Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

SPAWANIE FALOWNIKA ODPORNEGO NA CZYNNIKI ATMOSFERYCZNE

2022-07-15

Fronius Solar Energy jest absolutnym pionierem fotowoltaiki w Austrii. Jednostka rozpoczęła działalność w 1992 r. i jej rozwój szybko nabrał tempa. Krótko po uruchomieniu pierwszy falownik Fronius Sunrise zostaje wprowadzony na rynek. Od tej pory stale są wdrażane nowe rozwiązania i innowacje z dziedziny fotowoltaiki.

Zrównoważona obróbka skrawaniem metali: z korzyścią dla ludzi, planety i zysku

2022-07-15

W przypadku pracy z metalem niewłaściwy wybór narzędzia lub strategii obróbki może zadecydować o sukcesie lub niepowodzeniu. Materiał odpadowy, niska produktywność oraz złomowanie elementów to oznaki nieodpowiedniego procesu obróbki. Wskazują one także na nieekologiczny charakter procesu. Przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i procesów podczas obróbki skrawaniem metalu można wiele osiągnąć w zakresie zrównoważonej produkcji. Jednak w wielu zakładach obróbki metali możliwości te nie są wykorzystywane.

ANCA Tool of the Year 2022 oferuje uczestnikom globalne uznanie i nagrody

2022-07-06

Piąty rok z rzędu, pierwszy w branży konkurs ANCA odbędzie się w 2022 roku na pierwszej edycji targów GrindingHub w Stuttgarcie w Niemczech - miejsca spotkań, w którym można zapoznać się z nowymi rozwiązaniami technologii szlifowania. Konkurs, będący „Oskarami” branży narzędzi skrawających, pozwala uczestnikom i zwycięzcą zyskać uznanie marki, jak również wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. W zeszłym roku, wydarzenie to było obserwowane online przez ponad 8,1 miliona osób w mediach, a 37 wpisy globalne zostały odczytane przez ponad 202 480 fanów i wygenerowały ponad 200 tysięcy reakcji na mediach społecznościowych.

EVONIK WYKORZYSTUJE TABLET GETAC F110 DO STEROWANIA AUTOMATYCZNYMI ROBOTAMI

2022-07-05

Wykonywanie zadań konserwacyjnych i kontrolnych w krytycznych obszarach przy użyciu autonomicznego robota — to zadanie jest realizowane przez firmę Evonik, światowego lidera w branży chemii specjalistycznej, w ramach projektu innowacyjnego realizowanego z trzema partnerami w jednym z zakładów chemicznych należących do firmy.

BASF zamierza zbudować zakład recyklingu akumulatorów

2022-07-05

BASF zbuduje zakład recyklingu akumulatorów i produkcji czarnej masy na skalę komercyjną w Schwarzheide w Niemczech. Inwestycja umożliwi rozszerzenie działalności centrum produkcji aktywnych materiałów katodowych (CAM) oraz recyklingu BASF w Schwarzheide. W okolicy działa wielu producentów samochodów elektrycznych i ogniw z Europy Środkowej, więc jest to idealna lokalizacja dla recyklingu zużytych akumulatorów. W zakładzie, którego uruchomienie jest planowane na początek 2024 r., powstanie 30 nowych miejsc pracy.

Dlaczego sektor produkcji potrzebuje zielonych celów sformułowanych w oparciu o twarde dane?

2022-07-04

Jako społeczeństwo wszyscy dążymy do realizacji wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cały świat łączy to samo dążenie – czy jest to ograniczenie globalnego ocieplenia zgodnie z postanowieniami porozumienia paryskiego, przejście na zelektryfikowany transport, czy osiągnięcie przewidzianych dla poszczególnych krajów celów zerowej emisji netto. Przemysł jednak także ma do odegrania swoją rolę.

SMARTTECH nawiązał strategiczną współpracę z FOBA

2022-07-04

Firma SMARTTECH, poszerzając swoje portfolio akcesoriów do skanerów 3D, poszukiwała dostawcy, który poza doskonałą jakością produktów, dopracowanym wzornictwem i kompleksowymi rozwiązaniami dla przemysłu, będzie niezawodnym wsparciem w zakresie oferowania precyzyjnych rozwiązań w najbardziej wymagających warunkach pracy.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.