Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

AM Solutions na wystawie formnext, 16 - 19 listopada 2021, we Frankfurcie

2021-11-04

Na tegorocznych targach formnext we Frankfurcie AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D prezentuje nie jedną, ale trzy maszyny wyznaczające trendy. Nowa maszyna S1 Wet została opracowana specjalnie do usuwania resztek proszku oraz wyrównywania i ujednolicania powierzchni metalowych elementów 3D. Dzięki S2, eksperci w dziedzinie zautomatyzowanych rozwiązań do obróbki końcowej prezentują pierwszą maszynę do obróbki strumieniowo-ściernej elementów drukowanych 3D z polimerów w trybie indeksowania i ciągłego przepływu.

 

AM Solutions na wystawie formnext, 16 - 19 listopada 2021, we Frankfurcie

Innowacyjne nowe produkty wyznaczają nowe standardy w zakresie obróbki końcowej i obróbki wykończeniowej powierzchni

Na tegorocznych targach formnext we Frankfurcie AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D prezentuje nie jedną, ale trzy maszyny wyznaczające trendy. Nowa maszyna S1 Wet została opracowana specjalnie do usuwania resztek proszku oraz wyrównywania i ujednolicania powierzchni metalowych elementów 3D. Dzięki S2, eksperci w dziedzinie zautomatyzowanych rozwiązań do obróbki końcowej prezentują pierwszą maszynę do obróbki strumieniowo-ściernej elementów drukowanych 3D z polimerów w trybie indeksowania i ciągłego przepływu. Szczególnie interesująca będzie oferta systemu C2, który umożliwia chemiczne wygładzanie powierzchni i nakładanie kolorowego barwnika w jednej maszynie.

Rosnące wykorzystanie produkcji addytywnej do produkcji seryjnej standardowych komponentów idzie w parze z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi jakości, spójności i efektywności kosztowej obróbki i wykończenia powierzchni elementów drukowanych 3D. W tym celu AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D, oddział firmy Rösler Oberflächentechnik GmbH, specjalizujący się w zautomatyzowanej obróbce końcowej i rozwiązaniach do obróbki powierzchni, prezentuje na tegorocznych targach formnext (hala 12, stoisko C 119) różne innowacyjne rozwiązania. Nowe systemy zostały opracowane specjalnie z myślą o produkcji seryjnej elementów drukowanych 3D z metalu i tworzyw sztucznych.

Ciągłe usuwanie proszku, ujednolicanie powierzchni i wygładzanie elementów metalowych

Jednym z nich jest urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej na mokro S1 Wet, które zostało opracowane specjalnie do obróbki końcowej elementów drukowanych 3D z metalu. Oprócz usuwania resztek proszku, kompaktowy system plug and play umożliwia również ujednolicenie i wygładzenie powierzchni. W zależności od chropowatości powierzchni surowych elementów, metoda S1 Wet może zapewnić niskie wartości Ra. W pewnym stopniu jest to możliwe nawet na powierzchniach wewnętrznych przejść i/lub pustych przestrzeni. Proces obróbki na mokro zapobiega tworzeniu się palnych lub wybuchowych mieszanek przez małe cząstki metalu usuwane z obrabianych elementów, pył i wióry. Dlatego nie wymaga on instalacji akcesoriów ochronnych ATEX. Powstająca na powierzchni detalu warstwa wody zapobiega wtrąceniom mediów ściernych. Opcjonalnie, zintegrowany system recyklingu ścieków konsekwentnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z zawiesiny składającej się ze ścierniwa i wody, ograniczając w ten sposób zużycie wody. System S1 Wet może być wykorzystywany do różnorodnych zadań związanych z obróbką końcową, począwszy od ręcznej obróbki pojedynczych elementów, aż po w pełni zautomatyzowaną pracę w trybie wsadowym.


Nowy system obróbki strumieniowo-ściernej na mokro S1 Wet został opracowany specjalnie do usuwania resztek proszku oraz ujednolicania i wygładzania powierzchni elementów drukowanych 3D wykonanych z metalu. Ze względu na zastosowanie procesu na mokro, kompaktowy system plug and play nie wymaga żadnych akcesoriów ochronnych ATEX.

