Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Kolejna generacja systemu przetwarzania końcowego S1 firmy AM Solutions - technologia obróbki wykańczającej 3D

2020-10-16

Dzięki licznym funkcjom technicznym najnowsza generacja systemu przetwarzania końcowego S1 firmy AM Solutions - technologia przetwarzania końcowego 3D wyznacza nowe standardy w zakresie odpylania i czyszczenia elementów drukowanych w 3D. Obejmują one obracany kosz obrotowy zapewniający ergonomiczny załadunek / rozładunek i zapobiegający zanieczyszczeniu otoczenia maszyny, obrotowe dysze strumieniowe zapobiegające ponownemu zanieczyszczeniu obrabianych części oraz konstrukcja całkowicie zgodna z normami ATEX. Oczywiście delikatna i jednocześnie intensywna obróbka, łatwa i bezpieczna zmiana śrutownicy oraz łatwe przejście z trybu automatycznego na ręczny zapewniają wydajne i spójne wyniki obróbki o wysokiej jakości.

 

Kolejna generacja systemu przetwarzania końcowego S1 firmy AM Solutions - technologia obróbki wykańczającej 3D

Bardziej spójne wyniki, wyższa wydajność i czystsze elementy do automatycznego odpylania i czyszczenia elementów drukowanych 3D


Nowy system S1 do automatycznego odpylania i czyszczenia małych i średnich ilości wydrukowanych w 3D elementów z tworzyw sztucznych oferuje liczne funkcje techniczne. Zapewniają one, że zadania związane z obróbką końcową mogą być wykonywane wydajniej, bezpieczniej i bardziej konsekwentnie niż w przypadku innych urządzeń dostępnych na rynku

Elementy z tworzyw sztucznych drukowane za pomocą proszkowych systemów druku 3D wymagają całkowitego usunięcia resztek proszku i doskonałego przygotowania powierzchni. Ma to zasadnicze znaczenie dla powodzenia kolejnych operacji produkcyjnych, takich jak malowanie lub powlekanie. AM Solutions - technologia przetwarzania końcowego 3D, oddział grupy Rösler i specjalizująca się w obróbce końcowej, całkowicie przeprojektowała swój system obróbki powierzchni S1. Ta ekonomiczna jednostka typu plug-and-play jest idealna do automatycznego odpylania i czyszczenia małych i średnich objętości detali.

Nowa konstrukcja maszyny umożliwia łatwe przejście z obsługi automatycznej na ręczną bez czasochłonnej wymiany narzędzi. Może to być bardzo korzystne w przypadku obróbki nieco większych pojedynczych elementów. Operator musi tylko odblokować obrotowy kosz i przesunąć go na tył kabiny. Zapewnia to przestrzeń roboczą do ręcznej obsługi i śrutowania nieco większych elementów. Przemyślana konstrukcja sprawia, że operator nie jest narażony na żadne ruchome części, dzięki czemu nie są potrzebne żadne dodatkowe zabezpieczenia.


Istotną cechą S1 jest to, że wnętrze obudowy i obrotowy kosz są wyłożone antystatyczną powłoką poliuretanową. Precyzyjnie określona twardość wykładziny kosza zapobiega zabrudzeniom kolorystycznym obrabianych elementów. Ponadto specjalna konstrukcja kosza zapewnia optymalną dystrybucję i mieszanie składników podczas czyszczenia. W połączeniu z oscylacyjnymi dyszami strumieniowymi, gwarantuje to skuteczną i delikatną obróbkę strumieniową komponentów w krótkich czasach cykli.

Automatyczne odpylanie - szybkie, niezawodne i spójne

Zintegrowany kosz obrotowy umożliwia w pełni zautomatyzowane przetwarzanie wsadów do 25 litrów i maksymalnej wadze wsadu do 50 kg. Specjalna konstrukcja kosza zapewnia optymalną dystrybucję i mieszanie składników podczas operacji śrutowania. To, w połączeniu z obrotowymi dyszami strumieniowymi, gwarantuje skuteczną i delikatną obróbkę strumieniową komponentów w krótkich cyklach. W zależności od zadania wykończeniowego, operacja śrutowania może być prowadzona z użyciem kulek szklanych lub odpowiedniego tworzywa sztucznego. Po zakończeniu cyklu śrutowania, w przeciwieństwie do konwencjonalnych szaf, w których dysze nadmuchowe są odchylane do góry, w S1 dysze są automatycznie odchylane z kosza. Zapobiega to opadaniu proszku zgromadzonego na uchwycie dyszy strumieniowej z powrotem do kosza i ponownym zanieczyszczeniu czyszczonych elementów podczas późniejszego wytrząsania.

