Według danych opublikowanych przez firmę Deloitte, w 2023 roku 84% liderów biznesowych najwyższego szczebla na świecie uważało, że można osiągnąć wzrost ekonomiczny, realizując zarazem cele zrównoważonego rozwoju. Jest to jednak możliwe wyłącznie pod warunkiem przyjęcia takiego sposobu myślenia, dzięki któremu każdy proces będzie spójny z nadrzędnymi celami. W artykule Glenn Nordh, dyrektor jednostki produkcyjnej w firmie Sandvik Coromant specjalizującej się w obróbce metalu skrawaniem i rozwiązaniach produkcyjnych , wyjaśnia, dlaczego producenci, którzy chcą prowadzić udaną działalność odporną na zagrożenia, muszą najpierw wypracować pozytywne nawyki.
Coraz więcej osób korzysta z biurek z regulacją wysokości w celu zapewnienia ergonomicznej pracy. Zorganizowane prowadzenie kabli jest niezbędne, aby uniknąć ich splątania i ryzyka potknięcia się. Nowy prowadnik OfficeChain OCO.32.37.0 od igus jest do tego idealnym rozwiązaniem. Dzięki łatwej obsłudze i prostej konstrukcji, prowadnik dyskretnie wtapia się we wszystkie rodzaje środowisk biurowych, zapewniając jednocześnie organizację i strukturę.
„Restrukturyzacja - ulga od zadłużenia w 48h”, „Zredukuj zadłużenie o połowę dzięki restrukturyzacji!”, „Tylko 1 dzień wystarczy, aby zatrzymać komornika”, „Anulowanie długów w 2 dni” – jak widać, restrukturyzacja jawi się jako panaceum na problemy finansowe. Jednak rzeczywistość nie jest tak różowa. Ruszająca właśnie akcja edukacyjna „ABC Restrukturyzacji” ma na celu zwiększenie świadomości przedsiębiorców na temat przebiegu i skutków restrukturyzacji.
W dzisiejszym połączonym świecie skuteczne zarządzanie kablami ma kluczowe znaczenie dla utrzymania płynnego i bezpiecznego środowiska produkcyjnego, ponieważ ich odpowiednia organizacja zapobiega zagrożeniom, wydłuża żywotność sprzętu i utrzymuje porządek. Mając to na uwadze, norelem wprowadził na rynek cztery nowe rodziny produktów obejmujące systemy mocowania kabli wykorzystujące specjalną taśmę, która zapewnia szybkie, elastyczne rozwiązania do łączenia i zabezpieczania.
Odzież sportowa ma wiele cech, które mogą być podstawą dla projektowania innych rodzajów ubrań. Dynamiczne kroje zwiększają swobodę ruchów, a oddychające i elastyczne tkaniny sprawiają, że sportowcy osiągają jeszcze lepsze wyniki. Wiele z tych innowacji można również odnaleźć w odzieży roboczej. Również kwestia „zrównoważonego rozwoju” znajduje odzwierciedlenie w obydwu tych obszarach odzieży.
Po RCYL, rowerze wykonanym w 50% z przetworzonych sieci rybackich, firma igus ustanawia kolejny kamień milowy dla zrównoważonej mobilności: specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych opracował pierwszą ramę rowerową wykonaną z nadającego się do recyklingu tworzywa sztucznego dla niemieckiego producenta rowerów elektrycznych Advanced Bikes, która jest wytwarzana metodą formowania wtryskowego. Dziesiątki lat ekspertyz w produkcji tworzyw sztucznych i doświadczenia z rowerem RCYL zostały wykorzystane do opracowania zarówno ramy, jak i nowych komponentów rowerowych wykonanych z wysokowydajnych tworzyw sztucznych.
Śrutowanie, czyli "młotkowanie" obrabianych elementów za pomocą precyzyjnie zdefiniowanych mediów do obróbki strumieniowo-ściernej, jest nieodzowną operacją w branżach takich jak motoryzacja i lotnictwo. Poprzez pobudzanie resztkowego naprężenia ściskającego w obrabianych elementach, operacja śrutowania znacznie poprawia ich długoterminową odporność na obciążenia rozciągające i zginające.
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.