Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Wyższa kultura pracy

2022-07-22

Duże zbiory danych oraz Przemysłowy Internet Przedmiotów (IIoT) umożliwiają pracownikom łatwiejszą i bardziej scentralizowaną kontrolę nad danymi oraz dostęp do nich. Ale czy technologie te mogą również podnieść kulturę pracy w hali produkcyjnej? Na pytanie to postanowiła odpowiedzieć firma OSI Precision.

Analiza i optymalizacja procesów czyszczenia

2022-07-21

Procesy czyszczenia często oferują znaczny potencjał ulepszeń, jeśli chodzi o uczynienie operacji czyszczenia części bardziej niezawodnymi, ekonomicznymi i zrównoważonymi. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie systematycznej analizy procesu, w której przyjrzymy się również etapom produkcji poprzedzającej i końcowej.

W jaki sposób e-prowadniki igus stają się mistrzami w oszczędzaniu energii?

2022-07-21

Dobra wiadomość dla użytkowników serii e-prowadników igus E4.1: nowo opracowane ogniwa prowadnika rolkowego zmniejszają wymaganą moc do napędzenia prowadnika o 37%. Pozwala to klientom obniżyć koszty energii elektrycznej w czasach gwałtownie rosnących cen.

Wytwarzane laserowo mikrostruktury 3D dla złożonych komponentów fotonicznych

2022-07-21

Dwa instytuty z Fraunhofer-Gesellschaft i jeden z Max-Planck-Gesellschaft uruchomiły wspólny projekt „LAR3S” 1 marca 2022 r. W ramach tego projektu przyjmują zupełnie nowe podejście do wytwarzania trójwymiarowych elementów fotonicznych za pomocą laserów, koncentrując się na selektywnym trawieniu indukowanym laserem i odwrotnym wierceniu laserowym. Kluczowym celem jest osiągnięcie procesów i procedur, które można w dużym stopniu zautomatyzować.

BASF wprowadza Ultradur® B4335G3 HR HSP — uniwersalny materiał zapewniający niezawodną ochronę

2022-07-21

W elektronice motoryzacyjnej wiele drobnych komponentów spełnia bardzo ważną rolę. Na przykład delikatne czujniki prędkości kół decydują o bezpiecznym prowadzeniu samochodu, zliczają obroty kół w jednostce czasu i przekazują te informacje do systemów ABS i ESP. Ma to krytyczne znaczenie w takich sytuacjach jak hamowanie awaryjne.

Odporny na zużycie i bezsmarowy: nowy półfabrykat igus do bezpośredniego kontaktu z żywnością

2022-07-19

Firma igus rozszerzyła swoją szeroką gamę prętów okrągłych iglidur o cztery kolejne materiały — wśród nich dwa dla sektora spożywczego: odpowiedni do wysokiej temperatury iglidur AC500 oraz odpowiedni do wykonania rolek iglidur A250. Niezwykle wytrzymały na wycieranie materiał iglidur H3 oraz wyjątkowo odporny na zużycie iglidur E uzupełniają asortyment produktów.

Nowa opcja czujnika 3D do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO i PLUS firmy WALTER

2022-07-15

Do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO, HELICHECK PLUS oraz ich wersji LONG firma WALTER oferuje teraz opcjonalny czujnik 3D do w pełni automatycznego pomiaru i digitalizacji narzędzi oraz przedmiotów obrabianych.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.