Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

AGR RACING WKRACZA W NOWY SEZON

2020-10-08

Przed nami kolejny rok akademicki! Przerwa wakacyjna upłynęła nam pod znakiem ciężkiej pracy. Regularnie rozwijaliśmy wdrażane technologie i uwidoczniliśmy duże postępy w tworzeniu bolidu spalinowego. Zaawansowane prace toczą się w każdym obszarze konstrukcyjnym bolidu począwszy od napędu do struktur kompozytowych.

 

WKRACZAMY W NOWY SEZON

W czwartek 1 października oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny sezon działalności naszego zespołu. Na zespołowym spotkaniu ogólnym podsumowaliśmy efekty prac w poprzednim sezonie i przedstawiliśmy strategiczne cele na przyszłość. Przed nami wiele wyzwań, w grudniu planujemy wziąć udział w wirtualnych zawodach SAE Australasia, a w okresie zimowym zorganizować polski event Formuły Student. Tymczasem początkiem października rozpoczęliśmy jesienny cykl rekrutacyjny, podczas którego można aplikować do jednego z ośmiu działów AGH Racing. Dla każdego nowego członka szykujemy ciekawe wyzwania, świetną atmosferę i możliwość uczestniczenia w dużym projekcie. W ramach promocji weźmiemy udział w Targach Organizacji Studenckich, a wszyscy zainteresowani będą mogli poznać nas lepiej podczas wizyty w garażu.

PODSUMOWANIE OKRESU WAKACYJNEGO

Sezon wakacyjny planowo miał być ukoronowaniem naszego wysiłku w trakcie minionego roku akademickiego. Jeszcze zimą zakwalifikowaliśmy się na zawody Formuły Student w Hiszpanii, Włoszech oraz Czechach.

Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy na nowe wyzwania. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany i rywalizacja w tych krajach została odwołana.

Jako zespół czyniliśmy ogromne wysiłki, aby mimo to móc zaprezentować nasz bolid szerszemu gronu. Gdy sytuacja epidemiczna w Europie zaczęła wyglądać bardziej optymistycznie, udanie zaaplikowaliśmy na zawody FS Alpe Adria w Chorwacji, a także FS Russia. Cały team wykonał ogrom pracy związanej z formalnościami i przygotowaniem auta. Niestety kilka dni przed planowym rozpoczęciem zawodów, organizatorzy poinformowali nas o odwołaniu wydarzenia z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju z Półwyspu Bałkańskiego. Do skutku nie doszedł również wyjazd do Rosji. Z powodu zamkniętych granic zmuszeni byliśmy do zrezygnowania z udziału w zawodach na wschodzie.

LETNIE TESTY BOLIDÓW

Zamiast podboju europejskich torów pozostały nam testy naszych bolidów. Pierwsze zorganizowaliśmy na torze Moto Park Kraków. Pierwszego dnia towarzyszyła nam spalinowa "Grażyna", w której testowaliśmy nową skrzynię biegów z własnymi przełożeniami. Natomiast drugiego dnia zespół testował wpływ poszczególnych ustawień zawieszenia na czasy konkurencji dynamicznych elektrycznego "Lema". Niedługo później mieliśmy okazję z naszym "elektrykiem" pojeździć na torze Autodrom Jastrząb. Podczas testów towarzyszyli nam youtuberzy z kanału Terenwizja. Ich materiał będzie wkrótce dostępny w serwisie YouTube.

MOTO SHOW KATOWICE

W niedzielę 6 września wzięliśmy udział w katowickim Moto Show, które zostało zorganizowane na lotnisku Muchowiec. Uczestnicy wydarzenia mogli wypatrywać namiotu AGH Racing, gdzie czekali członkowie naszego zespołu oraz, oczywiście, bolid. Chętnie opowiadaliśmy o szczegółach naszego projektu i wszystkim, co związane z budową elektrycznego bolidu.

 

 

Źródło: AGH Racing

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.