Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

HELITRONIC G 200 - Najnowsza szlifierka firmy WALTER na targach GrindingHub 2022.

2022-04-25

Firma WALTER zaprezentuje swój najnowszy produkt do oferty maszyn na targach GrindingHub 2022 w Stuttgarcie, w Niemczech, w dniach od 17 do 20 maja w hali 9 na stanowisku A50: Szlifierka narzędziowa HELITRONIC G 200 z innowacyjną koncepcją maszyny i niewielką powierzchnią zabudowy.

 

HELITRONIC G 200 - Najnowsza szlifierka firmy WALTER z innowacyjną koncepcją maszyny zostanie zaprezentowana na targach GrindingHub 2022.

Firma WALTER zaprezentuje swój najnowszy produkt do oferty maszyn na targach GrindingHub 2022 w Stuttgarcie, w Niemczech, w dniach od 17 do 20 maja w hali 9 na stanowisku A50: Szlifierka narzędziowa HELITRONIC G 200 z innowacyjną koncepcją maszyny i niewielką powierzchnią zabudowy.


HELITRONIC G 200 firmy WALTER: Nowa innowacyjna koncepcja szlifierki narzędziowej o niewielkiej powierzchni podstawy

Przy powierzchni podstawy poniżej 2,3 m2 maszyna HELITRONIC G 200 oferuje ekonomiczną obróbkę narzędzi w najlepszym wydaniu: Produkcja i ostrzenie rotacyjnie symetrycznych narzędzi w zakresie średnic od 1 do 125 mm, o maksymalnej długości narzędzia 235 mm i ciężarze do 12 kg. Maksymalna średnica ściernicy wynosi 150 mm.

Ergonomiczna konstrukcja oraz zintegrowany i odchylany wielofunkcyjny panel dotykowy z monitorem 21,5" ułatwiają obsługę i dostęp do obszaru roboczego. Konstrukcja kolumny i nisko-wibracyjne łoże z odlewu mineralnego zapewniają wysokie właściwości tłumiące i stabilność temperaturową dla maksymalnej precyzji wyników szlifowania. Osie liniowe X, Y, Z spełniają wysokie standardy jakości firmy WALTER, a osie obrotowe A i C wyposażone są w silniki bezpośrednie, które oferują maksymalną żywotność przy minimalnym nakładzie pracy. Dla maksymalnej elastyczności opcjonalnie dostępny jest system załadunku: „Podajnik Top" jest zintegrowany bezpośrednio z obszarem roboczym maszyny i oferuje łatwy dostęp bez zwiększania powierzchni maszyny. Nadaje się do narzędzi o średnicy od 3 mm do 16 mm, maksymalna pojemność systemu załadowczego wynosi np. 500 narzędzi o średnicy 3 mm. „Podajnik Top" wykorzystuje standardowe palety robotów i oferuje automatyczne uczenie dla krótkich czasów ustawiania.


Opcja "Podajnik Top" oferuje automatyzację bez zwiększania powierzchni użytkowej maszyny

HELITRONIC G 200 wykorzystuje sprawdzone na całym świecie oprogramowanie do szlifowania HELITRONIC TOOL STUDIO firmy WALTER, które oferuje proste programowanie z największą możliwą elastycznością.

 

 

Źródło: Walter Maschinenbau GmbH

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.