy IHS Markit, tak¿e prognozy przedsiêbiorców z polskiego sektora wytwórczego odno¶nie wielko¶ci produkcji w nadchodz±cym roku, uleg³y poprawie. 

- To dla nas wa¿ne prognozy. Przygotowujemy targi z ogromn± odpowiedzialno¶ci±, maj±c na uwadze, ¿e przez lata podnie¶li¶my poprzeczkê wyj±tkowo wysoko.Zapewnienie wystawcom i go¶ciom odpowiedniejjako¶ci biznesowej wydarzenia jest dla nas niezwykle wa¿ne. W minionym roku nie mogli¶my co prawda organizowaæ targów, ale ten czas dobrze wykorzystali¶my m.in. na wzbogacenie naszej oferty o nowe narzêdzie: internetow± platformê spotkañ. Daje ona firmom dodatkowe mo¿liwo¶ci zdobywania kontaktów i miêdzynarodowych rynków. Rozwi±zanie spotka³o siê z du¿ym uznaniem naszych wystawców- mówi Anna Lemañska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. 

IndustryNext – remedium na kryzys

Targi to nie tylko bogata ekspozycja i pokazy maszyn, ale tak¿e interesuj±cy program. W hybrydowej formule odbêdzie siê m.in. zapowiadane ju¿ spotkanie IndustryNext. Wydarzenie zostanie po¶wiêcone programom wsparcia oraz funduszom ukierunkowanym na rozwój polskiego przemys³u w nowej rzeczywisto¶ci. Bêdzie równie¿ miejscem wymiany do¶wiadczeñ i dyskusji nt. zastosowania rozwi±zañ Przemys³u 4.0 oraz internetu rzeczy przez polskich oraz globalnych liderów.

- Skupimy siê nafinansowaniu transformacji przemys³owej polskich firm. Powiemy te¿ o robotyzacji i automatyzacji jako wa¿nym wsparciu produkcji, zw³aszcza w niepewnych biznesowo czasach. Nie zabraknie tak¿e tematu Polskiej Doliny Cyfrowej, która jest istotnym filarem rozwoju idei przemys³u 4.0 w Polsce. Mamy ¶wietnych prelegentów z czo³owych instytucji i organizacji bran¿owych oraz ekspertów wywodz±cych siê z firm, które ¶mia³o mo¿na okre¶liæ tytu³em: giganci cyfryzacji – dodaje Anna Lemañska-Kramer.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE buduj± relacje

Wystawcy ITM INDUSTRY EUROPE od miesiêcy czekaj± na mo¿liwo¶æ pokazania ¶wiatu swoich rozwi±zañ i powrotu to bezpo¶rednich spotkañ.

-Musieli¶my bardzo mocno przemodelowaæ dotychczasowy tryb pracy i przej¶æ niemal w 100% na rozmowy online. Od d³u¿szego czasu du¿o siê mówi, ¿e klienci s± spragnieni spotkañ biznesowych face-to-face. Czy rzeczywi¶cie tak jest poka¿± w³a¶nie targi. Liczymy wiêc przede wszystkim na to, ¿e odwiedzaj±cy przyjd± z konkretnymi projektami i wyzwaniami, do których bêd± poszukiwali rozwi±zañ – mówi Mateusz Amroziñski, specjalista ds. Nowych Projektów FANUC POLSKA.Podobnego zdania jest Wojciech Chudy, dyrektor i prokurentBOSCHERT POLSKA - Okres pandemiczny to konieczno¶æ du¿ej zmiany mentalnej a w szczególno¶ci przeniesienia spotkañ z klientami z osobistych na zdalne. Pomimo faktu, ¿e jest to du¿ym u³atwieniem nie mo¿e zast±piæ bezpo¶redniego kontaktu. Na szczê¶cie nasza firma szybko dostosowa³a siê do tych realiów i dziêki temu obecny rok mo¿emy ju¿ nazwaæ dobrym. ITM INDUSTRY EUROPE w Poznaniu to dla naszej firmy d³ugo wyczekiwana impreza bran¿owa, na której znowu bêdziemy mogli spotkaæ siê z naszymi klientami. Mamy nadziejê, ¿e pomimo trudnego okresu jakim jest pandemia uda nam siê spe³niæ to za³o¿enie. Z naszych rozmów handlowych wynika, ¿e wiele firm oczekuje tych targów – zauwa¿a.

