Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Innoform 2022

Informacje prasowe

 

HELITRONIC G 200 - Najnowsza szlifierka firmy WALTER na GrindingHub 2022

2022-03-24

Podczas targów GrindingHub 2022 w Stuttgarcie w dniach 17-20 maja WALTER prezentuje w hali 9 stoisko A 50 najnowszy dodatek do gamy maszyn: szlifierkę narzędziową HELITRONIC G 200 z innowacyjną koncepcją maszyny i niewielkimi wymiarami.

 

Nasza nowa maszyna na GrindingHub 2022

HELITRONIC G 200 - Najnowsza szlifierka firmy WALTER z innowacyjną koncepcją maszyny zostanie zaprezentowana na GrindingHub 2022

Podczas targów GrindingHub 2022 w Stuttgarcie w dniach 17-20 maja WALTER prezentuje w hali 9 stoisko A 50 najnowszy dodatek do gamy maszyn: szlifierkę narzędziową HELITRONIC G 200 z innowacyjną koncepcją maszyny i niewielkimi wymiarami.

Na powierzchni poniżej 2,3 m2 HELITRONIC G 200 oferuje ekonomiczne szlifowanie narzędzi: produkcję i ostrzenie narzędzi obrotowo-symetrycznych w zakresie średnic od 1 do 125 mm, przy maksymalnej długości narzędzia 235 mm i z wagą narzędzia do 12kg. Maksymalna średnica ściernicy wynosi 150 mm.

Maksymalna pojemność narzędziowa systemu ładowania to np. 500 narzędzi o średnicy 3 mm. „Top Loader” wykorzystuje standardowe palety robota i oferuje automatyczne uczenie dla krótkich czasów ustawiania.

HELITRONIC G 200 korzysta ze sprawdzonego na całym świecie oprogramowania do szlifowania HELITRONIC TOOL STUDIO firmy WALTER, które oferuje łatwe programowanie z największą możliwą elastycznością.

Zamów bezpłatny bilet wstępu tutaj (przesyłka nastąpi w kwietniu 2022)

 

Nowa opcja czujnika 3D dla maszyn pomiarowych HELICHECK PLUS i HELICHECK PRO

Tę nową opcję pokażemy na targach CONTROL 2022 w Stuttgarcie w dniach 03.06. Maj 2022 w hali 7 stoisko 7302 oraz na targach GrindingHub 2022 w Stuttgarcie w dniach 17-20. Maj 2022 w hali 9 stoisko A50 .

 

Dla maszyn pomiarowych HELICHECK PRO, HELICHECK PLUS i ich wersji LONG oferujemy teraz czujnik 3D jako opcję do w pełni automatycznego pomiaru i digitalizacji narzędzi i detali.

Gdy geometria narzędzia skrawającego, podziałka i spirala różnią się w zależności od krawędzi skrawającej, mówimy o narzędziach o wysokiej wydajności. Stawiają one nie tylko wysokie wymagania dotyczące produkcji, ale także pomiaru. Ze względu na wiele różnych parametrów zalecany jest znacznie szybszy pomiar laserowy 3D, na przykład za pomocą WALTER HELICHECK 3D. Jednak do pełnego pomiaru potrzebna była również bardziej precyzyjna, konwencjonalna maszyna pomiarowa dla niektórych kryteriów pomiarowych. Do tej pory dwie maszyny pomiarowe były niezbędne dla wyrafinowanych narzędzi, takich jak te powszechnie stosowane w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy medycznej. Dzięki nowemu opcjonalnemu pomiarowi laserowemu 3D już tak nie jest.

DWIE MASZYNY W OBSZARZE JEDNEJ

Pomiar laserowy 3D jest teraz dostępny jako opcja dla  maszyn pomiarowych HELICHECK PRO  i  HELICHECK PLUS  . „W rezultacie klienci mają do dyspozycji dwie maszyny pomiarowe na tym samym obszarze, co jedna”, wyjaśnia Siegfried Hegele, kierownik ds. aplikacji. Czujnik 3D wizualizuje obrabiany przedmiot jako chmurę punktów. Na tym trójwymiarowym obrazie można następnie przeprowadzać różne pomiary Operator umieszcza ten obraz na rysunkach inżynierskich 3D lub na rysunkach części wzorcowej, aby pokazać różnice w oprzyrządowaniu. „Klienci posiadający wiele lokalizacji mogą porównać skany z różnych maszyn, a następnie zobaczyć, które operacje mają różnice produkcyjne”, mówi Hegele.

SKANER 3D NOWEJ GENERACJI

Opcjonalny czujnik laserowy to zmiana pokoleniowa w technologii skanowania. Ma czterokrotnie większą rozdzielczość, a maszyna pomiarowa z wysokiej klasy komputerem PC może jednocześnie przetwarzać czterokrotnie więcej danych. Ponadto rozszerzono kąt obrotu głowicy skanującej, który wynosi teraz od -55° do 90°, co umożliwia również pełne skanowanie płytek wymiennych.

Zamów   bezpłatny bilet wstępu tutaj

Źródło. WALTER

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.