Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Innoform 2022

Informacje prasowe

 

Z Monachium do Kairu bez smarowania: ślizg zamiast toczenia z wytrzymałym wózkiem liniowym igus

2022-09-29

Wraz z T20 serii drylin W, firma igus wprowadza na rynek nowy wózek liniowy, który ma takie same wymiary jak większość klasycznych odpowiedników prowadnic z łożyskami kulkowymi z recyrkulacją kulek. Umożliwia to szybką wymianę w stosunku 1:1 — bez żadnych zmian konstrukcyjnych aplikacji. Dzięki zastosowaniu drylin W Klienci czerpią korzyści z bezsmarowości, długiej żywotności, mniejszego wysiłku przy czyszczeniu i niższej masy systemu.

Standardowe komponenty maszyn firmy norelem w wykonaniu Hygienic DESIGN

2022-09-29

W postpandemicznej rzeczywistości gospodarczej kwestia higieny stała się ważna jak nigdy dotąd. Jedną z branż doceniających jej znaczenie jest produkcja żywności i napojów, a dziś coraz ważniejsze jest utrzymanie tego na nowo wzrastającego trendu. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem omawia tę kwestię i analizuje, w jaki sposób asortyment produktów Hygienic DESIGN zapewnia korzyści producentom żywności i napojów.

Starrag i ZEISS powitały ponad 200 profesjonalistów na Dniach Techniki Lotniczej 2022

2022-09-28

Co ma do zaoferowania nowe Aerospace and Turbine Competence Center? Jak zoptymalizować produkcję łopatek turbiny i elementów konstrukcyjnych? A co można osiągnąć dzięki ściśle powiązanej interakcji technologii pomiarowej i obróbki? Odpowiedzi na typowe pytania, takie jak te od wiodących producentów z branży lotniczej i energetycznej, udzieliły Starrag i ZEISS w Rorschacherberg latem podczas trzydniowych Dni Technologii Kosmicznych.

Getac pomaga British Touring Car Championship w digitalizacji kluczowych działań

2022-09-28

Getac ściśle współpracuje z British Touring Car Championship (BTCC) w celu digitalizacji kluczowych operacji w dniu wyścigu, w tym kontroli bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, komunikacji zespołowej i diagnostyki pojazdów, w najnowszej fazie trwającego strategicznego partnerstwa technologicznego.

Monitorowanie w czasie rzeczywistym jeszcze bardziej przystępne niż kiedykolwiek

2022-09-27

Awarie maszyn i przestoje to jedne z aspektów, które generują najwyższe koszty w branży. Dlatego ważnym jest, aby personel zajmujący się konserwacją zapobiegał nieplanowanym przestojom. Dzięki nowemu, opłacalnemu czujnikowi żywotności firmy igus, użytkownicy mogą teraz sprawić, by e-prowadnik stał się "inteligentny".

SkillsPoland 2022 / Kibicuj najlepszym młodym fachowcom w Polsce

2022-09-27

Już 23 listopada 2022 roku w Amber Expo w Gdańsku odbędzie się 2 edycja największych zawodów branżowych w Polsce. Do rywalizacji staną zawodnicy, którzy walczyć będą o miano najlepszego młodego specjalisty w kraju. Laureaci uzyskają także możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023

Bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna obróbka wibrościerna

2022-09-26

Recykling i uzdatnianie wody technologicznej za pomocą wirówek stanowi najnowszy stan techniki w obróbce wibrościernej. Wiodący na rynku światowym producent ciężarków wyważających, Wegmann Automotive, stosuje do tego całkowicie automatyczną wirówkę Z1000. Jako klienta pilotażowego, firma wyposażyła go w innowacyjne cyfrowe zarządzanie wodą technologiczną „Advanced” firmy Rösler Smart Solutions.
poprzednia - 123 - następna »
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.