Znaczenie bezpo¶rednich relacji podkre¶la tak¿e Tadeusz Franaszek, prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich. 

- W bie¿±cej dzia³alno¶ci gospodarczej kwestia kontaktów pomiêdzy uczestnikami procesów produkcyjnych i handlowych ma bardzo du¿e znaczenie. Ich ograniczenie spowodowane pandemi± COVID-19 negatywnie wp³ynê³o na gospodarkê praktycznie we wszystkich krajach ¶wiata. W czasie lockdownu kontakty bran¿owe, handlowe i techniczne ograniczy³y siê do spotkañ zdalnych. Pozyskiwanie nowych klientów i rynków sta³o siê mocno utrudnione. Chcieliby¶my aby tegoroczne Targi by³y kolejnym bardzo wa¿nym wydarzeniem, które stworzy³oby niezapomniane dla jego uczestników miejsce wa¿nych biznesowych spotkañ, ciekawych promocji oraz wysokiej frekwencji wystawców i zwiedzaj±cych. Oczekujemy, ¿e Targi ITM rozpoczn± nowy okres sukcesów handlowych i dadz± zadowolenie wszystkim, którym brakowa³o bezpo¶rednich kontaktów oraz tak istotnej wymiany informacji techniczno-handlowych – stwierdza.

Co szykuj± wystawcy?

Bezpo¶redni kontakt z nowo¶ciami i premierami produktowymi to dla wielu go¶ci jeden z najwa¿niejszych aspektów udzia³u w targach.

Czê¶æ wystawców ju¿ dzi¶ zdradza co zamierza pokazaæ podczas najbli¿szej edycji. - Planujemy pokazaæ zarówno roboty, jak i obrabiarki. W tym nowo¶ci, takie jak cobot FANUC CRX, którego premiera przypad³a na czas g³êbokiego „lockdownu” i do tej pory nie by³ prezentowany szerszej publiczno¶ci na du¿ej imprezie targowej – zapowiada Mateusz Amroziñski z FANUC POLSKA.

Na stoisku BOSCHERT POLSKAbêdzie mo¿na zobaczyæ sztandarowe produkty czyli prasê krawêdziow± CNC i gilotynê CNC. - Oprócz tego poka¿emy kompaktowe rozwi±zanie do gratowania i szlifowania blach firmy Timesavers, walcarkê do blach CNC firmy Faccin, jeden z wielu modeli pras hydraulicznych firmy Sicmi, oraz oczywi¶cie szeroki zakres oprzyrz±dowania do pras krawêdziowych i wykrawarek narzêdziowych – zdradza Wojciech Chudy.

Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, tradycyjnie zorganizuje Park Tematyczny ODLEWNICTWO w ramach Forum Odlewniczego FOCAST. 

-To zbiorowe stoisko, w którym uczestniczyæ bêd± polskie odlewnie i dostawcy dla odlewnictwa. Jak co roku bêdzie to miejsce spotkañ i rozmów z potencjalnymi klientami - mówi Tadeusz Franaszek. 

Aktualne trendy

¦wiat w ci±gu ostatniego roku siê zmieni³, tak¿e w bran¿y przemys³owej. Pandemia wp³ynê³a w zasadniczy sposób na aktualne trendy. Potwierdzaj± to wystawcy i partnerzy targów ITM INDUSTRY EUROPE.

- Z puntu widzenia czysto produkcyjnego – wiele bran¿ dostrzeg³o po raz kolejny, ¿e w samych procesach produkcyjnych czêsto s³abym ogniwem jest cz³owiek. St±d pojawi³ siê kolejny powód poszerzaj±cy zainteresowanie automatyzacj± i robotyzacj± produkcji - zauwa¿a Mateusz Amroziñski. 