Wydajne przetwarzanie końcowe w trybie indeksowania przepływu ciągłego

Umieszczanie w maszynie całych partii elementów z tworzyw sztucznych, wyprodukowanych za pomocą systemów drukujących ze złożem proszkowym, wybór odpowiedniego programu obróbki, a wszystko odbywa się w pełni automatycznie. Dzięki nowej maszynie do obróbki strumieniowo-ściernej S2, zgodnej z wymaganiami dyrektywy ATEX, AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D spełnia to zapotrzebowanie na efektywną, oszczędzającą czas i personel obróbkę końcową o powtarzalnych rezultatach. Po umieszczeniu w maszynie, elementy obrabiane przechodzą delikatnie przez specjalną taśmę zębatą w przepływie jednoelementowym. Pozwala to na całkowite usunięcie resztek proszku. W zależności od zastosowanych środków do obróbki strumieniowo-ściernej, powierzchnia obrabianego przedmiotu może być również homogenizowana lub poddawana kulkowaniu. Zintegrowany z systemem plug and play system czyszczenia i recyklingu ścierniwa jest głównym powodem osiągania absolutnie czystych i powtarzalnych wyników. Zapewnia to stałą, wysoką jakość ścierniwa. Wniosek patentowy dotyczący maszyny i procesu jest w trakcie rozpatrywania.


Nowy system S2 umożliwia wydajną obróbkę końcową elementów z tworzyw sztucznych, wyprodukowanych za pomocą systemów drukujących ze złożem proszkowym, w trybie indeksowania i przepływu ciągłego.

Przyjazne dla środowiska chemiczne wygładzanie powierzchni i nakładanie barwnika w jednej maszynie

Projekt C2, zaprezentowany na targach formnext jako rozwiązanie koncepcyjne, opiera się na obszernym know-how firmy Rösler w zakresie budowy urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. Innowacyjny system C2 (zgłoszenie patentowe w toku) umożliwia w pełni automatyczne chemiczne wygładzanie powierzchni elementów drukowanych seryjnie w 3D z popularnych polimerów i elastomerów (w tym TPU). W ten sposób kosztowne przenoszenie pojedynczych elementów jest całkowicie wyeliminowane w tej operacji obróbki końcowej. Ponadto, w przyszłości, w ramach modernizacji, możliwe będzie również nanoszenie barwnika na obrabiane elementy.


Innowacyjny system C2 (zgłoszenie patentowe w toku) umożliwia w pełni automatyczne chemiczne wygładzanie powierzchni elementów drukowanych seryjnie w 3D z popularnych polimerów i elastomerów (w tym TPU). W późniejszym czasie możliwe będzie również nanoszenie barwnika na obrabiane elementy. Do operacji wygładzania chemicznego AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D opracowała nieszkodliwe media do obróbki, umożliwiające przyjazne dla środowiska działanie.

Szczególnie interesujące jest to, że nieszkodliwe media do obróbki, opracowane przez AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D, umożliwiają przyjazne dla środowiska chemiczne wygładzanie powierzchni, dzięki czemu zużyte media mogą być łatwo utylizowane bez żadnych ograniczeń środowiskowych. Nowy system C2 będzie dostępny w sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku.

AM Solutions - technologia obróbki końcowej 3D na targach formnext,

hala 12, stoisko C119

www.solutions-for-am.com

 

Rösler Oberflächentechnik GmbH
Od ponad 80 lat prywatna firma Rösler Oberflächentechnik GmbH jest aktywnie zaangażowana w dziedzinie przygotowania i wykańczania powierzchni. Jako światowy lider na globalnym rynku oferujemy obszerne portfolio urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i usług w zakresie technologii masowej obróbki wykańczającej i śrutowania dla szerokiego spektrum różnych branż przemysłowych. Nasza oferta, około 15000 materiałów eksploatacyjnych, opracowanych w centrach testowych na całym świecie, służy naszym klientom w szczególności do rozwiązywania ich indywidualnych potrzeb w zakresie obróbki wykańczającej. Pod marką AM Solutions oferujemy liczne rozwiązania sprzętowe oraz usługi w zakresie wytwarzania przyrostowego/druku 3D. Wreszcie, co nie mniej ważne, nasz centralny ośrodek szkoleniowy „Akademia Röslera” oferuje praktyczne seminaria z zakresu masowej obróbki wykańczającej i śrutowania oraz szczupłego zarządzania i wytwarzania przyrostowego. Oprócz niemieckich zakładów produkcyjnych w Untermerzbach/Memmelsdorf i Bad Staffelstein/Hausen grupa Rösler posiada globalną sieć 15 oddziałów produkcyjnych/sprzedażowych i 150 przedstawicielstw handlowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.rosler.com

 

Źródło: Rösler Oberflächentechnik GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.