Do załadunku i rozładunku kosz obraca się do dużego otworu z przodu kabiny, ale pozostaje całkowicie w komorze piaskowania. Pozwala to na ergonomiczny załadunek i rozładunek obrabianych elementów bez ryzyka zanieczyszczenia bezpośredniego otoczenia maszyny proszkiem.

Sterownik PLC S1 umożliwia przechowywanie wielu programów czyszczenia z parametrami specyficznymi dla przedmiotu obrabianego, takimi jak ciśnienie piaskowania i prędkość obrotowa kosza. Parametry te są stale monitorowane podczas całego procesu. Mogą być przechowywane w sterownikach maszyny lub przesyłane do systemu komputerowego wyższego poziomu. W przypadku odchyleń od określonych parametrów PLC generuje ostrzeżenie dźwiękowe lub wizualne.

Zintegrowana ochrona zdrowia, pracy i komponentów

Inną istotną cechą S1 jest to, że wnętrze obudowy i obrotowy kosz są wyłożone antystatyczną powłoką poliuretanową. Precyzyjnie określona twardość Shore'a wyłożenia kosza zapobiega zabrudzeniom kolorystycznym obrabianych elementów. Proszek wirujący podczas procesu podmuchu jest wybuchowy. Dostawcy sprzętu często przekazują ten potencjalny problem operatorom sprzętu, żądając, aby ilość proszku wprowadzanego do maszyny nie przekraczała określonego limitu. AM Solutions - technologia przetwarzania końcowego 3D rozwiązała ten problem, wykorzystując komponenty, takie jak silniki i zawory, które są zgodne ze standardami ATEX.


Podczas załadunku i rozładunku S1, kosz obraca się w kierunku dużego otworu z przodu kabiny, ale pozostaje całkowicie w komorze śrutowniczej. Pozwala to na ergonomiczny załadunek i rozładunek obrabianych elementów bez ryzyka zanieczyszczenia bezpośredniego otoczenia maszyny proszkiem.

Ze względu na stosunkowo niską emisję hałasu <= 80 dB (A) - przy piaskowaniu 3 bar - oraz hermetycznym drzwiom maszyny S1, można pracować bez okularów ochronnych i ochrony przed hałasem.

Skuteczna klasyfikacja mediów zapewniająca niezmiennie dobre wyniki procesu

Oprócz panelu sterowania, sterownika PLC, odpylacza i łatwo wymienialnego pojemnika na media, kompaktowy system przetwarzania końcowego S1 ma również zintegrowany system klasyfikacji mediów. Składa się z cyklonu i wibratora sitowego do odprowadzania pyłu i uszkodzonych mediów. Tylko niezmiennie wysoka jakość mediów zapewnia wysoką jakość śrutowania.

Wreszcie maszyna jest wyposażona w dwa okienka podglądu (do automatycznego i ręcznego śrutowania). „Kurtyna powietrzna” zapobiega uderzaniu strumienia powietrza w szyby.

Dzięki przemyślanej konstrukcji technicznej nowy S1 spełnia nie tylko najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i wydajności procesów, ale także w zakresie ochrony miejsca pracy i zdrowia pracowników.

www.solutions-for-am.com

 

Rösler Oberflächentechnik GmbH od ponad 80 lat aktywnie działa w dziedzinie przygotowania i wykańczania powierzchni. Jako lider na rynku światowym oferujemy kompleksowe portfolio sprzętu, materiałów eksploatacyjnych i usług w zakresie technologii masowego wykańczania i śrutowania dla szerokiego spektrum różnych branż. Nasza gama około 15 000 materiałów eksploatacyjnych, opracowanych w centrach testowych zlokalizowanych na całym świecie, służy naszym klientom do rozwiązywania ich indywidualnych potrzeb wykończeniowych. Pod marką AM Solutions oferujemy liczne rozwiązania sprzętowe i usługi w zakresie wytwarzania addytywnego / druku 3D. Co nie mniej ważne, jako nasze centralne centrum szkoleniowe, Akademia Rösler oferuje praktyczne, praktyczne seminaria na temat masowego wykańczania i śrutowania, odchudzonego zarządzania i wytwarzania przyrostowego. Oprócz niemieckich zakładów produkcyjnych w Untermerzbach / Memmelsdorf i Bad Staffelstein / Hausen, grupa Rösler posiada globalną sieć 15 oddziałów produkcyjnych / handlowych i 150 agentów handlowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.rosler.com

 

Źródło: Rösler Oberflächentechnik GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.