Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Filtry oparów chłodziwa i mgły olejowej

2019-04-05

Urządzenia Filtermist skutecznie usuwają mgłę oleju i emulsji obróbczych w obrabiarkach, zadymienie i opary powstające w tysiącach fabryk na świecie. W trakcie operacji produkcyjnych moduł Filtermist wydajnie usuwa mgłę olejową i chłodziwa, opary, a także parę.

 

Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej

Chłodziwo stosowane w obrabiarkach używane jest w trakcie procesów obróbki. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów w obrabiarce a także po całej hali produkcyjnej. Wdychane przez pracowników powietrze wraz z jego oparami jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby temu zapobiec, firma MARCOSTA oferuje urządzenia do pochłaniania oparów chłodziwa i mgły olejowej. Urządzenia są instalowane na obrabiarce lub obok niej.  Skroplone chłodziwo z powrotem wraca do obrabiarki. Firmy mogą starać się o dofinansowanie na urządzenia do oczyszczania powietrza gdyż uruchomione zostały fundusze na program poprawy warunków BHP w zakładach pracy.

 

 

Zasada działania urządzenia Filtermist 

Perforowany bęben wyposażony w specjalne łopatki obraca się z duża prędkością. Mgła olejowa zasysana jest do bębna, gdzie uderza z wielką prędkością o łopatki  wywołując koalescencje mgły, to znaczy łączenie się pojedynczych cząstek.  Proces łączenia się cząstek i zmniejszenie generowanego hałasu wspomagają specjalne wkładki bębna. Siła odśrodkowa wtłacza olej do zewnętrznego pojemnika urządzenia, a stamtąd olej przepływa do maszyny, gdzie możne być ponownie wykorzystany. Poprzez górną część urządzenia czyste powietrze przesyłane jest ponownie na miejsce pracy.

Dlaczego warto wybrać urządzenia Filtermist 

Mgła olejowa jest niebezpieczna dla zdrowia. Powoduje powstawanie śliskich powierzchni na podłogach.Może doprowadzić do zatkania szybów wentylacyjnych. Oficjalne wymogi stają się coraz bardziej rygorystyczne. Powoduje redukcję zużycia energii i kosztów ogrzewania. Niskie koszty utrzymania dzięki eliminacji drogich filtrów. Urządzenia Filtremist posiadają lekką i kompaktową konstrukcję, co pozwala na montowanie ich bezpośrednio na narzędziach maszyn. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i nie wymaga dodatkowych wsporników.

Sprawdzone doświadczenie 

Firma Filtermist International Ltd posiada niemal 50 lat doświadczenia w dziedzinie efektywnych systemów odprowadzania mgły olejowej. Współpracowała z rządowymi instytutami badawczymi oraz światowymi producentami maszyn rozwijając najbardziej znany i najczęściej wykorzystywany system odprowadzania mgły olejowej na świecie. Urządzenia Filtermist sprawdzają się w dziesiątkach tysięcy zastosowań – od wysokoprecyzyjnych systemów obróbki CNC do tradycyjnych, otwartych szlifierek.

Filtermist wyznacza standardy branżowe od przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego do przetwarzania żywności i producentów sprzętu medycznego.

Dostępne urządzenia wykonane są ze stali miękkiej lub nierdzewnej, a także można zamontować na nich dziesiątki akcesoriów tworząc wyjątkowe rozwiązania dostosowane niemal do każdego problemu związanego z mgłą olejową.

Urządzenia Filtermist cieszą się zaufaniem czołowych producentów, chroniąc ludzi od szkodliwych lotnych cząstek mgły olejowej.

 

Przedstawiciel w Polsce
www.marcos
ta.pl

 

Zebrał i opracował: Paweł Mróz, Jakub Starzec

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.