Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Plastikowe odpady zmieniają mobilność

2022-07-02

Nie, w igus® nie produkujemy rowerów. Jednak już od 25 lat opracowujemy ruchome części i dostarczamy je producentom rowerów na całym świecie. „Chcemy umożliwić przemysłowi rowerowemu produkcję rowerów z tworzyw sztucznych”. Z tego pomysłu narodziła się platforma igus:bike.

 

Plastikowe odpady zmieniają mobilność

Na Hannover Messe 2022 zaprezentowaliśmy pierwszy na świecie rower wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu. Bezobsługowy rower miejski, który nie wymaga smarowania. Jest w stanie wytrzymać każdą pogodę i jest wynikiem pierwszej współpracy między firmą igus® a holenderskim producentem rowerów mtrl.

Łożyska kulkowe w łożyskach kół, łożyska ślizgowe w sztycy, dźwignie hamulców, pedały i cała skrzynia biegów są wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych firmy igus®.

igus:bike - Platforma dla nowego roweru miejskiego

„Chcemy umożliwić przemysłowi rowerowemu produkcję rowerów z tworzyw sztucznych”. Z tego pomysłu narodziła się platforma igus:bike. Dzięki niej, producenci rowerów mogą spotkać się z dostawcami komponentów z tworzyw sztucznych. Nawiązano już współpracę z firmą zajmującą się recyklingiem tworzyw sztucznych i przetwarzaniem ich na granulat.

Rower miejski firmy mtrl to pierwszy rower wykonany z tworzywa sztucznego. Już teraz możesz zamówić go w przedsprzedaży na mtrl.bike. Rower będzie kosztował około 1200 euro i będzie dostępny w Niemczech najwcześniej latem 2023 roku.

Przez 15 lat marzyliśmy o bezsmarowym i nierdzewnym rowerze wykonanym w całości z tworzywa sztucznego, a później udało nam się dodać do tego etap recyklingu.

Z pomocą pierwszego produktu i platformy igus:bike chcemy umożliwić dodatkowy rodzaj produkcji rowerów, a w przyszłości dostarczać inne części, takie jak łożyska kół, wsporniki dolne czy koła zębate, wykonane w całości z tworzywa sztucznego.

 

Nie, w igus® nie produkujemy rowerów. Jednak już od 25 lat opracowujemy ruchome części i dostarczamy je producentom rowerów na całym świecie.

Bezpłatne pudełko z próbkami, przeznaczone wyłącznie dla projektantów rowerów, zawiera wybór naszych najlepszych produktów. Od łożysk ślizgowych wykonanych z różnych materiałów iglidur®, poprzez koła zębate i główki cięgieł igubal®, po prowadnice liniowe drylin® N.

Zamów bezpłatny zestaw próbek

 

 
Źródło: igus
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.