Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

YAMAWA EUROPE PRAGNIE PRZEDSTAWIĆ NOWY KATALOG YEU21

2021-04-09

Yamawa Europe, europejska filia japońskiego producenta będącego światowym liderem w segmencie rozwiązań do gwintowania i narzynania, przedstawia nowy European Catalogue YEU21. Katalog z odnowioną treścią i zawierający liczne innowacje produktowe w porównaniu do poprzednich edycji, pierwszy zaprojektowany i opracowany przez Yamawa Europe, który umożliwia firmie jeszcze większe zbliżenie do swoich europejskich klientów dzięki najlepszej japońskiej technologii.

 

YAMAWA EUROPE PRAGNIE PRZEDSTAWIĆ NOWY KATALOG YEU21

Yamawa Europe, europejska filia japońskiego producenta będącego światowym liderem w segmencie rozwiązań do gwintowania i narzynania, przedstawia nowy European Catalogue YEU21.

Katalog z odnowioną treścią i zawierający liczne innowacje produktowe w porównaniu do poprzednich edycji, pierwszy zaprojektowany i opracowany przez Yamawa Europe, który umożliwia firmie jeszcze większe zbliżenie do swoich europejskich klientów dzięki najlepszej japońskiej technologii:

„Ten katalog jest pierwszym katalogiem w całości zaprojektowanym i opracowanym przez zespół Yamawa Europe, który powstał na podstawie opinii, które przesyłali firmie przez lata jej partnerzy, klienci i użytkownicy jej wyrobów. Wdrożenie uzyskanych wskazówek doprowadziło do niezwykłej zmiany w strukturze i mechanizmach wyszukiwania produktów w porównaniu z poprzednimi wydaniami katalogu Yamawa i zapoczątkowało możliwość użycia kompletnego i prostszego w użyciu narzędzia” podkreśla Alessandro Sorgato, dyrektor generalny Yamawa Europe.

W katalogu Yamawa YEU21 znajdują się gwintowniki z niedawno wprowadzonej na rynek europejski grupy Z-PRO, do których należy seria VU, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności w nowoczesnych centrach obróbczych i przy zastosowaniu emulsji, gwintowniki HVS, które szybko stały się odniesieniem technicznym dla obróbki detali dużych rozmiarów i nowe gwintowniki MHRZ, zapewniające wysoką wydajność podczas gwintowania średnio twardych materiałów. Znalazła tam również miejsce nowa seria AUSP do nacinania gwintów zewnętrznych dla segmentu produkującego króćce rurowe (pipes), dostępne w wersjach G, Rp, Rc (PT).

Prezentowane są również gwintowniki serii PM do zastosowań na stalach stopowych typowych dla segmentu obróbki matryc, które uzupełniają gamę gwintowników z „czerwonym pierścieniem”, umożliwiając klientom efektywne pokrycie zakresu twardości od 25 do 45 HRC przy zastosowaniu najlepszych z możliwych rozwiązań.

Pozostała część gamy jest podzielona na 5 dodatkowych grup  (General purpose, Multi purpose, Material specific, High speed i Hand taps), które charakteryzują się specyfiką techniczną w zakresie materiałów narzędziowych, geometrii skrawania, obróbki powierzchniowej, które najlepiej odpowiadają  potrzebom produkcyjnym zakładów różniącymi się produkcją małych lub dużych partii, z mniej lub bardziej nowoczesnymi zasobami maszynowymi, koniecznością skupienia się na cenie lub wydajności narzędzia.

Katalog łączy cztery różne systemy wyszukiwania, które ułatwiają identyfikację i porównanie różnych produktów zarówno „przywiązanym„ użytkownikom jak i tym, którzy dopiero zbliżają się do świata Yamawa. W szczególności, Yamawa Europe oferuje następujące metody wyszukiwania produktów:

  • Alphanumerical Index: rodzaj „wykazu technicznego”, który po zidentyfikowaniu najodpowiedniejszej Tap series spośród 6 grup, zawiera informacje o dostępnym asortymencie i dane techniczne dotyczące użytkowania produktu.
  • System Chart: w celu zidentyfikowania w kilku krokach odpowiedniego gwintownika w zależności od zastosowania (obrabiany materiał, otwór nieprzelotowy lub przelotowy, przez usuwanie lub odkształcanie ...) oraz klasyfikacji Tap series.
  • Rodzaj gwintowania: lista wszystkich produktów dostępnych w katalogu z podziałem na różne rodzaje gwintów (M, MF, UNC, UNF ...)
  • Rozmiar: lista wszystkich rozmiarów gwintowników dostępnych w każdym dziale katalogu

W celu uzupełnienia oferty Yamawa Europe, oprócz licznych nowości wprowadzonych do katalogu warto zwrócić uwagę na poprawę obsługi klienta, dzięki nowej dostępności zapasów dla szerokiej gamy nietypowych średnic i skoków, jak na przykład nieparzyste gwintowniki metryczne (M11, M13, M15, M17, M19), do gwintów lewoskrętnych, do gwintów BSW i UNEF, dla UNC-UNF tolerancja 3B w normach JIS i ANSI.

Link do katalogu:

https://www.yamawa.eu/pl/new-yamawa-european-catalogue-yeu21/

 
 

 
Źródło: YAMAWA
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.