Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

ABB otwiera nową fabrykę szybkich ładowarek DC

2022-07-04

Biznes elektromobilności firmy ABB otworzył swoje największe centrum produkcji i rozwoju technologii szybkich ładowarek. E-Mobility Centre of Excellence wybudowano kosztem 30 mln USD we włoskim San Giovanni Valdarno. Wytwarzany jest tu pełny zakres rozwiązań do ładowania w technologii prądu stałego (DC) dla wszystkich rodzajów transportu.

F&S Bondtec Semiconductor i acp systems zawierają umowę o współpracy

2022-07-02

Ultradźwiękowe spajanie drutów od wielu lat jest metodą kontaktową w przemyśle mikroelektronicznym i półprzewodnikowym. Technologia ta idealnie nadaje się również do elektrycznego łączenia ogniw baterii. Aby zapewnić jeden z najważniejszych warunków wysokiej jakości i trwałych połączeń – czystą powierzchnię klejenia – F&S Bondtec Semiconductor i acp systems nawiązały współpracę na całym świecie. Umowa oznacza, że systemy łączenia drutem ze zintegrowanym systemem czyszczenia strumieniem śniegu quattroClean mogą być dostarczane z jednego źródła.

Plastikowe odpady zmieniają mobilność

2022-07-02

Nie, w igus® nie produkujemy rowerów. Jednak już od 25 lat opracowujemy ruchome części i dostarczamy je producentom rowerów na całym świecie. „Chcemy umożliwić przemysłowi rowerowemu produkcję rowerów z tworzyw sztucznych”. Z tego pomysłu narodziła się platforma igus:bike.

Bezsmarowe głowice przegubowe: hybryda polimer-metal do wyższych obciążeń w sektorze spożywczym

2022-06-28

Ciągłe smarowanie metalowych punktów łożyskowych w przemyśle spożywczym kosztuje czas, pieniądze i zwiększa ryzyko zanieczyszczenia. Bezobsługowe łożyska przegubowe igubal firmy igus są ekonomiczną i bezpieczną alternatywą. Teraz specjalista motion plastics wprowadza nowy model dla większych obciążeń. Jest wyposażony w oprawę ze stali nierdzewnej,

Rozwiązania AM zwiększają wydajność druku 3D

2022-06-27

Aby usprawnić proces obróbki końcowej, firma PROTOTEC, specjalizująca się w druku 3D, zakupiła nowy system S1 od AM Solutions. Dyrektor naczelny był pod wrażeniem elastyczności operacyjnej i doskonałej wydajności czyszczenia tej maszyny

Idealne spoiny podczas pracy ciągłej – także w małych i średnich firmach

2022-06-27

Wysokie kryteria jakości, aspekty zrównoważonego rozwoju i normy bezpieczeństwa sprawiają, że wymagania wobec spawalnictwa nieustannie rosną. Oczekiwanie powtarzalnej jakości i kompletnej dokumentacji parametrów spawania stało się rzeczą oczywistą. Tych wymogów nie można już spełnić, spawając ręcznie. Rozwiązaniem może być tylko automatyzacja – także w małych i średnich firmach.

Obrotowy piorunochron: nowa rolka prowadząca firmy igus chroni przed iskrami

2022-06-24

W przemyśle, iskry spowodowane brakiem rozproszenia ładunków elektrostatycznych mogą prowadzić do kosztownych awarii maszyn i systemów, a w najgorszym przypadku do wybuchów. Aby zwiększyć ochronę, firma igus rozszerzyła asortyment bezsmarowych i bezobsługowych rolek prowadzących xiros o wariant rozpraszający ładunki elektrostatyczne, wykonany ze stali nierdzewnej.
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.