Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Webinar: Jak się zmienia oświetlenie w Przemyśle 4.0

2020-07-06

Nowoczesne technologie usprawniają oświetlenie hal produkcyjnych i magazynów. Poprawiają komfort pracy i redukują koszty operacyjne fabryk. Jak internet rzeczy wspomaga dziś systemy oświetleniowe, a jak będą one działać za 5 lat? Zobacz - już 8 lipca kolejny webinar z cyklu "Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw #3". Zapisy trwają.

 

Webinar: Jak się zmienia oświetlenie w Przemyśle 4.0 

O innowacjach w systemach sterowania oświetleniem hal opowiedzą podczas webinaru specjaliści z wrocławskiej spółki Luxon Led, najszybciej rosnącej firmy oświetleniowej wg rankingu Deloitte Fast 50 CE i Financial Times 1000.  

W trakcie webinaru "Systemy sterowania oświetleniem od 2016 roku do 2026" Zobaczymy dwa case studies wdrożeń systemów oświetleniowych - w halach Elektrociepłowni Siekierki i firmy Kramp, międzynarodowego dystrybutora części zamiennych do maszyn rolniczych. 

- Modernizacja tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych Kramp na oprawy w technologii led pozwoliła uzyskać 50% oszczędności na zużyciu energii - mówi Rafał Wdowikowski, kierownik wsparcia technicznego w Luxon Led. - Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne z paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na obiekcie. Dodatkowo można zarządzać oświetleniem z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona. 

Bezpłatna rejestracja na webinar jest dostępna na stronie:

https://bit.ly/2Nph2H4


Podczas webinaru specjaliści Luxon Led opowiedzą również o innowacjach w systemach sterowania oświetleniem, w tym ich ewolucję w systemy IoT (internet rzeczy). 

- Dzięki tej podróży w czasie zarówno właściciele, kierownicy utrzymania ruchu czy dyrektorzy fabryk będą mogli ocenić, jakie technologie gotowe są już do wdrożeń. W trakcie webinaru podpowiemy na co zwracać uwagę przy ich implementacji i jak dobrać strategie sterowania oświetleniem - dodaje Maciej Szott, współwłaściciel i członek zarządu Luxon Led. 

 

To kolejny webinar z cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wrocław na temat trendów w sektorze produkcyjnym. Program internetowych wydarzeń zawiera dyskusje na temat nowoczesnych technologii, nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej. Na prelekcje i dyskusje zapraszani są doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. 

Dotychczas w wydarzeniach wzięli udział prelegenci m.in. z firm Volkswagen, Fanuc, Polpharma. Nagrania z poprzednich wydarzeń dostępne są tutaj: https://bit.ly/2Nph2H4

 

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wrocław są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej,  Platforma Przemysłu Przyszłości i firma Stermedia.ai. Patronat medialny objęła redakcja magazynu i portalu Production Manager

 

Źródło: ARAW

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.