Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Szlifierka JUNKER: maksymalna precyzja

2022-03-18

Szlifierka do wałków QUICKPOINT firmy JUNKER imponuje ogromną wydajnością i elastycznością w jednym procesie mocowania. Sisamex produkuje wały zębate z maksymalną precyzją przy jednoczesnym skróceniu czasu procesu pomocniczego; zapewnia to wydajną produkcję przy niskich kosztach obsługi.

 

Dobrze przemyślana technologia do ekonomicznego szlifowania wałów zębatych.

Szlifierka JUNKER: maksymalna precyzja

Szlifierka do wałków QUICKPOINT firmy JUNKER imponuje ogromną wydajnością i elastycznością w jednym procesie mocowania. Sisamex produkuje wały zębate z maksymalną precyzją przy jednoczesnym skróceniu czasu procesu pomocniczego; zapewnia to wydajną produkcję przy niskich kosztach obsługi.

Sisamex przetwarza średnio 160 000 wałów zębatych rocznie w Meksyku za pomocą szybkich szlifierek QUICKPOINT. Francisco Vélez García, osoba odpowiedzialna za procesy w Sisamex, potwierdza: „Ta maszyna łączy precyzję i maksymalną elastyczność, ponieważ szlifierka do wałków jest uniwersalna w użyciu i ma ogromną wydajność”. Zakład produkcyjny znajduje się w Cd. Gral. Escobedo, N.L., jeden z największych ośrodków przemysłowych w Meksyku.

Pojedynczy proces mocowania

Jedną z wyjątkowych zalet technicznych jest szlifowanie wału przekładni w jednym procesie mocowania. Sisamex inwestuje w ekonomiczny proces mielenia, który oszczędza czas i pieniądze.

Wał zębaty jest zaciśnięty między środkami w celu obróbki średnic zewnętrznych i powierzchni czołowych. Konik CNC wycofuje się do obróbki stożka wewnętrznego, przy czym wał przekładni jest utrzymywany i prowadzony przez podtrzymkę. Firma przemysłowa przetwarza różne rodziny detali do wałów zębatych na QUICKPOINT, pokazując wszechstronność szlifierki JUNKER.

Pan Vélez García wyjaśnia: „Różne rodzaje obrabianych przedmiotów są wymieniane kilka razy dziennie. Możemy elastycznie przezbroić szlifierkę bez komplikacji i w najkrótszym możliwym czasie. Temperatura w zakładzie jest regulowana w zakresie od 23 do 26°C. Gwarantuje to stabilny proces mielenia za pomocą wewnątrzprocesowych systemów pomiarowych stosowanych przez JUNKER. Wysoka zdolność procesu (CpK) jest osiągana dzięki zastosowaniu szlifierki JUNKER."

Wysoką zdolność technologiczną (CpK) uzyskuje się dzięki zastosowaniu szlifierki JUNKER


Wały zębate Sisamex
: Bardzo precyzyjny wał zębaty jest wbudowany w mocne ciężarówki.(Źródło: Sisamex)

 

Szlifierka wyposażona jest w wewnętrzną bramę załadowczą do załadunku i rozładunku. Przejście na nowy typ obrabianego przedmiotu w QUICKPOINT jest możliwe przy niskich kosztach – a to z kolei skraca do minimum czasy pomocniczego procesu.

Dzięki szlifierce JUNKER obniżyliśmy koszty produkcji i zoptymalizowaliśmy proces szlifowania

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki usługom JUNKER

„Szlifierka QUICKPOINT jest sercem produkcji, dlatego szybki serwis jest dla nas bardzo ważny. Dzięki wsparciu technicznemu firmy JUNKER udało się znacznie skrócić przestoje”, mówi Vélez García. Zainstalowane elementy szlifierki są dostosowane do indywidualnych potrzeb , zmienna i najwyższej jakości. Korzystanie z nich pozwala firmie JUNKER zaoszczędzić dodatkowe koszty utrzymania. Pan Vélez García dodaje: „Dzięki szlifierce JUNKER obniżyliśmy koszty produkcji i zoptymalizowaliśmy proces szlifowania”.

Współpraca biznesowa istnieje od 2012 roku. Sisamex zatrudnia zaangażowanych ekspertów w dziedzinie szlifowania z niewiarygodną wiedzą technologiczną. To łączy obie firmy i ułatwia planowanie, przetwarzanie i późniejszą realizację.

Udało się znacznie skrócić przestoje dzięki wsparciu technicznemu firmy JUNKER


Szlifowanie wewnętrzne cylindryczne
: Precyzyjnie obrobione wewnętrzne powierzchnie końcowe wału przekładni. (Źródło: SISAMEX)


Szlifowanie cylindryczne
: W przypadku szlifowania cylindrycznego przedmioty obrabiane mocowane są między kłami lub w uchwycie mocującym. (Źródło: JUNKER)


Elastyczna, wysokowydajna szlifierka
: Standardowe operacje QUICKPOINT to występy, średnice zewnętrzne, stożki, skosy i wgłębienia. (Źródło: JUNKER)


Szlifowanie wewnętrzne cylindryczne
: Szlifowanie wewnętrzne cylindryczne umożliwia precyzyjną obróbkę wewnętrznych powierzchni funkcjonalnych, takich jak wiercone otwory, stożki czy powierzchnie czołowe. (Źródło: JUNKER)

 

 

Źródło: JUNKER

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.