Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Pracodawcy nie radzą sobie ze stresem pracowników

2020-05-12

Ponad połowa pracowników boi się utraty pracy i środków pieniężnych – wynika z badania firmy rekrutacyjnej HRK. Niestety, działania pracodawców, które powinny pomagać w walce ze stresem, są ocenianie negatywnie, gdzie firmy popełniają błędy?

Cyfrowe zarządzanie danymi spawalniczymi w produkcji zrobotyzowanej

2020-05-12

Pozbawiona luk dokumentacja i zapewnianie jakości stają się coraz ważniejsze także w spawaniu zrobotyzowanym. System ewm Xnet, czyli cyfrowy system zarządzania jakością spawania w myśl zasad Welding 4.0, to kompleksowe, wszechstronne i proste w obsłudze rozwiązanie firmy EWM AG, które jest przeznaczone dla klientów w przemyśle i zakładach rzemieślniczych. Dzięki rejestrowaniu i analizie danych spawalniczych w czasie rzeczywistym system rozpoznaje zmiany parametrów, sygnalizuje je i zapobiega w ten sposób ewentualnym błędom. Dzięki temu, że oprócz źródeł prądu spawania EWM możliwe jest teraz włączenie do sieci dowolnych spawarek innych producentów, produkcja spawalnicza w przedsiębiorstwach staje się transparentna i bezpieczna.

Renault Portugal opiera się na RETROFiT

2020-05-11

Usługa RETROFiT firmy JUNKER zapewnia wiele korzyści dla klienta poprzez modernizację używanych maszyn i dostosowanie ich do najnowszych standardów technicznych. W porównaniu z zakupem nowej maszyny, RETROFiT zapewnia oszczędności nawet do 60%. Renault Portugal skorzystało z tego programu i zdecydowało się na modernizację dwóch szlifierek cylindrycznych QUICKPOINT.

Robot FANUC wspiera pracę bezkontaktowego centrum testów na koronawirusa

2020-05-08

W dobie pandemii wykonywanie badań diagnostycznych na wczesnym etapie ma znaczący wpływ na rozwój sytuacji epidemicznej. Masowe wykonywanie testów popierają zarówno eksperci medyczni, jak i wszyscy ludzie, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw potrzebom, niemiecka firma BoKa Automatisierung we współpracy z FANUC, stworzyła mobilne centrum CoDaBot, poszerzające możliwości przeprowadzenia testów na COVID-19. System, oparty o robota LR Mate 200iD, może obsłużyć 500 próbek w ciągu doby.

MAXXTURN 45: Najlepsza wydajność - w najlepszej cenie

2020-05-08

Wydajna tokarka MAXXTURN 45 stanowi idealne rozwiązanie do ekonomicznej i kompletnej obróbki części. Została wyposażona w odpowiednie funkcje gwarantujące znaczny wzrost produktywności, w czym pomagają również układy napędowe o wysokiej dynamice. Wartością dodaną zastosowanych rozwiązań jest pewność osiągnięcia wymaganej precyzji oraz sztywności podczas operacji toczenia, wiercenia, wytaczania oraz frezowania skomplikowanych części.

Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym pracodawcą w czasach koronawirusa?

2020-05-08

Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Majewskim, dyrektorem fabryki Cedo, która pomimo niełatwego okresu właśnie prowadzi rekrutacje na kilkadziesiąt różnych stanowisk.

SERIA PŁYTEK Z CBN W GATUNKU MB4120 DO TOCZENIA STOPÓW SPIEKANYCH I ŻELIW

2020-05-07

Nowy gatunek płytek – MB4120 – jest rekomendowany przez Mitsubishi Materials jako najlepszy wybór do wysoko wydajnego toczenia stopów spiekanych i żeliw. Płytki powstały z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii produkcji spieków CBN. Są one uzupełnieniem gatunków MB4020 i MB730 i zapewniają znaczny wzrost wydajności pracy.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.