Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Intec 2023

Informacje prasowe

 

Wydajne gwintowniki dla przemysłu form i matryc

2023-01-03

Wprowadzając gwintowniki z serii „czerwony pierścień”, japońska firma Yamawa oferuje na rynku europejskim pełną gamę wysokiej jakości rozwiązań produktowych dla przemysłu form i matryc. Gwintowniki z serii „czerwony pierścień” zostały opracowane specjalnie do obróbki stali stopowych typowych dla segmentu form i matryc. Do tej serii należą gwintowniki PH, EH i PM.

 

Wydajne gwintowniki dla przemysłu form i matryc

Wprowadzając gwintowniki z serii „czerwony pierścień”, japońska firma Yamawa oferuje na rynku europejskim pełną gamę wysokiej jakości rozwiązań produktowych dla przemysłu form i matryc. Gwintowniki z serii „czerwony pierścień” zostały opracowane specjalnie do obróbki stali stopowych typowych dla segmentu form i matryc. Do tej serii należą gwintowniki PH, EH i PM.

Charakterystyka gwintowników PH

Obróbka powierzchniowa przez odparowanie (OX) to cecha szczególna gwintowników PH-SP do otworów nieprzelotowych. Powstałe na powierzchni narzędzia mikroporowatości zwiększają skuteczność smarowania, ograniczając problemy związane z przyklejaniem się wiórów do korpusu narzędzia. Przyczynia się to do poprawy wykończenia powierzchni gwintu wewnętrznego.

Stabilna obróbka z gwintownikami EH

Kolejne gwintowniki z tej serii - EH obejmują już narzędzia do otworów nieprzelotowych oraz przelotowych. Ich cechą charakterystyczną jest specyficzna geometria oraz podłoże ze stali HSSCo. Parametry te zapewniają stabilną obróbkę i długą trwałość narzędzia.

Wysokowydajne gwintowniki PM

Serię „czerwony pierścień” dopełniają wysokowydajne gwintowniki PM wykonane z wysokogatunkowej stali szybkotnącej (HSS), cechują się specjalną geometrię, która sprawia, że są niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie. Seria PM stanowi najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązanie do gwintowania w całym zakresie twardości 25-45 HRC, natomiast najlepiej sprawdzają się w obrębie zastosowań stali o twardości od 30 do 40 HRC. Seria gwintowników PM jest w stanie zaspokoić potrzeby operacyjne zakładów formierskich w zakresie szerokiej gamy materiałów ISO P - od stali wysokowęglowych do stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie do 45 HRC. Produkty z tej serii są dostępne w dwóch wersjach do gwintowania metrycznego i drobnozwojowego, PM-SP do otworów nieprzelotowych oraz PM-PO do otworów przelotowych, odpowiednio w średnicach M3x0,5- M30x3,5 i MF8x1-MF30x1,5. Dostępna jest także wersja PMSP z obróbką powierzchniową przez odparowanie (OX) do gwintowania Rc(BSPT) w rozmiarach od 1/8-28 do 1-11.

Więcej informacji na temat rozwiązań Yamawa oferowanych dla sektora form i matryc są dostępne pod linkiem https://bit.ly/3yPtQig

Źródło: Yamawa Europe

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.