Konieczno¶æ wdro¿eñ opartych o automatyzacjê podnosi tak¿e Wojciech Chudy, podkre¶laj±c jednocze¶nie problem dostêpno¶ci materia³ów.

- Nasi klienci musz± sobie dzisiaj radziæ z ci±g³ym wzrostem kosztów materia³ów i ich dostêpno¶ci±, a co za tym idzie czêsto konieczno¶ci± podwy¿szenia cen wytwarzanych przez nich produktów. Sposobem na ratowanie swojej konkurencyjno¶ci jest wzrost inwestycji zmierzaj±cych do automatyzacji procesów technologicznych – dodaje.

Z kolei Tadeusz Franaszek jest zdania, ¿e wszystkie negatywne zjawiska, które zdezorganizowa³y restrykcje zwi±zane z pandemi± zmieni³y równie¿ tradycyjne formy prowadzenia biznesu i wp³ynê³y na jego funkcjonowanie.

- Rok 2020 przyniós³ 20% spadek produkcji odlewów, efektem czego by³o znaczne ograniczenia w produkcji komponentów oraz czê¶ci maszyn i urz±dzeñ co utrudni³o terminow± produkcjê wyrobów gotowych, a w rezultacie da³o siê odczuæ w wielu bran¿ach przemys³owych np. motoryzacji. 

Problemy te zosta³y pokonane i bran¿a motoryzacyjna notuje ju¿ powrót do normalno¶ci, co dla naszej bran¿y oznacza wzrost zapotrzebowania na odlewy. Liczymy wiêc na to, ¿e tegoroczna edycja targów dodatkowo przyczyni siê do poprawy tej tendencji – podkre¶la.

Si³a targowego ¶wiêta przemys³u

Potêgê ITM INDUSTRY EUROPE buduj± tak¿e odbywaj±ce siê w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog,3D Solutions – targi druku i skanu 3D, Subcontractingoraz Forum Odlewnicze Focast. Szczególny nacisk na relacje biznesowe oraz pozyskiwanie nowych kontaktów stawiany jest podczas Targów Kooperacji Przemys³owej Subcontracting. Wydarzenie, odbywaj±ce siê równolegle z ITM INDUSTRY EUROPE, skierowane zosta³o do przedsiêbiorców szukaj±cych podwykonawców przemys³owych oraz zleceniobiorców gotowych na nowe wyzwania zawodowe. Aran¿acja spotkañ tych dwóch grup zawodowych realizowana jest w trakcie miêdzynarodowych spotkañ kooperacyjnych SubcontractingMeetings. W ramach tegorocznej edycji targów Subcontracting bêdzie mo¿na tak¿e wzi±æ udzia³ w dwudniowym seminarium (1-2 wrze¶nia) skierowanym do osób zainteresowanych rozwiniêciem dzia³alno¶ci o rynki zagraniczne oraz promocj± polskiego podwykonawstwa poza granicami kraju. W programie wydarzenia znajduj± siê wyst±pienia przedstawicieli Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego oraz Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu Cinnomatech. 

Targi potrwaj± od 31 sierpnia do 3 wrze¶nia 2021 r. na terenie Miêdzynarodowych Targów Poznañskich. W tym roku rozszerzeniem tradycyjnej oferty ITM INDUSTRY EUROPE jest równie¿ dedykowana przestrzeñ wirtualna, nowe miejsce nawi±zywania relacji biznesowych: internetowa platforma spotkañ. 

 

Wiêcej na:

www.itm-europe.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/

LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

 

 

¬ród³o: Grupa MTP

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb u¿ytkowników. Korzystaj±c ze strony zgadzasz siê na ich zapisywanie w pamiêci urz±dzenia zgodnie z ustawieniami przegl±darki. Wiêcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatno¶ci.