Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

NYSA: Wielki Koncert Noworoczny

2023-02-17

Wspaniałą muzyczną ucztę zaserwował nysanom Ruch Rozwoju Regionu. Na zaproszenie nyskiego stowarzyszenia w Nyskim Domu Kultury wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Leśnica”. Dochód z 10. Koncertu Charytatywnego przekazany został na rzecz budowy nowego hospicjum.

 

Nysa: Wydarzenie charytatywne i kulturalne

Wielki Koncert Noworoczny

Wspaniałą muzyczną ucztę zaserwował nysanom Ruch Rozwoju Regionu. Na zaproszenie nyskiego stowarzyszenia w Nyskim Domu Kultury wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Leśnica”. Dochód z 10. Koncertu Charytatywnego przekazany został na rzecz budowy nowego hospicjum.

Koncert Noworoczny odbył się po 3-letniej przerwie spowodowanej koronawirusem. Orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia zabrała licznie zgromadzoną publiczność w niezwykłą muzyczną podróż. Nie tylko od „Straussa do Bacha”, jak zatytułowany był koncert, ale w znacznie odleglejsze zakątki muzycznej galaktyki. Nie zabrakło klasyków polskiej i zagranicznej muzyki popularnej, a wszystko, jak na koncert noworoczny przystało zakończył Marsz Radetzky’ego Johanna Straussa. Orkiestra z Leśnicy to ewenement na muzycznej mapie województwa. Dość napisać, że najmłodszy muzyk miał 11 lat, a cały skład liczy ponad 70 osób. Koncert jak zwykle brawurowo prowadził Leonard Malcharczyk, którego poczucie humoru wywoływało u publiczności śmiech do rozpuku.


Maestro Klaudiusz Lisoń i jego orkiestra

Tegoroczna impreza miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się już po raz dziesiąty, a bilety rozeszły się już na tydzień przed koncertem. O początkach tego pięknego przedsięwzięcia mówił prezes stowarzyszenia Antoni Hasenbeck. - Pierwszy koncert był bezpłatny, następny i kolejne były już płatne, aby móc wspierać nyskie hospicjum i dzieci z chorobami nowotworowymi. Pierwsza zebrana kwota wynosiła 3315 zł. Dziesiąty


Organizatorzy koncertu na czele z Antonim Hasenbeckiem

Charytatywny Koncert Noworoczny pozwolił na wsparcie naszego hospicjum rekordową kwotą 29 850,83 zł. To świadczy o wielkich sercach mieszkańców Nysy, powiatu i regionu zebranych na widowni NDK, którym należą się słowa uznania i szacunku – podsumowuje Antoni Hasenbeck. Przypomniał, że Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu skupia ludzi mających ugruntowany pogląd, że podstawą dobrobytu jest uczciwość, rzetelność, wytrwałość oraz praca, praca i jeszcze raz praca. - Nasza wiedza, doświadczenie i umiejętności udowadniają, że potrafi my osiągać sukcesy – podkreślił.

Niewątpliwie jednym z nich jest Koncert Noworoczny, dzięki któremu nyscy przedsiębiorcy dzielą się dobrem.

W trakcie koncertu uhonorowano sponsorów i patronów, którzy przez lata wspierali organizację koncertów. - Gdybyśmy nie mieli tego wsparcia koncerty po prostu nie byłyby organizowane – zaznacza organizator. „Dedale Biznesu” trafi ły do przedsiębiorców – członków stowarzyszenia, którym przyświeca idea społecznej odpowiedzialności biznesu.


Nyska publiczność nie zawiodła. Dochód z koncertu to blisko 30 tys. zł

- Wszystko co robimy, robimy społecznie, dla nas zapłatą są wiara i nadzieja na lepsze jutro dla wspieranych dzieci i nyskiego hospicjum, a także szczęście i radość młodych talentów oraz uśmiech i zadowolenie mieszkańców w trakcie koncertu i dobre słowo po nim – mówił na zakończenie imprezy Antoni Hasenbeck, który dziękował nie tylko swoim współpracownikom ze stowarzyszenia, ale też żonie za wsparcie i cierpliwość.

Antoni Hasenbeck od jakiegoś czasu zarzeka się, że każdy ostatni koncert będzie ostatnim i że powinni to robić następcy. Mamy jednak nadzieję, że nie da się prosić i znając Go trochę z pewnością już planuje kolejną, 11 edycję koncertu.


Nagrodzeni Srebrnymi Dedalami

Dedale Biznesu otrzymali : Magdalena Kuźmińska-Chodyniecka Pałac Konary; Kamil Koczut - Swojszczyzna „U Koczuta”; Daniel Torchała – Zakład Fryzjerski „DANIEL”, Maciej Zych fi rma NEON

Srebrne Dedale otrzymali: Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, „Nowiny Nyskie”, TVP 3 Opole, Radio Opole


W koncercie wystąpili znakomici soliści
 

 

Źródło: NOWINY NYSKIE / ZHU HASAN

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.