Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

METAV 2020
METAV 2020

Informacje prasowe

 

norelem zapewnia najwyższe obroty dzięki nowym przekładniom stożkowym i ślimakowym

2020-02-05

Stabilne oraz płynne przenoszenie mocy i niezawodność to kluczowe wyznaczniki dobrej technologii napędowej. Mając to uwadze, firma norelem, specjalizująca się w produkcji elementów standardowych do budowy maszyn, wprowadziła nową serię przekładni stożkowych i przekładni ślimakowych (napędów ślimakowych), zaprojektowanych pod kątem zapewnienia bezobsługowości dla konstruktorów i menedżerów produkcji.

OnRobot przedstawia VGC10 – kompaktowy, elektryczny chwytak podciśnieniowy z szerokimi możliwościami konfiguracji

2020-01-31

OnRobot, najszybciej rozwijający się duński producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (EoAT, End-of-Arm Tooling), wprowadził na rynek VGC10 – kompaktowy, elektryczny chwytak podciśnieniowy, stanowiący odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na mały lecz mocny i wysoce konfigurowalny chwytak dla szerokiego zakresu aplikacji. VGC10 został stworzony na bazie projektu zwycięzcy wielu nagród – elektrycznego chwytaka podciśnieniowego VG10; ma ten sam imponujący udźwig – 15kg, jest jednak mniejszy i lżejszy. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w ograniczonej przestrzeni roboczej i we współpracy z mniejszymi ramionami robotycznymi.

Sorma staje się coraz bardziej ekologiczna

2020-01-30

Sorma jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska w celu zminimalizowania wpływu swojej działalności. W ostatnich tygodniach wenecka firma, lider dystrybucji narzędzi skrawających dla przemysłu mechanicznego oraz diamentowych narzędzi superściernych, zastąpiła tworzywa sztuczne stosowane w opakowaniach wtórnych, stosując zamiast nich przyjazne dla środowiska materiały w 100% nadające się do recyklingu.

Bezpieczeństwo IT w produkcji - duże wyzwanie dla producentów maszyn

2020-01-30

Niemal codzienne doniesienia o atakach hakerów niepokoją opinię publiczną. Według wyników ankiety Deutsche Telekom, prawie dwie trzecie niemieckich firm padło ofiarą włamania przynajmniej raz. Także przemysł maszynowy doświadcza znacznego wzrostu liczby ataków na swoje zakłady produkcyjne. Steffen Zimmermann, szef Centrum Bezpieczeństwa Przemysłowego VDMA, wyjaśnia, że w ostatniej ankiecie VDMA ponad jedna trzecia członków, którzy na nią odpowiedzieli, zgłosiła straty produkcyjne spowodowane atakami hakerów, a ponad połowa firm skarżyła się na straty kapitałowe. Dzwonki alarmowe powinny teraz odzywać się w każdej firmie. Wymagane jest lepsze zapobieganie - podobnie jak lista ekspertów, których można szybko wezwać w celu udzielenia wsparcia w przypadku ataku.

Fluke wprowadza na polski rynek kamerę termowizyjną TiS20+

2020-01-29

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną Fluke TiS20+, która jest przeznaczona m.in. dla elektryków obsługujących obiekty komercyjne, techników obsługujących instalacje grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne czy chłodnicze; oraz techników utrzymania ruchu. Kamera TiS20+ może pracować bez przerwy przez ponad 5 godzin, co jest rekordową jak do tej pory wartością wśród wszystkich kamer termowizyjnych marki Fluke.

Co zrobić z brudnymi czyściwami?

2020-01-29

Substancje zanieczyszczające w zużytym czyściwie mają zdolność do samonagrzewania się. Mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać ciepło, powodujące zapłon czyściwa. Zużytych, brudnych czyściw nie należy zatem pozostawiać w otwartych pojemnikach. Należy stosować szczelne, zamykane pojemniki.

Czym jest tulejka zaciskowa ER i do czego służy

2020-01-29

W 1972 r. firma REGO-FIX wprowadziła pierwszy uchwyt na tulejki ER. Dwadzieścia lat później dzięki standaryzacji DIN tulejka ER stała się najpopularniejszym sposobem mocowania narzędzi z chwytem walcowym. Tuleja zaciskowa ER (często też nazywana „koszykiem” ER) to najbardziej popularny i najbardziej powszechny system zaciskowy przeznaczony do mocowania narzędzi obrotowych.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.