Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Kontrola wiórów dzięki niezawodnej precyzyjnej obróbce materiałów stalowych

2020-05-19

Aby zapewnić niezawodne łamanie wiórów, MAPAL opracował nowy etap prowadzenia wiórów do obróbki stali. Jeśli podczas precyzyjnej obróbki powstają długie wióry przy użyciu narzędzi z podkładkami prowadzącymi, może to mieć negatywny wpływ na jakość powierzchni, dokładność wymiarową i zautomatyzowany przebieg procesu. Długie wióry owijające się wokół narzędzia mogą spowodować uszkodzenie.

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

2020-05-19

Olbrzymi asortyment materiałów, ogromne przestrzenie magazynowe oraz wiążąca się z nimi skomplikowana logistyka wewnętrzna – to codzienność wielu przedsiębiorstw produkcyjnych, które zarządzając każdym z tych elementów muszą nieustannie troszczyć się o kwestie bezpieczeństwa. Mowa tutaj zarówno o zapewnieniu odpowiednich warunków pracy ludzi, jak i o eliminacji uszkodzeń kosztownych materiałów. W nowoczesnych magazynach w zapewnieniu bezpieczeństwa z pewnością pomogą innowacyjne rozwiązania automatyzacji.

Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność

2020-05-18

Autodesk zaprasza do udziału w konferencji „Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność” – serii wirtualnych spotkań dla branży przemysłowej, które odbędą się w dniach 26-29 maja 2020 r. W trakcie czterech dni prelekcji online, uczestnicy poznają pomysły na rozwinięcie innowacyjności w firmach oraz na wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wspomagających projektowanie i produkcję w przemyśle.

DMG MORI: Zaproszenie na webinaria

2020-05-15

DMG MORI zaprasza na cykl webinarów i szkoleń. Wybierz odpowiedni termin oraz temat szkolenia. Zarejestruj się a otrzymasz powiadomienia o nadchodzących webinariach.

AGH RACING: POWRÓT DO PRAC WYKONAWCZYCH

2020-05-14

Mimo przymusowej kwarantanny, nie ustajemy w działaniach i pracach nad funkcjonowaniem naszego zespołu. Skupiliśmy się między innymi na regularnym poszerzaniu naszej bazy wiedzy i przygotowaniu do rywalizacji w konkurencjach statycznych podczas zawodów Formuły Student. Z racji sytuacji epidemiologicznej być może ominą nas w tym roku konkurencje dynamiczne, ale to nie powstrzymuje nas od pracy również w tych obszarach działalności naszego zespołu.

Rozwój na terenie Polski VOSS Fluid odnotowuje dodatnie saldo

2020-05-14

Spółka Voss Fluid odnotowuje szybki rozwój na polskim rynku. W 2019 r. przedsiębiorstwo otworzyło bazę produkcyjną i dystrybucyjną w Legnicy na Dolnym Śląsku, żeby w większym stopniu wykorzystać rosnący potencjał rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Firma Voss Fluid Polska zatrudnia w swoim zakładzie który znajduje się na terenie o powierzni 46 000 m² 131 pracowników w obszarach produkcji, montażu, logistyki i dystrybucji.

Online’owa transformacja - igus organizuje wirtualną konferencję prasową i prezentuje nowości produktowe

2020-05-13

Hasło „Tech up… Cost down. It’s our job", które przyświecało firmie igus od początku działalności, w warunkach kwarantanny okazuje się być jeszcze bardziej na czasie. Firma płynnie przeorganizowała swoją działalność i mimo lockdown’u pracuje niemal pełną parą. W czwartek, 14 maja, organizuje swoją pierwszą wirtualną konferencję prasową i prezentację targową.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.