Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

Automatyzacja dla małych i dużych – jakie rozwiązania wybierają polskie firmy?

2020-02-12

Wzrost jakości i produktywności, oszczędność miejsca, podniesienie standardów w obszarze bezpieczeństwa pracy oraz lepsza kontrola procesów produkcyjnych – to tylko niektóre z pozytywnych efektów inwestycji w rozwiązania z zakresu automatyzacji. Polskie firmy produkcyjne korzystają z nich coraz chętniej, stawiając na elastyczne, modułowe systemy pozwalające na szybką i łatwą rozbudowę zakładu w przyszłości.

Trzy wózkowe trendy na 2020 rok

2020-02-11

Wskaźnik PMI sugeruję, że w najbliższym czasie polski sektor przemysłu będzie rozwijał się mniej dynamicznie niż w ostatnich latach. Jak wpłynie to na sytuację na rynku wózków widłowych? Jakie rozwiązania i usługi zyskają na popularności?

W Danii powstanie największy na świecie hub dla robotów współpracujących

2020-02-10

Duński minister przemysłu, przedsiębiorczości i finansów Simon Kollerup zaprezentował plany dotyczące nowej siedziby Mobile Industrial Robots (MiR) i Universal Robots (UR), dwóch flagowych producentów duńskiego przemysłu robotycznego. Firmy współdzielić będą 32 000 m2 w nowym „hubie dla cobotów” w mieście Odense, sercu szybko rozwijającego się klastra robotyki w Danii.

DNI OTWARTE BALLUFF, FANUC, LENZE I SCHUNK

2020-02-06

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez cztery największe firmy technologiczne na świecie – BALLUFF, FANUC, LENZE I SCHUNK! To doskonała okazja na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia praktyków automatyki i robotyki 4 firm w jednym miejscu. Poznasz najnowocześniejsze rozwiązania, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie, a które mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy!

Firma Seco Tools przedstawia frezy kątowe i płytki Double Turbo

2020-02-06

Z myślą o producentach pragnących uzyskać najwyższą jakość wykończenia powierzchni przy mniejszym zużyciu energii Seco Tools poszerza swoją wiodącą w branży linię frezów kątowych o nową rodzinę — Double Turbo. Dzięki swej zaawansowanej geometrii nowe frezy usprawniają operacje obróbki zgrubnej oraz obniżają zużycie energii podczas pracy ze stalą, stalą nierdzewną, żeliwem i stopami żaroodpornymi. W celu uzyskania najwyższej wydajności narzędzia wykorzystują dwustronne płytki o czterech krawędziach skrawających i najnowocześniejsze gatunki do frezowania Seco Tools.

Pierwsze polsko-francuskie forum przemysłowe

2020-02-06

Dalsze wzmacnianie więzi handlowych i inwestycyjnych oraz współpraca - na poziomie Unii Europejskiej - w kwestii jednolitego rynku, polityki przemysłowej i polityki konkurencji UE – takie są cele pierwszego polsko-francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości zorganizowanego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. To pierwsze tego typu wydarzenie w dwustronnych relacjach na przestrzeni ostatnich lat. Podczas forum podpisano deklaracje na rzecz czystego powietrza oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.

WireSense: drut elektrodowy w roli czujnika

2020-02-05

System asystencki Fronius WireSense zwiększa wydajność spawania zrobotyzowanego: drut elektrodowy staje się czujnikiem, który sprawdza pozycję elementu przed każdym spawaniem. Tak niezawodne wykrywanie rzeczywistej wysokości krawędzi blachy i jej położenia umożliwia wyrównywanie niedokładności produkcyjnych i uzyskanie idealnych rezultatów spawania. W znacznym stopniu eliminuje to konieczność dodatkowej obróbki i powstawanie wybrakowanych elementów. Dodatkowe optyczne urządzenia pomiarowe stają się zbędne, a ostateczną korzyścią są także znaczne oszczędności czasu i pieniędzy.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.