Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Precyzyjna obróbka mniejszych średnic

2021-11-04

Lider w dziedzinie obróbki skrawaniem metali , firma Sandvik Coromant, wprowadziła na rynek CoroCut® QI, asortyment płytek skrawających do obróbki rowków wewnętrznych i czołowych o mniejszych średnicach. Płytki CoroCut® QI, zoptymalizowane pod kątem lekkiego przebiegu i mniejszych oporów skrawania, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa procesu, wysoce niezawodną obróbkę rowków i precyzyjne odprowadzanie wiórów, co daje w efekcie lepszą jakość powierzchni obrobionej.

 

Precyzyjna obróbka mniejszych średnic 

Firma Sandvik Coromant wprowadza nowe narzędzia do obróbki rowków


CoroCut QI, zoptymalizowana obróbka rowków wewnętrznych i rowków czołowych o małej średnicy

Dodanie CoroCut® QI uzupełnia platformę CoroCut® Q, którą dotychczas tworzyły płytki CoroCut® QD do odcinania oraz CoroCut® QF do bezpiecznej obróbki rowków czołowych. CoroCut® QI to kompleksowy wybór zoptymalizowanych narzędzi do różnych zastosowań z zakresu odcinania i obróbki rowków, przeznaczonych do rowków o mniejszych średnicach. Wszystkie płytki pasują zarówno do oprawek narzędziowych do obróbki rowków wewnętrznych, jak i czołowych, co ułatwia użytkownikom wybór właściwego narzędzia.

Asortyment CoroCut® QI jest podzielony na obszary zastosowań: obróbkę rowków wewnętrznych oraz czołowych, i stanowi aktualizację oferty T-Max Q-Cut® 151.3. Ulepszona konstrukcja umożliwia lepszą kontrolę wiórów, wzrost produktywności o 10%, większą o 20% trwałość narzędzia, czemu sprzyjają węższe zakresy tolerancji zaokrąglenia krawędzi skrawającej i wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa przy obróbce rowków wewnętrznych i czołowych.

Kluczowe właściwości CoroCut® QI to optymalny kąt gniazda płytki, który zapewnia lżejszy przebieg i mniejsze opory skrawania, co sprzyja obróbce wolnej od drgań. Ponadto gniazdo mocujące płytkę ze złączem szynowym, w którym płytka osadzona jest w sposób stabilny i precyzyjny, ograniczający do minimum możliwość jej ruchu. Dodatkowo oprawki narzędziowe z mocowaniem śrubą zapewniają stabilność i wysoki poziom niezawodności procesu. Płytki z wysokiej jakości krawędzią wydłużają okres trwałości ostrza i zmniejszają chropowatość powierzchni obrobionej.

„Obróbka rowków może być techniką trudną do opanowania” – mówi Angélica González, menedżer ds. produktu zajmująca się platformą CoroCut® Q w firmie Sandvik Coromant. „Długie wysięgi, trudności z odprowadzaniem wiórów i zakleszczone wióry to częste wyzwania podczas obróbki rowków wewnętrznych i czołowych. Oferta CoroCut® QI została zaprojektowana po to, by przezwyciężyć te wyzwania w celu osiągnięcia optymalnych wyników. Ponadto większość narzędzi CoroCut® QI posiada wewnętrzne kanaliki doprowadzające chłodziwo, przez które trafia ono bezpośrednio na strefę skrawania, co umożliwia wydajne odprowadzanie wiórów przy minimalnych uszkodzeniach powierzchni.


CoroCut QI, zoptymalizowana obróbka rowków wewnętrznych i rowków czołowych o małej średnicy

„Im mniejszy rowek, tym trudniejszy do obróbki. Aby pokonać tę trudność, płytki CoroCut® QI są zaprojektowane specjalnie do obróbki małych średnic wymagających ogromnej precyzji. Na przykład minimalna średnica otworu w przypadku obróbki rowków wewnętrznych wynosi od 12 do 60 milimetrów (mm) przy głębokości skrawania 2 do 11 milimetrów. Płytek do obróbki rowków czołowych można używać do średnicy pierwszego przejścia z zakresu od 16 do 102 mm, przy głębokości skrawania od 5,5 do 20 mm”.

Dostępne są następujące geometrie płytek: -GF (szlifowana ostra płytka do obróbki rowków wewnętrznych), -TF (o geometrii wynikającej bezpośrednio z prasowania do obróbki rowków czołowych i wewnętrznych oraz toczenia), a także -RM (idealna do toczenia nieliniowego, jak np. profilowanie wewnętrzne i od strony czoła).

„CoroCut® QI to zmodernizowana wersja naszego poprzedniego systemu do obróbki rowków” – kontynuuje González. „Testy, w których dokonano porównania z produktami konkurencji, wykazały wyższy poziom niezawodności i lepsze odprowadzanie wiórów, aby uzyskać mniejszą chropowatość powierzchni obrobionej”.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie CoroCut® QI, odwiedź witrynę Sandvik Coromant tutaj

 

Źródło: Sandvik Coromant

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.