Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach dzięki systemowi e-prowadników igus w robocie liniowym

2020-03-27

Dwa razy szybszy i o połowę lżejszy: to właśnie wyróżnia robota liniowego z napędem FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY (FLT) od innych rozwiązań. Aby robot kartezjański mógł szybko i niezawodnie pracować, potrzebne jest kompaktowe, trwałe i ciche zasilanie. Zamontowany na boku system e-prowadników igus z konfekcjonowanymi przewodami chainflex, okazał się optymalnym rozwiązaniem.

 

Bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach dzięki systemowi e-prowadników igus w robocie liniowym

e-prowadnik montowany na boku od igus, zapewnia niezawodne zasilanie szybkich i lekkich robotów liniowych

 


Zamontowany na boku system e-prowadników igus zapewnia bezpieczne prowadzenie przewodów osi X, kartezjańskiego robota z napędem firmy FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY. 

Roboty liniowe są często wybieranym rozwiązaniem w zakresie automatyzacji wybranych procesów związanych z transportem wewnętrznym, np. w rozwiązaniach typu pick and place. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na szybkie oraz ekonomiczne rozwiązania, firma FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY opracowała robota liniowego, który spełnia wymagania związane z maksymalizacją wydajności produkcji. W nowej konstrukcji z włókna węglowego, kartezjański robot z silnikiem pozwala zaoszczędzić nawet do 50 procent masy w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Redukcja masy umożliwia dwukrotnie większą prędkość i dokładność pozycjonowania, oraz przyspieszenie do 26 m/s2. Zamiast napędu zębatkowego, projektanci wybrali napęd liniowy, ponieważ pozwala on na bardzo wysoką dynamikę. Samonośny e-prowadnik serii E4.1 firmy igus zapewnia bezpieczne zasilanie dla osi Z. Integracja odpowiedniego rozwiązania dla e-prowadnika w kompaktowej przestrzeni montażowej osi X była wyzwaniem, ponieważ klasyczny ślizg lub samonośne rozwiązanie nie wchodziło w rachubę z powodu występowania wysokich sił. „Wspólnie z igus zdecydowaliśmy się na montowany na boku e-prowadnik”, wyjaśnia Boris Bind, szef działu projektowania i rozwoju mechanicznego w FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY.

Kompletny system zasilania bezpośrednio z jednego źródła

e-prowadnik serii E4.1 jest stosowany z dodatkowymi elementami ślizgowymi, które zmniejszają zużycie. Projektanci wykorzystali również gamę przewodów igus. Wybrali konfekcjonowane przewody chainflex – tak zwane readycables - zaprojektowane specjalnie do pracy w e-prowadnikach. Dzięki dużej liczbie testów we własnym laboratorium badawczym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, posiadają one również gwarancję na 36 miesięcy. Cały system jest umieszczony w specjalnej rynnie, która dodatkowo minimalizuje hałas i zwiększa niezawodność systemu.

Więcej na:
www.igus.pl

 

Źródło: igus GmbH

 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.