Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Ekonomiczna obróbka tytanu

2024-06-05

Obróbka tytanu zasadniczo różni się od obróbki żeliwa lub stali. Aby uzyskać wyniki ekonomiczne, należy optymalnie zaprojektować technologię narzędzi i proces. Dzięki całościowemu zrozumieniu ogólnych powiązań w obróbce tytanu, MAPAL jest w stanie zidentyfikować optymalne połączenie precyzji i opłacalności.

W którym miejscu na drodze do zrównoważonego rozwoju jest polski sektor przemysłowy i architektoniczno-budowlany?

2024-06-05

W związku z postępującym kryzysem klimatycznym i nowymi regulacjami w obszarze ESG obejmującymi coraz więcej firm, stosunek do zrównoważonego rozwoju i poziom adopcji rozwiązań z tego obszaru staje się coraz ważniejszym elementem budowania przewagi konkurencyjnej w biznesie.

Twój partner od napawania: Fronius Welding Automation

2024-06-05

Fronius jest liderem na światowym rynku systemów napawania. Przedsiębiorstwo stale wprowadza na rynek innowacje, jak wyróżniona nagrodą Excellence in Welding Award metoda SpeedClad 2.0, w którą można doposażyć istniejące systemy spawania. Fronius jako producent kompletnych urządzeń oferuje swoim klientom ważne korzyści: otrzymują oni całe systemy z jednego źródła – włącznie z uruchamianiem.

Dlaczego warto budować różnorodne zespoły na produkcji?

2024-06-04

Wyobraźmy sobie przemysł, w którym różnorodność zatrudnienia jest traktowana jak klucz do sukcesu. Brzmi jak odległa przyszłość? Niekoniecznie, to już powoli się dzieje. Firmy technologiczne i produkcyjne widzą potrzebę korzystania z pełnego potencjału swoich zespołów, w tym zatrudnienia osób, które różni wiek, płeć, czy pochodzenie. O tym, jak przełamywać stereotypy w branży produkcyjnej i czerpać z różnorodności rozmawiamy z Dominiką Frydlewicz, Dyrektorką Personalną firmy Cedo.

Czy warto wdrożyć w polskiej branży transportowej regulacje prawne z Hiszpanii i Węgier?

2024-05-27

Branża transportowa w Polsce wciąż staje przed licznymi wyzwaniami. Są wśród nich m.in. nieuczciwe praktyki, niskie stawki oraz złe warunki pracy kierowców. Z podobnymi problemami poradziły sobie w ostatnim czasie Hiszpania oraz Węgry. Czy wprowadzenie analogicznych regulacji prawnych mogłoby stanowić krok w kierunku poprawy sytuacji na rodzimym rynku? Jakie potencjalne korzyści przyniosłyby te zmiany dla polskiej branży transportowej?

„Automated Tool Production (ATP)” - rozwiązanie automatyzacji dla cylindrycznych narzędzi precyzyjnych od firmy WALTER

2024-05-24

Dzięki nowemu systemowi „Automated Tool Production (ATP)” WALTER oferuje teraz rozwiązanie automatyzacji dla cylindrycznych narzędzi precyzyjnych. ATP to innowacyjne rozwiązanie do łączenia maszyn szlifierskich, erodujących i pomiarowych firmy WALTER, ale także maszyn poprzedzających i następujących innych partnerów systemowych w procesie produkcyjnym.

Firma norelem wprowadza na rynek czujniki fotoelektryczne dla zakładów produkcyjnych

2024-05-24

Wiodący, globalny dostawca standardowych części i komponentów maszyn, firma norelem, wprowadza na rynek widełkowe czujniki fotoelektryczne, zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i poprawy dokładności w zastosowaniach przemysłowych.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.