Produkcja addytywna umożliwia elastyczne, zasobooszczędne i ekonomiczne wytwarzanie elementów konstrukcyjnych, części zamiennych i prototypów. Potrzebne komponenty powstają jakby z niczego, szybko i w dowolnym miejscu. Fronius przedstawia CMT Additive Pro — rewolucyjny proces spawania przystosowany do pracy w 3D, który odznacza się zarówno równomiernym nakładaniem warstw oraz wysoką jakością i stabilnością. Austriacki lider innowacji chętnie dzieli się także na życzenie swoją wiedzą spawalniczą: We własnym centrum prototypowania realizowane są warstwa po warstwie takie geometrie elementów, które jeszcze wczoraj wydawały się niemożliwe.
Polska flota ciężarowa musi się zelektryfikować – taki obowiązek na cały sektor transportu drogowego nakłada unijny pakiet Fit for 55. Jego założenia zakładają obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku oraz zakończenie produkcji pojazdów napędzanych paliwami konwencjonalnymi w roku 2035. To oznacza, że na przestrzeni kolejnej dekady polską branżę TSL czeka przymusowa, bezemisyjna rewolucja, która na dobre odmieni oblicze rynku. Stan przygotowania sektora i infrastruktury na tę zmianę jak dotąd budzi jednak głównie wątpliwości i obawy.
Universal Robots (UR), duńska firma zajmująca się robotami współpracującymi (cobotami), zapytała niedawno 1200 producentów w Ameryce Północnej i Europie, w jaki sposób wykorzystują technologię i jakie inwestycje planują w przyszłości. Ponad 50 proc. ankietowanych odpowiedziało, że już wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w swojej produkcji.
Precyzja, elastyczność i trwałość mają kluczowe znaczenie dla optymalizacji operacji w sektorze przemysłowym przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i wartości. Jednym z niezmiennych elementów spełniających te wymagania są przeguby cierne sprawdzające się w przypadku łączenia komponentów w sytuacjach, w których tradycyjne metody nie są optymalne.
Targi ENERGETAB to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży energetycznej w Polsce, gromadzące czołowych producentów i dostawców technologii z całego świata. W 2024 roku, podczas tej prestiżowej imprezy, firma igus ponownie zaprezentuje swoje nowoczesne rozwiązania inżynieryjne, dedykowane sektorowi energetycznemu. igus, jako lider w produkcji tworzyw sztucznych do prowadzenia energii w ruchu, będzie miała okazję zaprezentować swoje nowości, które łączą innowacyjność z niezawodnością, odpowiadając na rosnące wymagania branży energetycznej.
Firma Mewa uzupełniła ofertę w zakresie artykułów bhp o różne nowości renomowanych marek, jak też marki własnej Korsar. Liczący ponad 300 stron katalog zawiera teraz 1250 artykułów przeznaczonych do zastosowania podczas prac wykonywanych w warsztacie i w zakładzie. Przy doborze artykułów szczególną uwagę zwrócono na kwestię zrównoważonego rozwoju.
NSK jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła nową metodę dokładnego przewidywania żywotności łożysk tocznych na podstawie ich rozmiaru oraz ilości niemetalicznych wtrąceń w stali, z której zostały wykonane. W przyszłości łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe, łożyska kulkowe poprzeczne i łożyska stożkowe NSK będą oferować wydłużoną żywotność, potencjalnie nawet podwojoną, dzięki optymalizacji bazowych dynamicznych nośności.
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.