Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

ITM: Przemysł ery cyfrowej
ITM: Przemysł ery cyfrowej

Informacje prasowe

 

Belarusian Industrial and Investment Forum

2019-08-29

Firma wystawiennicza EXPOFORUM zaprasza do odwiedzenia Białoruskiego Forum Przemysłowo-Inwestycyjnego, które odbędzie się w dniach 17-20 września 2019 r. W Mińsku na zadaszonej arenie piłkarskiej pod adresem: 20/2 Pobediteley av.

Targi DREMA przyjazne majsterkowiczom

2019-08-27

W branży drzewno-meblarskiej wciąż przybywa miłośników drewna. Dlatego z myślą o nich, wprowadziliśmy nowe bilety wstępu na teren ekspozycji dla majsterkowiczów.

Łatwa obsługa dla zewnętrznego rozwiercania małych średnic

2019-08-21

Precyzyjna obróbka małych średnic zewnętrznych jest często wykonywana przy użyciu procesów szlifowania. Rozwiercanie zewnętrzne stanowi interesującą - i opłacalną - alternatywę. Na przykład, jeśli konieczne jest utworzenie pasowania IT6 na tokarce w seryjnym ustawieniu produkcyjnym, można polegać na zewnętrznych rozwiertakach z regulowaną wkładką i podkładkami prowadzącymi, aby wykonać zadanie. Wymaga to dokładnego ustawienia średnicy narzędzia i stożka tylnego płytki.

Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D.

2019-08-20

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym wprowadza nową, bezpłatną usługę audytu dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą miały możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach mogą zastosować technologię druku 3D w swoich procesach, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku. „Chcemy pomóc tym firmom z sektora przemysłowego, które są zainteresowane drukiem 3D, ale nie mają pewności, czy jest on w stanie przynieść im realne korzyści”, tłumaczą przedstawiciele 3DGence.

Gwałtowny spadek zamówień obrabiarek - Wiele sektorów niechętnie inwestuje

2019-08-14

Zamówienia otrzymane przez niemiecki przemysł obrabiarek w drugim kwartale 2019 r. były o 22 procent niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zamówienia z Niemiec spadły o 28 procent. 18% mniej zamówień otrzymano z zagranicy. Liczba otrzymanych zamówień spadła o 21 procent w pierwszej połowie 2019 r. Sprzedaż krajowa spadła w tym okresie o 19 procent, a sprzedaż zagraniczna o 23 procent.

Innowacyjne i uniwersalne urządzenie do gratowania i mycia

2019-08-05

Niezawodnie i powtarzalnie zgratowane i umyte części są kluczowe dla jakości następnych procesów takich jak klejenie, uszczelnianie czy montaż oraz dla perfekcyjnego funkcjonowania produktu. Przy pomocy zupełnie nowej koncepcji urządzenia EcoCvelox, Ecoclean wprowadza wysoce elastyczne, modułowe rozwiązanie do ekonomicznego wysokociśnieniowego gratowania strumieniem wody i mycia.

Technologia strumieniowa CO jako wydajny proces usuwania zadziorów

2019-07-19

Części plastikowe zawsze mają zadziory po formowaniu wtryskowym lub obróbce mechanicznej. Technologia quattroClean firmy acp systems AG okazała się skuteczną alternatywą do usuwania zadziorów i czyszczenia twardych i łamliwych tworzyw sztucznych, takich jak PEEK i PPS. Gratowanie i czyszczenie są przeprowadzane w jednym suchym procesie.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.